Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

FIV cu Dr. Dragos Albu 64


199 raspunsuri la acest subiect

#21
elbereth

elbereth

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 719 mesaje

Postat 02 august 2012 - 14:10

velvet daca ai vreo problema cu endometrul, nu cred ca are vreo legatura cu HSG-ul - eu cel putin nu am auzit ca o astfel de interventie sa dea complicatii ale endometrului. Oricum, histeroscopia e binevenita inainte de FIV.


-----------------------------------------------------------------------
eu: MTHFR C677T homozigot, tiroidita autoimuna cu hipotiroidism subclinic; sotul: OATS severa (aproape de azoospermie), infertilitate inexplicabila (cu toate analizele - genetice, hormonale, bacteriologice - perfect normale)
FIV1 2012 Medlife nereusit


#22
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 02 august 2012 - 14:31

velvet e bine sa faci histero inainte de fiv. mie nu mi-a iesit asa, fix cu o zi inainte de histero, m-a trecut pe bara 2 luni endocrinologul si am amanat fiv-ul. acum imi pare rau ca m-am luat dupa ea, dar asta e, trecutul e trecut.

---------------------------------------------
TANARA SPERANTA
Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#23
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 02 august 2012 - 14:46

elbereth,da,o sa fac histeroscopie [flo]vreau chiar inainte de FIV,ca am o pasarica care imi zice sa incerc si natural.si mi-e teama ca am ceva si eu,pe langa sperm...

Qiao,da,asa o sa fac [flo]

#24
liza79

liza79

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 883 mesaje

Postat 02 august 2012 - 15:46

Qiao, sotul plimbaret s-a mutat azi de la Havana la Trinidad. Este super incantat de atmosfera, de ocean, de localnici, de languste si de fructe, si cred ca ar ramane mult si bine pe-acolo daca ar fi dupa el [:D]
Dar mi-e tare dor de el si starile prin care trec acum sunt amplificate de faptul ca lipseste...

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, beta ziua 12 - 46

#25
rlk_2009

rlk_2009

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 894 mesaje

Postat 02 august 2012 - 16:19

Liza[grup]
Hai te rog sa treci peste starile negative! Gandeste-te cum va fi cand va veni acasa si va gasi [gravi] frumoasa foc! Veti sarbatori[cina2] si va fi cel mai frumos moment din viata voastra. Incearca sa te inconjori de lucruri frumoase si de ganduri pozitive, nu-i face rau la BB!
[pup]

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Efortul isi primeste pe deplin rasplata numai atunci cand persoana respectiva refuza sa renunte.
Visand la
[baietel][fetita]

#26
liza79

liza79

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 883 mesaje

Postat 02 august 2012 - 16:36

a, nu-s neaparat stari negative [:)] e un amestec ciudat, nu sunt deprimata, doar ca am emotii de tot felul (normale de altfel)

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, beta ziua 12 - 46

#27
alilumi

alilumi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 637 mesaje

Postat 02 august 2012 - 17:32

liza[flo],
se bucura si el acum de ultimul crampei de libertate (metaforic vorbind)... ca urmeaza 9 luni cu emotii... apoi alte emotii, mai mari, cu responsabilitati si prioritati pe masura ;p[:D]!

consateancooo, iti luasi teren auzii[:-@]! pai ma tradezi?! si cu dendrologicul ce facem??? e, glumesc! sa fie intr-un ceas bun si de-acum, SA VINA BARZA zic[pk][pk][pk]! vezi ca la noi nu a venit barza decat dupa ce am intrat in posesia terenului[:D] (de bordei nu am avut timp sa ne apucam... sigur dupa botez), asa caaa... (deh, plozii astia sunt pretentiosi rau[alcool])!!!

[pup]doamne luptatoare fara exceptii![flo]


[ruga] mami de [baietel] Gabriel [ruga]
____________________________
de 9 ani asteptand o minune, de 6 ani luptand sustinut impotriva infertilitatii, trompe obturate, MTHFR C677T pozitiv-homozigot; sotul 25% anticorpi antispermatici; FIV 1 martie 2011 nereusit; FIV 2 cu ICSI noiembrie 2011 reusit... Multumesc, Doamne!

#28
liza79

liza79

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 883 mesaje

Postat 03 august 2012 - 00:34

dragele mele, avem in sfarsit un embrion vizibil, cu activitate cardiaca - in jur de 140 batai/min. totul normal pt saptamana asta, asteptam continuarea[:)]
am trecut prin niste clipe tensionate la clinica, dar de cand merg la medlife am invatat sa le ignor pe doamnele/domnisoarele de la receptie si sa stau calma, ca se rezolva pana la urma. am ajuns pe la 5 si 20, am anuntat pt ce am venit, si am pus intrebarea legata de ecografiile gratuite pana in saptamana 13 de sarcina. domnisoara mi-a sarit la beregati, ca d-l dr. nu i-a spus asa ceva, si ca numai procedurile erau incluse in program. si imi cere cnp-ul, sa verifice ea ce am platit in timpul monitorizarii... si de aici incepe show-ul - ca nu am platit ce trebuia, ca aveam pachet de monitorizare 1200 de lei, sau ceva de genu asta, si eu am platit pachetul de eco de 600 de lei, ca eu facand fiv prin program erau alte preturi la monitorizare [bang] si eu incercam sa ii explic ca nu ma intereseaza, ca e problema lor daca au gresit. iar ea continua pe acelasi ton amenintator, ca ii spune lui Albu si ca eu nu am dreptate. ok, eu calma ma asez si astept, ma duc pana la toaleta si cand revin, domnisoara discutase deja cu dr.
intr-un mod evident, dr. Albu i-a zis ca e greseala lor ca nu au facut calculele corect si ca da, intr-adevar, ecografiile pana la 13 saptamani sunt incluse. acum nu stiu exact cate eco si cand, ca eu n-am apucat sa vb cu dansul si am inteles ca si pleaca in concediu. dar am sa ii trimit mesaj sa il intreb.
sa revin la ecografia de azi - nu stiu ce s-a intamplat, dr. avea o problema, era deja multa lume care astepta si nu putea sa mai ia pe nimeni, asa ca am fost trimisa la dr. Parfene pt eco, unde am mai asteptat o groaza, pana pe la 7. dar macar a fost cu folos [:D]
hai ca v-am zapacit destul cu povestea mea kilometrica. [pup] toate fetele

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, beta ziua 12 - 46

#29
Arabella34

Arabella34

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 318 mesaje

Postat 03 august 2012 - 00:43

Bun venit Pety,m-a costat in nov.2010 cam 130 mil cu tot,Velvet,nu are de-a face HSG cu endometru,indicat ar fi sa faci o histerosopie,trompele au rol decat de transport,nimic altceva,eu le am pe ambele,permeabile si ce folos?nu raman natural,asa ca ori cu ori fara tot una mi-e[:D]
[pup][flo]fete luptatoare
Arabella,sper viitoare mamica a

[fetita]+[fetita]prin Fiv 2[ruga]

#30
Arabella34

Arabella34

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 318 mesaje

Postat 03 august 2012 - 00:51

[pup][pk][olala][flo]Liza!
Arabella,viitoare mamica,sper a [fetita]+[fetita]prin FIV 2...[ruga]


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Astăzi, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Astăzi, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Astăzi, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Astăzi, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -