Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Puisori de mai 2003 (9)


402 raspunsuri la acest subiect

#391
dana d

dana d

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.029 mesaje

Postat 14 septembrie 2015 - 21:25

Buna mamici din nou in prima zi de scoala in clasa a 6-a. Mai e cineva pe aici?

 

A trecut si vara si avem sentimente amestecate ca de obicei, tristete ca a trecut vacanta, emotie si nerabdare pentru ce ne mai rezerva viata. Noi nu prea am avut vacanta (parintii) in afara de o saptamana la Alexa in Scotia nu am avut nici o zi libera de la munca. Asa e cand ai propria afacere, nu prea stii sa te opresti. Ilinca a fost in doua tabere si apoi in Scotia dupa care am inscris-o la calarie in Bucuresti intr-un parc si asta a fost aproape ca un job de 2 ori/saptamana pt ca pe langa ora platita de calarie statea toata ziua acolo si ingrijea la cai si ajuta la alte cursuri si era fericita sa se invarta toata ziua printre cai. O duceam dimineata si plecam la serviciu si mergeam sa o luam dupa ce ieseam dar chiar si atunci ne amana si punea sa asteptam inca 1-2 ore ca ea mai avea inca multe de facut. Imi pare rau ca in timpul scolii nu se mai poate duce asa oricat dar o sa mai incercam pana pleaca herghelia din parc in Octombrie.

Acum ca a inceput scoala vad ca s-a imbolnavit, face febra de ieri dimineata si nu stiu de la ce. Nu stiu nici daca maine pot s-o trimit la scoala. Acum doua saptamani a avut o amigdalita si am tratat-o cu antibiotic, a trecut si de data asta nu stiu daca e aceeasi problema, amigdala inflamata e tot inflamata dar nu o doare. Deocamdata ne tratam cu nurofen si sa vedem ce se mai intampla... ma uit si dupa bubite pe piele ca varicela n-am bifat.

Va doresc tuturor un an scolar usor si cu succese si sanatate!



#392
Daiopri

Daiopri

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.796 mesaje

Postat 02 octombrie 2015 - 18:57

Salutare si de la noi!

A inceput iara scoala :(( [:)] Iar alergari. Cresc copii astia ceva de speriat (nu mai spun ca noi imbatranim ca nah, e vineri si sa ne simtim bine in weekend [:)] )

La noi toate cum stiti, ma uit la ei si nu imi vine sa cred ca is ai mei. Cel mare a crescut mult cred ca se apropie de 1,70 de acuma si e dezamagit ca nu m-a intrecut :)

Oare nu trebuia sa ne mutam la adolescenti de acum? [fri]

Dana, cum ii place fetei in Anglia?

Alycia voi cum mai sunteti?

DanaM voi?

 

Sanatate maxima la toata lumea [flo2]



#393
parpalak

parpalak

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 569 mesaje

Postat 08 noiembrie 2015 - 20:07

No, crosetez din nou la raspuns... :) Prima oara cred ca am apasat ceva gresit... S-a sters tot. Asa ca varianta scurta: sintem bine. Voi?



#394
DanaMan

DanaMan

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 53 mesaje

Postat 14 noiembrie 2015 - 23:59

Buna

 

Ce mai faceti ?

 

Uitasem si parola sa mai intru aici , batrinetile :)

 

Aalina mai stiti ceva de ea ?

 

Parpalak mergeti simbata la film ? Joshua cica vrea sa vada Mockingjay

 

Daiopri voi la ce activitati mai mergeti ?

 

Dana_d Ce vrea Alexa sa faca dupa ce termina vine in Romania ?

 

Alycia voi ce mai faceti ? Ce inaltime are Mircea ? Joshua are 1.70 cred ma duc sa-l masor .

 

Adita Unde la tara v-ati mutat ? Ce copii mari si frumosi !

 

Noi sintem bine. Ceva teme avem de la extra activities dar nu pot sa zic ca se compara cu Romania.

La noi scoala e inca foarte lejera nu ii streseaza cu nimic totul este relax aici daca am face numai ce ii da de la scoala atunci ar fi o vacanta continua :)

Obiectivul scoli aici e din cite vad doar sa se duca cu place la scoala dar nu academic.

 

Ai vostri cam ce vor sa faca mai departe. Joshua cica vrea science.

 

In schimb noi avem ceva teme ca mergem la Spirit of Math si competitii de matematica unde ii place dar cica nu se compara cu science.

Am inceput si science extra activities unde ii place foarte mult.

O sa incepem curind training si competii de ski unde pare foarte interest.

Swimming facem on and off acum l-am inscris sa inceapa sa-si ia certificat de life guard.

 

Cu franceza e tragedie nu ii place deloc , stie atit cit invata adica mai nimic , nu prinde repede , facem meditatii sa aiba note mari la scoala altfel nu sint sigura cu ce note ar veni acasa.

 

Cam atit , voi ce mai faceti ?



#395
adita

adita

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 710 mesaje

Postat 15 noiembrie 2015 - 07:52

Ne-am mutat intr-un sat aproape de Bucuresti, ajungem mai repede de aici in centrul Bucurestiului, decat ajungeam din Militari unde stateam inainte. Copii avem si mai mare decat cei din poza (dar cel mare nu prea sta la pozat), si mai mic, dar nu era nascut cand am facut poza. De pe tableta vad ca nu ma descurc sa pun o poza si cu bebe. Poate ar trebui s-o sterg si pe asta, nu prea ma incanta ideea de poze ale copiilor pe net.
Elena se descurca cel mai bine la materiile mai artistice. Picteaza, canta la pian, dar nu are vreun talent extraordinar nici la astea, nu sunt ceva ce sa urmeze pe mai departe, doar ca hobby. Ii plac foarte mult copiii si se descurca bine cu ei, se viseaza educatoare sau invatatoare.
 


Editat de adita, 29 noiembrie 2015 - 23:21 .


#396
Aalina

Aalina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.708 mesaje

Postat 30 decembrie 2015 - 20:22

Si noi, si noi! Suntem bine, crestem unii, muncim altii.

Trecand peste faptul ca D nu ma lasa sa il pup cand se intampla minunea ma pupa el pe frunte, ca i-am ramas mica. 

F e clasa zero si i se drapeleaza. Ca si la frate-su' de altfel. Nici o treaba nu au astia in afara de obsesia pentru calculator.

In rest sanatosi si veseli.

Eu pot zice ca am avut un an greut si obositor dar tare bun si frumos. Mai vreau!

 

Imi e dor de voi da nu apuc sa intru pe aici si cand citesc nu ma motivez sa si scriu.

 

Va doresc un an bland, linistit si plin de bucurie si dragoste!

 

Va pup!

La multi ani!


Editat de Aalina, 30 decembrie 2015 - 20:23 .


#397
DanaMan

DanaMan

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 53 mesaje

Postat 31 decembrie 2015 - 05:06

Aalina ma bucur mult ca ai mai dat un semn de viata si ca sinteti bine.

 

Noi celelalte ne mai vedem pe facebook , chiar recent am vazut poze cu Ilinca si Cristian.

 

Da si noi am crescut mari este mai inalt ca mine.

 

Noi sintem in vacanta acum mi-am luat concediu ca trebuia sa aiba antrenamente la ski zilnic ca din ianuarie incepe competitiile dar este asa cald pe aici ca nici macar nu pot face zapada artificiala :)

 

Asa ca doar mincam, stam pe net si mergem prin diverse locuri.

 

Mai avem doar un an si incepem liceul WOW ce mari sau facut.

 

Adita in ce comuna sinteti.

Si mama sta intr-o comuna la 25 km de Bucuresti si vara trecuta cind a venit Joshua singur in tara atit s-a plimbat intre Bucuresti si mama.

Ai cont pe facebook ?

 

Sarbatori fericite in continuare si La Multi Ani

 

O sa mai trec pe aici .



#398
adita

adita

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 710 mesaje

Postat 01 ianuarie 2016 - 08:28

La multi ani! Am fb, dar intru foarte rar. Deci voi pe acolo mai pastrati legatura. Poate va caut si eu.
Copiii mei nu-s prea inalti, deocamdata nu m-a intrecut nici cel mare, care are 14 ani

#399
parpalak

parpalak

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 569 mesaje

Postat 08 aprilie 2017 - 11:33

Iubitele mele, dupa lungi absente, hai sa strigam catalogul! :) Mi-e dor de voi si de adolescentii nostri! :)



#400
DanaMan

DanaMan

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 53 mesaje

Postat 07 august 2017 - 22:45

Buna

 

Hai ca si uitasem user password de cind nu mai m-am logat.

 

Mi-ar face placere sa mai scrieti aici sa vedem ce mai fac adolescenti dupa 14 ani !!!

 

Noi incepem liceul luna viitoare , nu pare foarte nerabdator sa inceapa liceul ii placuse asa mult Middle School.

 

Astept sa vedem daca mai intrati pe aici si apoi povestim mai mult.




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -