Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Fulgusori nov-dec 2009 (25)


166 raspunsuri la acest subiect

#11
My_Lady0091

My_Lady0091

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.630 mesaje

Postat 08 august 2012 - 13:56

'neatza pe la amiaza.abia am aterizat din parc![:)]


vad ca tot va coditi cum si ce sa ziceti...si e prea liniste, dom'le![:D]


Magda, cum stai cu slabitul?Inca nu te-ai intors la job, nu?Cristi cum mai sta cu inima?[pup]Si frumosul mititel-Rares...o panorama...o poveste..ceva despre el...pls.Nu ne-ai mai povestit demult!!![:)]

Sun..ne-ai promis poze cu noua casuta si imbunatatirile ei!!!Si ceva povesti despre Dominic..lucruri noi!Tu?Cum e la job?In ce domeniu lucrezi?Sotul tau...cum ati ajuns voi in Germania, apropos?[flo]

Laura, tu?Cum mai e cu jobul?Te-ai mutat?Sau tot acolo...?

Diana cum mai e?Ati facut rost de bicicleta aceea pana la urma?

Sophia?A scapat de scutec?Cu vorbitul cum e?

Mama ta mai vine la voi?

Vias, cum merge dieta?Noul job?Spuneai ca JR e prea slab, i-ai facut un set de analize sa vezi poate are ceva carente de oligominerale, vitamine, vreun dezechilibru?
Cu sotul cum te mai intelegi?
Ati fost in concediu?Poze de la mare?

V-ati mai odihnit, recreat?[flo]

Pishko, nici acum nu ne-ai pus poze cu casa noua!Mi-au placut enorm cele din Romania.Arati super...te invidiez si ma bucur.Tin minte perioada cand ramasesei iar insarcinata si erai suparata ca esti grasa, nici poze nu voiai sa ne pui cu tine!Acum arati sublim, de nerecunoscut!

Adriana, am mai vazut poze pe FB!Ai o tunsoare suuuuuper[olala], iti sta bestial!Si tu esti datoare cu niste poze si ceva povesti despre David![flo]

Happymummy, tu aidisparut din peisaj de tot, nu te mai vad pe nicaieri, mi-e dor enorm de tine![q]

Roxaly, daca ne citesti, mai hai pe la noi, iubita![flo]

Getik, povesti despre noul job?Cum iti mai merge?Cezar?Ariana?De socrela ati scapat?Socrelul e mai linistit?[flo]

Alexa, tu lucrezi, nu?Cum e?Ce ai facut la examenul de licenta?Baietii ce-ti fac?Marcel?Fugiti undeva vara asta?Poate reusim sa va facem o vizita vara asta.Nu promit![pup]

Gabitza, tu? Cum mai stai cu odihna?Cand plecati in vacanta?[pup]

Ragapie?Nimic nou?

Bobomom, te urmaresc cu interes pe FB!Chiar asa demiraculos e HERBALIFE?Si matusa mea a consumat vreun an, dar cand s-a lasat, s-a ingrasat la loc![alcool]

Tiusca, am observat ca ai mai scris pe [dc].Sper sa intri si pe la noi![flo]

Fete, noi suntem ok.Eu doar super obosita.

Prin parc dimineata si seara, in rest mancare, curatenie, joaca, cumparaturi, program de somn, diversificare...bani putini, criza mare, calduri..din astea.

Rebecca e ok.Creste.S-a inaltat mult si acum pare slaba.Trece printr-o perioada de "Nu" agresiv..se revolta si are probleme cu impartitul jucariilor prin parc.Insa cu multa rabdare...trecem noi si peste asta.

Alexa e diversificata si sta deja in fundulet, nu prea mult si stabil, dar se munceste sa stea![:)]

Cam atat de la noi![pup]

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca


#12
pishko

pishko

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 657 mesaje

Postat 08 august 2012 - 17:01

[pup] Alexa mare si indrazneata! a crescut mare, fetita, bai cum trece timpul.. deci deja papati diversificat? bun asa... vai cand imi amintesc ce lupte am tras cu emma cu mancatul... avem aproape 4 luni de cand am renuntat la alaptat si tot mai vine si ma trage cateodata de bluza, in schimb acum e f deschisa la orice mancare... azi de exemplu la gradinita au avut paste si a hapait tot castroneleul ei si apoi a trecut la castronelul lui mihai, care evident a luat cateva guri si nu s-a mai uitat la el... Apropo de inaltime cred ca noi suntem tare in urma ca ma uit la ceilalti copii, si el e mititel rau, dar nu-i bai o sa creasca el mare... cand se va putea, o sa-l duc sa faca ceva sport si asta o sa-l ajute cu siguranta... emma aproape il ajunge, ea a si crescut mult in perioada asta ca asa e varsta.... dupa 2 ani nu prea mai cresc asa repede, dar oricum vad ca ea parca e mai inaltuta, desi daca ma uit in poze cand era el la varsta ei era parca ceva mai solid... ei, fiecare copil cu felul lui... cat am stat cu ei la gradi am tot vazut tot felul de copii cu toanre, fara toane, asa ca toti sunt pe undeva la fel, si totusi complet diferiti... nu trebuie sa bagi prea mult in seama fiecare amanunt... [:)]

Puisorii mei iubiti [bonjovi] Mihai si [zana] Emma


#13
magdaz_ina

magdaz_ina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.001 mesaje

Postat 08 august 2012 - 19:18

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091
Magda, cum stai cu slabitul?Inca nu te-ai intors la job, nu?Cristi cum mai sta cu inima?[pup]Si frumosul mititel-Rares...o panorama...o poveste..ceva despre el...pls.Nu ne-ai mai povestit demult!!![:)]

Multumesc de intrebari. [:)]
Cu slabitul am ramas la nivel de dorinta insa ma descurc cu mentinerea.
La serviciu ma intorc in noiembrie dar am in plan sa incep acomodarea din septembrie.
Cristi a avut rezultate mai bune la ultimul control insa acum nu mai merge la sala din cauza caldurii.
Rares imi pare ca a mai crescut, il voi cantari luna aceasta. Vorbeste asa cum reuseste el sa pronunte si este sociabil cu copiii de toate varstele si chiar cu adultii.
Este priceput la ciupituri, palme, scosul limbii si alte metode razboinice pe care insa el le incadreaza la forme de joaca. Se perfectioneaza cu adaos de cuvinte pentru "complimentare" (aici este un avantaj ca nu toata lumea intelege ce spune). Se pricepe si la pus nisip in capul altcuiva si la proteste intins pe jos cu joc de picioare.
De restul, este cumintenia intruchipata... si se mai face. [:D]
Iarina il sustine si incurajeaza in toate demersurile razboinice si nazbadaioase, asezonat cu inghiontiri fratesti.
Cu alte cuvinte, sunt copiii perfecti. [:)]

#14
vias

vias

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.009 mesaje

Postat 08 august 2012 - 20:10

buna si de la mine...

motivul pt care stau pe langa butoi..e JR..in ziua in care ne-am intors din concediu..ii era rau..se simtea din ce in ce mai rau...asa ca nu am ajuns acasa din concediu...ci la spital [bang]
Toate analizele PERFECTE [bang][bang]..bun..dar totusi..ce naiba are?????... Glicemie mare oare???? stiind antecedentele lui...
Ii iau glicemia...dupa o zi de nemancare...176
buuuun... a doua zi dimineata...iar glicemie...188
Suspect de cea mai naspa forma de diabet din cauza varstei...adica de acum tooooooata viata pe insulina??????????? am simtit cum imi pica ceva in moalele capului..
Ramanem la spital...analize pt glicemie, mai multe..si nu...nu e diabet...ok..atunci ce puii mei e???????????
Pancreasul e ok...toate bune...asa ca ramane cu o predispozitie maaaaaaaare pt diabet...
E la regim..dar greu frate cu regimul asta...nimeni nu vrea sa priceapa ca poate manca dulciuri DOAR f rar...asa ca pana in sept cand va merge la gradinita...o sa innebunesc cum vad ambalaje de inghetata, dulciuri, ciocolatele la soacramea [bang]..ii da dulciuri, ne certam..ea nu recunoaste..iii arat ambalajele...zice ca doar a gustat [bang]..ma cert din cauza asta si cu Pustache...ca la circ...dar chiar ca la circ!!!!
Asa ca nu simt ca am fost in concediu..sunt nervoasa, necajita...si ma gandesc ca din 3 in 3 luni trebuie sa merg cu el la control, internati pt glicemie [bang]

Daca JR va face diabet...sincer nu stiu ...cred ca ma ia naiba...nu vreau sa mai duc si asta in carca...nu vreau!!!!!..sper ca a auzit si DD!!!

Cu sotul...ma enerveaza de numa'...mereu il amenint cu divortul..desi stiu ca nu divortez de el...ma enerveaza, dar chiar e cel mai bun tata pt JR..si cred ca si cel mai bun sot pt mine, pt ca sincer suporta muuuuuuuuuulte de la mine....ca na...sunt daquasa [:D][:I]...asa cum bine stiti..

Cu job-ul...nu stiu ce sa zic....e mult de munca...banii nu ajung niciodata...acum suntem cu liste de cheltuieli dupa noi..sa vedem cum facem in continuare... Avem nunti si botezuri in urmatoarele 2 luni...deci distractie de numa'...

Dar si un lucru bun...a doua zi dupa ce ne-am intors din concediu...cand eu plangeam prin fiecare colt din casa pt JR...Pustache mi-a facut surpriza si a rezervat pt anul urmator concediul la Sanremo [olala]..cred ca avea si el morcovu' adanc..si nu mai stia ce sa faca...[8D]..dar uite ca m-am scos pt anul urmator!!! [pk]

Va pup....mai vb!

Mamica lui JR



#15
My_Lady0091

My_Lady0091

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.630 mesaje

Postat 09 august 2012 - 00:23

offffffffffff....imi pare super mega higa rau, C.Chiar nush ce sa zic.Ma rog la bunul Dumnezeu sa va ajute![ruga]...si sa fie doar un dezechilibru al corpului.[pup]

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca


#16
magdaz_ina

magdaz_ina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.001 mesaje

Postat 09 august 2012 - 03:05

Citat:
citat din mesajul lui vias
Daca JR va face diabet...sincer nu stiu ...cred ca ma ia naiba...nu vreau sa mai duc si asta in carca...nu vreau!!!!!..sper ca a auzit si DD!!!

[grup]

#17
My_Lady0091

My_Lady0091

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.630 mesaje

Postat 09 august 2012 - 13:28

Hai la o vorba, fetili![dual]

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca


#18
magdaz_ina

magdaz_ina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.001 mesaje

Postat 09 august 2012 - 13:50

Citat:
citat din mesajul lui My_Lady0091
Hai la o vorba, fetili![dual]

[dual]

#19
My_Lady0091

My_Lady0091

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.630 mesaje

Postat 09 august 2012 - 14:01

C., uite un link despre diabet, consulta-te cu mnamicile de acolo, poate te vor lamuri ele ce ai de facut.Poate corpul da semnale false.Sper ca te vor ajuta sa te linistesti![grup]

http://forum.desprec...22&whichpage=21

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca


#20
pishko

pishko

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 657 mesaje

Postat 09 august 2012 - 17:43

Vias, fetita, poate-i doar o alarma falsa... acum cine ii mai cauta asa una doua, poate a avut ceva un virus, o chestie care i-a modificat glicemia, nu stiu sa zic, nu sunt dr, dar cred ca sunt tot felul de combinatii d-astea care pot declansa o anumita stare a organismului, mai ales la copii... ei inca sunt in formare, si nimic nu e batut in cuie... sunt sigura ca ai un copil perfect sanatos [pup]

Puisorii mei iubiti [bonjovi] Mihai si [zana] Emma



Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -