Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

FIV cu Dr. Dragos Albu 63


208 raspunsuri la acest subiect

#41
elbereth

elbereth

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 719 mesaje

Postat 17 iulie 2012 - 19:23

Citat:
citat din mesajul lui arabika87

buna din nou! schimbare de program, initial aveam punctia vineri dar azi la monitorizare mi-a spus ca punctia va fi sambata pt a putea sa mai creasca foliculii, am estradiol 1628 iar progesteron 0,5 (micut), intrebarea mea este stiti cat de mari trebuie sa fie foliculii? eu am 15 foliculi cel mai mare are 19,48 si cel mai mic are 10,59. va pup!

In general, un folicul matur are peste 16-17mm. Progesteronul e foarte bine sa fie mic acum (sub 1, ideal intre 0,1 si 0,3). Cat despre estradiol, exista o formula potrivit careia fiecarui folicul care contine un ovocit matur ii corespund intre 200 si 300 pmol/L (teoretic). Cu singuranta dr asteapta sa-ti mai creasca si foliculii care acum sunt micuti. Bafta la punctie!

#42
Arabella34

Arabella34

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 318 mesaje

Postat 17 iulie 2012 - 22:14

Buna fete!Ca deobicei,azi am fost in vizita la Albisoru' si am iesit de acolo plina de sperante si cu zambetul pe buze[pk][olala][:D].
Arabika,eu nu am depasit 0.2 progesteron si 1200 estradiol,am avut 11 ovocite(8 mature,2 imature si o celula germinala),am transferat 3 si am obtinut sarcina cu 1 bebe care s-a oprit in ev.la 8 sapt si 3 zile[bang][alcool]...un ovocit care are peste 14 mm poate fi cu ''miez'' din care sa se obtina o sarcina....la tine...oho,super[olala][pk]!
Liza[pup][flo]asteptam vesti
[pup]Arabella
Sper viitoare mamica fericita a 2

[fetita][ruga]...[:-@]

#43
arabika87

arabika87

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 41 mesaje

Postat 18 iulie 2012 - 01:27

multumesc mult pentru raspunsuri va pup!

#44
lumimar

lumimar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.137 mesaje

Postat 18 iulie 2012 - 10:04

Tinem pumnii sa fie cu noroc Arabela!!!
Bafta la toate fetele!
[pup][pup]

Mamica de MARIA IRINUCA(20.06.2011)
Ambele MTHFR heterozigote, o sarcina obtinuta natural in martie 2012 oprita in evolutie la 9 sapt.
Uneori oamenii trebuie sa planga ca sa isi faca loc in inima pentru bucurii!

#45
lumimar

lumimar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.137 mesaje

Postat 18 iulie 2012 - 10:06

Qiao,un pup[pup] si o floricica[pup] de la noi!

Mamica de MARIA IRINUCA(20.06.2011)
Ambele MTHFR heterozigote, o sarcina obtinuta natural in martie 2012 oprita in evolutie la 9 sapt.
Uneori oamenii trebuie sa planga ca sa isi faca loc in inima pentru bucurii!

#46
alilumi

alilumi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 637 mesaje

Postat 18 iulie 2012 - 10:39

offf, fetele, ma intristeaza vestile de nereusita si ma bucura cele de gravideala. sunt precum imparatul din poveste: cu un ochi rad si cu unul plang.

incet, incet imi revin si eu... desi a meritat cu varf si indesat, eu una nu mai repet experienta... organismul meu se resimte total (am trecut prin niste clipeee!!![bang][q]). si arabella, qiao[pup], referitor la varsta, am in familie doamna de 42 ani, prima sarcina (mult asteptata si muncita, si aceasta) soldata cu prunc sanatos, nastere naturala ([:D][:D][:D]), refacere rapida... ce sa va spun?! unde este organism sanatos, este... indiferent de varsta biologica (ca in suflet toate de aici avem 19 primaveri!)...

ari,[pup], lumi[pup], va pupizez maxim pe toate doamnele fara exceptie! si va iubesc... si va multumesc ca existati... si va citesc mereu, chiar daca nu scriu de fiecare data...



[flo][flo][flo] si daca vreti sa stiti despre noi... despre ce a iesit din magia albisorului (ca tot v-am promis niste fotografii): http://gabitzun.blogspot.ro/.



[ruga] mami de [baietel] Gabriel [ruga]

____________________________

de 9 ani asteptand o minune, de 6 ani luptand sustinut impotriva infertilitatii, trompe obturate, MTHFR C677T pozitiv-homozigot; sotul 25% anticorpi antispermatici; FIV 1 martie 2011 nereusit; FIV 2 cu ICSI noiembrie 2011 reusit... Multumesc, Doamne!

#47
liza79

liza79

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 883 mesaje

Postat 18 iulie 2012 - 10:56

Ali, o minune de copil! sa-ti traiasca si sa creasca sanatos! [pup]

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, beta ziua 12 - 46

#48
arabika87

arabika87

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 41 mesaje

Postat 18 iulie 2012 - 11:14

buna! alilumi .... doamne ce m-am emotionat ca plang acuma ti-am vazut puisorul un ingeras scump...sa-ti traiasca sa fie sanatos! in zilele astea pt ca urmeaza fiv-ul sunt mai sensibila decat oricand si am niste emotii, nici nu stii ce m-am bucurat ca ne-ai imparatasit experienta ta. stateam si ma gandeam cat de mult inseamna pt noi sa avem si noi o comoara ca a ta. acuma mai mult decat oricand sunt ffff fericita ca l-am ales pe dr. albu, si am incredere in el ca voi reusi bineinteles cu ajutorul lui DUMNEZEU!

#49
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.613 mesaje

Postat 18 iulie 2012 - 12:16

ali,superb baietelul tau![olala]mi-au dat lacrimile...sa-ti traiasca,sa fie sanatos![pup]

arabella,mult succes![pup]

#50
aristica

aristica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.130 mesaje

Postat 18 iulie 2012 - 13:06

[:-)))][:-)))][:-)))] doamne-doamne-doamne...ali, ai pus cantecul lui Pacala!

Eram aievea, printre ingeri, cand I-am cerut Bunului iubirea parentala. Mi-a oferit viata in bratele parintilor. Eram pierduta printre oameni, cand am ridicat privirea si I-am cerut Bunului dragostea arzatoarea. Mi-a oferit sotul. Sunt aidoma voua, ratacind printre doctori. Ridic privirea si-I cer Bunului daruirea completa neasemuita.


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -