Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Puisori de mai 2003 (9)


402 raspunsuri la acest subiect

#21
dana d

dana d

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.029 mesaje

Postat 14 august 2012 - 17:58

Multumesc DanaMario!! Am reusit, acum incarc poze de la mare, cand mai gasesc timp pun si de la munte.

Ilinca are portie de teme/zi, doua sau 4 foi din caietele de vacanta (in functie daca e zi de dans sau nu) si o tabla a inmultirii/zi. Azi o invata pe aia cu 8 si vad ca inca merge usor, in general stie cand o intrebam... si inca ii place sa o invete!!!





Fetele mele



Iremediabil indragostita de CANADA

#22
alycia

alycia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 326 mesaje

Postat 14 august 2012 - 18:03


hahah, auzi colo...pai bine Dana Mario, Mircea abia ar astepta sa-i spun asa ceva ca atunci sigur nu ar mai lucra nimic..si raspunderea pe care ar aveao in acest caz nu cred ca l-ar afecta prea mult...ca la el merge din plin "spiritul de turma"...adica la ceilalti daca merge sa nu lucreze nimic pe vacanta la mine de ce nu ar merge?...ca oricum doamna invatatoare nu a spus sa lucram ceva...asa ca...pas ar zice el cat ai clipi!
dana_d...vazut poze pe facebook cu Transalpina...tare faza cu magarusii...o conferinta ceva ...ce le tineati pe acolo?

Alycia si cei doi flacaiasi!




#23
DanaMario

DanaMario

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 505 mesaje

Postat 15 august 2012 - 05:14

Dana_d am vazut pozele super , foarte frumoase.

Mai eu cind n-am probleme imi fac.
Ar trebui sa fiu relaxata copilul e destul de ok fericit/ascultator/face teme, de plimbat ne-am plimbat de ne-am plictisit deci ar trebui sa fiu odihnita in schimb eu nu pot dormi noaptea sint asa de obosita ma obsedeaza problema Monica70 si tot citest subiectul.
Trebuie sa fac ceva sa ma detasez de problema.

#24
Daiopri

Daiopri

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.796 mesaje

Postat 16 august 2012 - 00:57

Adita, tinem pumnii sa fie totul bine[pup]
Si eu am mai luat vacanta[:D]
Am zis sa ma rasfat nitel, drept urmare copilul cel mare a ramas in vizita din weekend pana azi la niste prieteni departisor de noi asa[:D]
Nu va zic cat imi e de greu[8D]Si cica nu ii e dor de mine ...
In schimb tare calma sunt cu unul doar. Ca nici bondocul cel mic nu isi da asa in petec cum o face cand e frate-sau. Durere si cu copii astia.
Parca mai vroiam sa zic la un mom dat ca al meu la scoala a facut toata inmultirea (pana la 12 chiar ca cica aveau spor) si si ceva impartiri si fractii.
Acuma cred ca nu stie mai nimic[:D]
Danad, frumos pe acolo si ce de fete frumoase[olala]
Alycia, asculta si tu la noi, si spune-i mai des. Si al meu se simte vinovat daca ii zic ca nu mai fac cu el[:I]
Danamario [pup]incetul cu incetul o sa revina totul la normal. Eu ma stradui sa nu pic in vreun butoi...
Aalina unde esti? Ia zi tu la copii sa te parasca pe aici[pup]
Parpa, pai ma enervez ca nu vreau sa faca numai asta[bang]Sa vaz si eu ceva interes si in altele[:-)))]
Cand a vazut la prieteni calculatorul si faptul ca baiatul lor se juca a zis imediat ca ramane[:)]

Numai bine tuturor[flo][pup]

“Wisdom is learning what to overlook”. William James

#25
alycia

alycia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 326 mesaje

Postat 16 august 2012 - 15:27

Dana Mario, intr-adevar trist destin...[ruga] Dumnezeu sa o odihneasca in pace!
Adevarul e ca nici noi nu stim ce ne asteapta si prin ce incercari ne e dat sa trecem, unii reusesc , altii nu...asta e viatza si oricum nu avem ce face...si Monica cat s-a luptat si destinul tot nu s-a schimbat.
Daiopri sa-ti fie de bine mika vacantza...cand ma gandesc ca mai avem un pik si incepem scoala ma apuca toate cele...plus ca anul viitor si Andrei are bacul...alte emotii....
Adita ...Doamne ajuta! sa treceti cu bine!
Plecam si noi la mare fetele...sper sa avem ceva vreme buna...pupici tuturor si sa auzim numai de bine!


Alycia si cei doi flacaiasi!




#26
Aalina

Aalina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.708 mesaje

Postat 16 august 2012 - 15:43

V-am spus ca nu promit sa scriu... Asa ca nici nu mi-a iesit.
Cum ne pregatim de o mica vacanta slabe sperante sa mai reusesc curand sa scriu ceva.
Copii sunt bine, pe dealuri ca de obicei in vacanta, plini de julituri dar zambareti.
Eu abia astept o pauza... de orice.

Va pup! Sa fiti bine toti la intoarcere [pup]

#27
DanaMario

DanaMario

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 505 mesaje

Postat 21 august 2012 - 01:35

Aalina , Alycia vacanta placuta.
Sa ne povestiti cum a fost.

#28
adita

adita

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 710 mesaje

Postat 22 august 2012 - 06:06

Noi n-am mai ajuns la operatie, nu ne-a iesit bine exsudatul si trebuie sa mai asteptam

#29
alycia

alycia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 326 mesaje

Postat 07 septembrie 2012 - 10:54

Buna fetelor, gata am terminat cu examenele si emotiile, am luat licenta si m-am linistit....tot anul am asteptat sa ajung la momentul asta, nu-mi vine sa cred ca de acum nu mai am de facut nici un referat ca nu mai am nici un examen...libera ca pasarea cerului...[:)]
Copii au fost super fericiti ca li s-a prelungit vacanta inca o saptamana si incep scoala doar pe 17 septembrie.De acum incep pregatirile de scoala si de toamna cu muraturi de pus si una alta. La mare am fost si am avut de asemenea o vreme super buna cu apa calda si un soare generos...am si uitat de cand am fost.Intram incet incet in ritmul normal...apele revin la matca..va pup si va doresc o toamna frumoasa si bogata cu camari pline de bunataturi...pe liata mea nr 1 e zacusca...[:)]
PS. Adita e intr-adevar foarte important ca inainte de operatie Nectarie sa nu aibe nici un focar de infectie...multa sanatate!


Alycia si cei doi flacaiasi!




#30
adita

adita

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 710 mesaje

Postat 07 septembrie 2012 - 12:40

Felicitari Alycia


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -