Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Pufi de ian-feb 2010 (80) - Felicitari Simply!


54 raspunsuri la acest subiect

#21
nyny

nyny

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.260 mesaje

Postat 07 august 2012 - 13:03

Citat:
citat din mesajul lui larisel
simply Varsa aici tot tot... pe ici pe colo poate ne dam cu parerea (din amintiri). Sa nu mai zic ca sunt sigura ca le vei mai face pofta de bb2 catorva mamici de pufi... Si lasa stresul ca stresezi bb-le... [pup]_______________________________________________din 09.12.2009 mami de gemanutze sagetatoare [amoras][amoras]
mie deja mi-e pofta de bb3[:I]...________________________________ Mami de kinderi tazmanieni

#22
simplicity

simplicity

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.721 mesaje

Postat 07 august 2012 - 13:08

Citat:
citat din mesajul lui nyny





mie deja mi-e pofta de bb3[:I]...



________________________________

Mami de kinderi tazmanieni







Si nu vrei sa dai startul la bb3?[:D]Eu abia astept sa tin un bebe in brate,sa ma plimb pe strada cu 2 copii [olala] numai imaginea asta imi aduce un sentiment de implinire imens.Sunt constienta ca vor fi momente mai grele dar vad per ansamblu si vad fericirea; abia astept sa vina 2013 cu un bebe



____________________________

Simply,mami de Ariana,din nou [gravi] (*6 saptamani*)



#23
nyny

nyny

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.260 mesaje

Postat 07 august 2012 - 13:12

Citat:
citat din mesajul lui simplicity
Larisel [asia][flo][pup] sigur o sa apar cu cate ceva in astea 9 luni; depinde de starea mea [:D]Compozitia de clatite o fac cam din ochi;pt o portie mai maricica(sa spunem vreo 25-30 de clatite) pun 3-4 oua(depinde de marimea lor),lapte,apa minerala(neaparat),un pic de ulei,esenta de vanilie(aici poti pune cat si de care vrei tu,depinde de gusturi),uneori mai adaug scortisoara sau esenta de lamaie,zahar si faina. Apoi stau pana ma plictisesc langa aragaz facandu-le [:D]O zi frumoasa va doresc doamnelor [flo]____________________________Simply,mami de Ariana,din nou [gravi] (*5 saptamani*)
Are dreptate Larisel... varsa tot aici[pup].Hai sa bag si eu reteta mea de clatite (n-am inventat-o eu, am luat-o dintr-o carte de bucate ... dar am testat-o, mi-au placut si o aplic de fiecare data)2 oua1 ceasca de faina1 pahar de lapte2 lingurite de zahar2 ligurite de unt topities putine clatite (vreo 10 cred), eu de regula triplez masurile ca sa fiu sigura ca ne saturam toti[:D]________________________________ Mami de kinderi tazmanieni

#24
nyny

nyny

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.260 mesaje

Postat 07 august 2012 - 13:23

Citat:
citat din mesajul lui simplicity
Citat:
citat din mesajul lui nynymie deja mi-e pofta de bb3[:I]...________________________________ Mami de kinderi tazmanieni
Si nu vrei sa dai startul la bb3?[:D]Eu abia astept sa tin un bebe in brate,sa ma plimb pe strada cu 2 copii [olala] numai imaginea asta imi aduce un sentiment de implinire imens.Sunt constienta ca vor fi momente mai grele dar vad per ansamblu si vad fericirea; abia astept sa vina 2013 cu un bebe____________________________Simply,mami de Ariana,din nou [gravi] (*6 saptamani*)
Te cred Simply si sunt de acord cu tine[pup].BB3.. nu stiu daca sau cand va veni. Inca nu am reusit sa-mi conving sotul, insa am stabilit amandoi ca daca s-ar intampla sa raman insarcinata 'accidental' l-am primi cu bratele deschise.. deci tot am o sansa ..cat de mica[:D]________________________________ Mami de kinderi tazmanieni

#25
nyny

nyny

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.260 mesaje

Postat 07 august 2012 - 13:30

vin si eu cu o intrebare.. i-am dat lui David pt imunizare colostru timp de 2 luni iar acum as vrea sa-i mai dau o luna si "First defense" dar nu stiu cum.. cati ml si de cate ori pe zi?



[flo]



________________________________

Mami de kinderi tazmanieni



#26
larisel

larisel

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.073 mesaje

Postat 07 august 2012 - 14:06

Multumesc pt retete... [pup]

nyny Eu le dadeam 2 lingurite First Defense pe zi, dar nu am facut si cura cu Colostrum. Mi se pare super ca iti doresti bb3. Sa vina atunci cand trebuie! [cool]

_______________________________________________
din 09.12.2009 mami de gemanutze sagetatoare [amoras][amoras]


#27
nyny

nyny

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.260 mesaje

Postat 07 august 2012 - 15:41

Citat:
citat din mesajul lui larisel
Multumesc pt retete... [pup]nyny Eu le dadeam 2 lingurite First Defense pe zi, dar nu am facut si cura cu Colostrum. Mi se pare super ca iti doresti bb3. Sa vina atunci cand trebuie! [cool]_______________________________________________din 09.12.2009 mami de gemanutze sagetatoare [amoras][amoras]
multumesc Larisel[pup]________________________________ Mami de kinderi tazmanieni

#28
tomaca

tomaca

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.251 mesaje

Postat 08 august 2012 - 13:10

M-ati omorat cu clatitele astea !!!!![:-@]



Larisel, si eu tot 2 lingurite pe zi ii dadeam. Nu mai stiu insa cat de des poti sa-i dai first defence. Parca a zis odata BF ca nu poti sa-i dai prea des, dar nu am retinut intervalul.



Simply - povesteste tot ce vrei. Eu cred ca-mi aduc aminte multe din sarcina.



Povestea unui Dor

mami tomaca si bebe Tudor Ioan un [copil]







#29
tomaca

tomaca

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.251 mesaje

Postat 08 august 2012 - 13:16

Am fost la multe, cald si acolo..............

Tudor a plans de nu mai respira cand a coborat din masina bona (am lasat-o acasa la campina), drept pentru care mi-a tras niste palme de na-na, ceva nou pentru el si pentru ca da palme si pentru ca s-a spuarat pe mine.



Cert e ca nu-i dornic de aventuri, e precaut, nu-i place sa stea la restaurant (nici nu l-am dus, e ceva nou pentru el), dar daca vede ca totul e in regula, e rost de lucruri noi, apoi ii place. A invatat si ca statul la masa la o tersa inseamna "noi papam", evident tot cu plimbarea de rigiare, dar daca e agitatie in jur, nu vrea sa stea, decat putin si asta dupa ce am stat cu el afara la taverna Sarbului sa studieze putin miscarile pe acolo. daca l-as fi lasat sa taie lemne (adica sa frece masa cu cutitul), nu cred ca erau probleme din partea lui, decat poate, din partea restaurantului. [:I]

Fug la treaba.



Povestea unui Dor

mami tomaca si bebe Tudor Ioan un [copil]







#30
tomaca

tomaca

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.251 mesaje

Postat 08 august 2012 - 17:59

Am trimis si ieri si azi cate ceva pe email.



Povestea unui Dor

mami tomaca si bebe Tudor Ioan un [copil]








Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Vouchere materna

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:48

  • Curs prenatal: nastere naturala

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:35

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -