Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

FIV cu Dr. Dragos Albu 64


199 raspunsuri la acest subiect

#191
samira33

samira33

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.331 mesaje

Postat 20 august 2012 - 13:03

arabella,eu sunt bine.
multu de intrebare...citesc in taina ce mai scriu fetele pe aici si sincer ma surprind foarte tare unele lucruri-cum ar fi decizia dr. de a continua fara schimbare o stimulare in care la a2a monitoirizare se vede doar un folicul sau 2 ...si nu asta ar fi porblema ci estradiolul ala atat de micut care nu inseamna decat folicul gol/imatur ar trebui sa fie un semnal de alarma...este parerea mea.
si ma intreb:oare ajung la Albu aceste informatii sau coordonatoarea de program trimite mailuri/sms-uri de continuare a procedurii in virtutea inertiei???
in fine...nu mai vreau sa ma lungesc.
iti doresc multa bafta cu FIV subventionat.
si multa bafta tuturor.
[flo]

________________________________________________________________________________________
[copil]



#192
amargar

amargar

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 186 mesaje

Postat 20 august 2012 - 15:09

Am luat rezultatele spermogramei medlife, 19 mil pe ml, 41 mil la matei luni, forme normale 5% la matei luni 8. Nu stiu ce sa mai cred . Diferenta de 4 zile. Mobilitate 70% matei 63% medlife. Asteptam la usa la dr albu sa vedem ce spune

#193
rlk_2009

rlk_2009

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 894 mesaje

Postat 20 august 2012 - 16:10

Salut fetele![flo]
Dumnezeu sa fie cu voi, Amargar! Nu stiu ce sa zic despre rezultate, dar suntem toate pe maini bune la dl doctor Albinos, asa ca sansa e de partea noastra!
Elbereth [flo]
Liza sa cresti mare burtica!
[pup] toate fetele, o saptamana frumoasa!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Efortul isi primeste pe deplin rasplata numai atunci cand persoana respectiva refuza sa renunte.
Visand la
[baietel][fetita]

#194
angelica28

angelica28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.176 mesaje

Postat 20 august 2012 - 17:46

Hello fetele
Noutati nu prea am ,mi-a venit ciclul dupa 11 si nu mi sa oprit nici acum ,la sfirsitul luni o sa dau si eu o fuga la Albulet,sa vedem face ceva steriletul asta ,sau imi maninc viata cu el degeaba ,un lucru va spun,daca era sa il fi pus in alt scop decit terapeutic ,era scos de mult ,pur si simplu nu il suport!!!!!!11[bang][bang][bang][bang]

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
4 INSEMINARI ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI,O INSEMINARE REUSITA IN IUNIE 2011,OPRITA SI ACEASTA SARCINA DIN EVOLUTIE LA 9 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Fiv facut in martie nereusit! FET in iulie nereusit!!!
Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

#195
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 20 august 2012 - 18:25

hello
sunt si eu pe aici din cand din cand. intru mai rar, incerc sa imi mai relaxez neuronul. inca nu am plecat pe nicaieri in co, dar sper ca pana vineri sa reusim sa ne facem un plan si sa decolam. sotul vrea in maramures, nu avem nici cea mai vaga idee unde si cum ... vom vedea.
incerc sa imi fac si eu o eco de curiozitate sa vad ce face endo in conditii normale, fara pastilat. am prins cu chiu cu vai o programare la clinica din baneasa miercuri - o sa fiu in z12; nu vreau sa ma duc pe capul celor de la mmf pt atata lucru.
[pup] si [flo] la toate fetele si burticile si bafta celo rin focuri

---------------------------------------------
TANARA SPERANTA
Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#196
aristica

aristica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.130 mesaje

Postat 20 august 2012 - 23:57

va salut si eu[flo] citesc printre picaturi ca-s foarte prinsa cu mutatul si munca.

Eram aievea, printre ingeri, cand I-am cerut Bunului iubirea parentala. Mi-a oferit viata in bratele parintilor. Eram pierduta printre oameni, cand am ridicat privirea si I-am cerut Bunului dragostea arzatoarea. Mi-a oferit sotul. Sunt aidoma voua, ratacind printre doctori. Ridic privirea si-I cer Bunului daruirea completa neasemuita.

#197
Annika

Annika

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 279 mesaje

Postat 21 august 2012 - 00:30

Buna fetele, am fost si eu vineri la minunata monitorizare - a2a- facuta pe repede-inainte. Am plecat de acolo plina de nervi si regrete ca am ales Medlife (sper ca pana la urma sa mi se schimbe parerea).
Rezultatele de la eco pare ca sunt trase aproape la indigou: 1 folicul (si la mine la fel).
in rest Estradiol 10 si Progesteron 0.3
am primit acelasi sms cum ca tratamentul nu se schimba. Sunt dezamagita profund dar totusi vreau sa-mi pastrez speranta.

#198
Arabella34

Arabella34

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 318 mesaje

Postat 21 august 2012 - 00:45

[flo]Sami,gandim la fel,asa cred si eu ca se trimit mailuri si sms-uri in virtutea inertiei,la estradiol 10 si 1-2 foliculi goli/imaturi...[alcool][pup]''doctorando'' in FIV[:D]
Angi,steriletul prin natura lui da metroragii,mai exact menometroragii(menstre lungi si abundente)dar da,e posibil sa nu-l suporti.
Fetele cu monitorizari si estradiol 10,parerea mea e sa vb cu Albisorul[:)]
...[pup]fete curajoase.
Arabella,visand la 2[fetita]prin FIV 2[ruga]

#199
o-baba

o-baba

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 500 mesaje

Postat 21 august 2012 - 01:10

va invit la capitol aici


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -