Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (28)


199 raspunsuri la acest subiect

#191
georgia_c

georgia_c

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.707 mesaje

Postat 27 iulie 2012 - 11:09

altesa,parerea mea este ca macar 1 data pe luna sa faci und rum la pediatru in bucuresti


Mamica fericita de fetita cu fundita



Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein

Vladut vrea sa traiasca!Sa-l ajutam si noi!
http://forum.desprec...rea-sa-traiasca




#192
Alexa_G

Alexa_G

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 519 mesaje

Postat 27 iulie 2012 - 12:00

Buna dimineata!

Dau o [cafea][pup]

Anca Multumim[pup]
Georgia si noi am avut crize de astea de plans in ultimile zile chiar si de 4 - 5 ori pe noapte. Dar motivul la noi era gipsul de la picioruse si faptul ca nu se putea intoarce singur.
Pe Anastasia poate o deranjeaza dintisorii sau burtica [pup]
Altesa fa orice si mergi la alt pediatru!
"Sa-i adaug in piure sirop de zahar sa manance mai bine,sau un praf de sare ce prefera" [haibat][:(!]

Noi ne-am intors de la spital, se vede o diferenta dupa aceste zile de gips. Saptamana viitoare suntem doar pe orteze [pk](plecam la socri la tara). Cand ne intoarcem mai vedem....





Alexa, mami de bulgaras - piscotel Alexandru 22.02.2012

#193
Alexa_G

Alexa_G

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 519 mesaje

Postat 27 iulie 2012 - 12:04

Citat:
citat din mesajul lui anca_cls


Azi am facut piure de morcov simplu si a inghitit cate putzin! [pk]
maine iar ii dau! Doamne ajuta!

Mamica fericita foc [mamica]de Eva Georgiana [caru](16.02.2012)


Bravo! Usor usor o sa accepte.[pup]

Alexa, mami de bulgaras - piscotel Alexandru 22.02.2012

#194
ALTESA

ALTESA

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.429 mesaje

Postat 27 iulie 2012 - 13:03

Ileana, Georgia cum se numesc pediatrele voastre?

[mamica] implinita de[bebic] Rafael-Ioan

#195
ursulet33

ursulet33

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 300 mesaje

Postat 27 iulie 2012 - 13:41

Citat:
citat din mesajul lui Alexa_G

Georgia si noi am avut crize de astea de plans in ultimile zile chiar si de 4 - 5 ori pe noapte. Dar motivul la noi era gipsul de la picioruse si faptul ca nu se putea intoarce singur.


Alexa, mami de bulgaras - piscotel Alexandru 22.02.2012


uf, bietul bulgaras... [pup] sa rezolvati cat mai repede si sa scapati de gips/ orteze!

Iulia e foarte mataita zilele astea - o vad cum se chinuie s-o ia de-a busilea si inca nu poate si se enerveaza [:D] Momentan se ridica in maini, isi ridica fundul si incepe sa se balanseze inainte si inapoi de zici ca acum isi ia zborul [pk]

Mamica Iuliei (24 ian 2012)

#196
Bella_sib

Bella_sib

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 131 mesaje

Postat 27 iulie 2012 - 14:15

La multe lunite [s] Radu Stefan [s] Flavia [s] Ilinca Stefania [s] Stefan Ioan [s].



Anca incet si cu rabdare o sa pape si Eva, poti incerca cartof dulce poate ii place sa fie mai dulce. cat despre sport foarte bine ca ai inceput si cum ziceau si fetele nu trebuie sa te justifici in fata nimanui ce faci tu, asa ca nu trebuie instiintata fam sotului.

Alexa ma bucur ca se vad rezultate dupa aceste zile de gips.

Altesa dute la alt medic e prima data cand aud prostia asta cu sirop de zahar.

Anahadasa la multi ani pentru dubla aniversare.



si noi de o saptamana am inceput cu miscarile sexi, dar face ce face si tot in spate "merge", oare cat mai dureaza pana isi dau drumul ca mie imi vine sa plang cand ma gandesc ce repede trece timpul si o sa creasca, si parca nu am stiut sa profit de fiecare gest al ei asa cum se cuvine[q].



[pup]



Mamica fericita de bubulina Alexandra (05.01.2012)

#197
ian.feb2012

ian.feb2012

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 316 mesaje

Postat 27 iulie 2012 - 14:22

CAPITOL NOU



[shopi]Mamicile bulgarasilor de ianuarie-februarie 2012

#198
adc

adc

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 565 mesaje

Postat 27 iulie 2012 - 15:05

Suzie am tot vrut sa scriu si n-am apucat, povestea cu vaccinele mi se pare iarasi o chestie menita sa bage lumea in sperieti si probabil incomplet relatata. Totusi, poti sa mai astepti, e de presupus ca Vladut nu ar intra acum in contact cu cineva cu tbc. Cred ca am mai spus, la Andra la fel vaccinul n-a prins si i l-am repetat la 1 an si jumatate la dispensarul tbc. Dar ce poveste a fost si atunci... nu era si nu era vaccinul, am incercat sa il procur printr-o cunostinta a soacrei mele care cu toate eforturile n-a reusit sa il gaseasca. La un moment dat am sunat in virtutea inertiei la disp tbc si mi-au raspuns senin, de parca niciodata n-ar fi fost pb "sigur ca avem vaccinul, veniti maine". Iti dai seama ca n-am ezitat, am alergat repede sa ma scap de o chestie care imi statea pe creier. Stiu eu ce vaccin i-or fi facut? Adica cel produs in strainatate sau la noi? Habar n-am, oricum ce pot sigur sa iti spun e ca nu a avut copilul nici un efect advers. Mama lui de sistem de sanatate, optimist a fost Brucan cand a zis ca avem nevoie de 20 de ani sa schimbam ceva!
As zice sa mai stai putin, sa treaca nebunia asta.

Mai voiam sa scriu cati peri albi imi scoare diversificarea si cat urasc legumele cand trebuie sa i le ofer lui Cristi, dar nu mai am rabdare sa tastez atata. Deocamdata ramanem pe mar/para/piersica/banana si combinatii, pt ca inca nu am gasit raspuns la intrebarea "cum sa faci un copil sa inghita cand nu vrea"
Si inca ceva, degeaba ati incerca sa puneti sare dupa sfaturile pediatrelor depasite, eu am incercat si asta la Andra in disperare pt ca nu cred ca o data ar fi un capat de tara, doar sa vad daca merge, si am constatat ca daca nu ii place gustul legumei orice am pus inauntru am avut acelasi rezultat
Si am mai patit o chestie, a adorat cristi miezul de pepene rosu, a doua zi insa kk arata de parca era cu sange. Era pepenele complet nedigerat, si am renuntat sa ii mai dau, sa mai creasca putintel.

Dar n-am inteles fetelor de ce v-ati enervat la intrebarea legata de mar cu biscuiti? Nu e voie dupa 6 luni? A, deoarece contin zahar si sare? Ma gandesc la biscuiti pt bebe, eu cu aceia as incerca de saptamana viitoare, asa in cantitati mici. Stiu ca teoria e restrictiva, viata insa rar decurge in conditii ideale [bang]
Hai ca pana la urma am scris ce voiam legat de diversificare.

Andra e la mare, e atat de fericita in valuri incat a uitat ca ii e dor de mine [:D].

____________________________________________
Where there is a will there is a way.

Mami de Andra (18.02.2006) si Cristian (4.02.2012)

#199
Letitia

Letitia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 122 mesaje

Postat 27 iulie 2012 - 18:26

Citat:
citat din mesajul lui ALTESA

Neata,mamici!

Eiu ieri am fost la o alta pediatra care m-a cam dezamagit. Planul ei e asa: Sa-i dau copilului toata noaptea apa sau ceai ca altfel face anemie,sotul a inteles ca face anemie de la laptele meu[bang] si acu sta cu gura pe mine si el si soacramamea sa nu-l mai alapptez noaptea. Plus ziua sa bea apa la discretie.
In 2 sapt sa-i mai dau sa suga diar dimineata si seara ,Pai in stilul asta se intarca sigur si singur.

Sa-i adaug in piure sirop de zahar sa manance mai bine,sau un praf de sare ce prefera[bang].



Sa-i dau cereale cu lapte in conditiile in care el oricum e gras.



in curand inebunesc[bang] io n ma mai duc la nimeni stau cu copilu acasa i fac ce ma taie capul.


Fetele care alaptati voi asa faceti ii umflati noaptea de apa sau ceai?


Eu am citit ca rinichii lor nu fac fata la atata apa si se pot intoxica cu apa.

[mamica] implinita de[bebic] Rafael-Ioan


Sofiei nu i-am dat noaptea ceai sau apa cat a fost alaptata, decat daca a cerut ea. Lui Tudor cu atat mai putin!! Si sunt de acord cu Georgia, cred merita sa faci un drum la Bucuresti o data pe luna.

Mami de Sofia (8.08.2007) si Tudor (31.01.2012)


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -