Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

FIV cu Dr. Dragos Albu 63


208 raspunsuri la acest subiect

#21
Arabella34

Arabella34

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 318 mesaje

Postat 14 iulie 2012 - 23:18

[pup][flo]offffff,Cris,cu mine in toamna,sa ne luam fetitele acasa...[fetita]+[fetita][ruga]...si au am patit-o la 8 sapt si 3 zile[q][bang] si nici eu nu-s tanara,am 36 ani[:D]...[pup]
Arabella[pup][flo]

#22
arabika87

arabika87

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 41 mesaje

Postat 15 iulie 2012 - 00:14

buna fetelor! are cineva nevoie de puregon astept raspuns ca mie mi-a ramas in plus! pup!

#23
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 15 iulie 2012 - 00:25

arabella daca as avea experienta de acum si 36 de ani ... eheee

---------------------------------------------
TANARA SPERANTA
Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#24
Arabella34

Arabella34

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 318 mesaje

Postat 15 iulie 2012 - 02:07

[:D]Qiao[pup]

#25
lumimar

lumimar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.137 mesaje

Postat 15 iulie 2012 - 16:11

Cristiama ,imi pare tare rau...
Si eu ma gandesc sa-mi iau puisorii acasa prin toamna
Asa ca vom fi colege
Pupici la toate fetele[pup]


Mamica de MARIA IRINUCA(20.06.2011)
Ambele MTHFR heterozigote, o sarcina obtinuta natural in martie 2012 oprita in evolutie la 9 sapt.
Uneori oamenii trebuie sa planga ca sa isi faca loc in inima pentru bucurii!

#26
aristica

aristica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.130 mesaje

Postat 16 iulie 2012 - 11:48

cristiama [grup]

Eram aievea, printre ingeri, cand I-am cerut Bunului iubirea parentala. Mi-a oferit viata in bratele parintilor. Eram pierduta printre oameni, cand am ridicat privirea si I-am cerut Bunului dragostea arzatoarea. Mi-a oferit sotul. Sunt aidoma voua, ratacind printre doctori. Ridic privirea si-I cer Bunului daruirea completa neasemuita.

#27
liza79

liza79

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 883 mesaje

Postat 16 iulie 2012 - 13:46

azi beta 234. deci cam la 51 de ore s-a dublat, asta ar fi ok. insa ceea ce ma sperie - am niste dureri dubioase in dreapta, cam prin aceeasi zona unde m-a durut si cand am avut extrauterina... si deocamdata n-am ce face, ca nici la eco nu se poate vedea nimic. am vb cu lucia, m-am programat si pt eco, iar daca ma doare in continuare mi-a zis ce sa iau. nu-mi ramane decat sa astept inca o saptamana jumate pana la eco.

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, beta ziua 12 - 46

#28
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 16 iulie 2012 - 13:55

liza intai ma bucur ca beta e super saltaret.
2. te doare pe aceeasi parte ? mai ai trompa aia pe care a fost extra ? e mult inca o sapt si jumatate, eu am facut prima eco la 5 sapt si s-a vazut. poti sa faci si tu la sf saptamani asteia sa vezi. tin pumnii sa fie unde trebuie.

---------------------------------------------
TANARA SPERANTA
Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#29
liza79

liza79

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 883 mesaje

Postat 16 iulie 2012 - 14:22

Qiao, mai am trompa, doar mi-au taiat din ea, dar mi-au lasat-o. Bineinteles, durerile alea pot fi de la multe altele... poate si pt ca ovarul drept a fost solicitat, ca acolo au fost foliculii.
Oricum, avand in vedere beta firav, ma astept sa nu se vada mai devreme la eco... daca nu ma lasa in pace durerile, am sa ma programez si in alta parte mai devreme.

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, beta ziua 12 - 46

#30
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 16 iulie 2012 - 15:39

liza la mine la o sapt dupa un beta de 100 si un pic s-a vazut.
eu in sarcina am o jena in zona ovarului stang care e f apropiat de uter. acum m-a intepat cateva zile dupa punctie - fiind singurul cu folicul, pe urma nu l-am mai simtit, semn ca nu se dilata uterul, deci m-am dus siind ce rez o sa vad la beta. poate ca ai si un mic "senzor" de sarcina pe acolo [:D]

---------------------------------------------
TANARA SPERANTA
Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)



Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Astăzi, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Astăzi, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Astăzi, 14:42

  • Alegerea numelui

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:20

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -