Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Hai Carmina, Anaoi & Niccostea! (50)


209 raspunsuri la acest subiect

#201
freedelia

freedelia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.684 mesaje

Postat 13 iulie 2012 - 08:57

Nico -- bafta multa, o sa fie bine!!! Sa ai o nastere usoara si totul sa decurga fara probleme. Doamne-ajuta!



Fetelor, cred ca a nascut Porumbita -- dar nu sunt sigura a e ea, a postat pe Facebook cineva, Oana, bebe Eric Andrei, 2,900, cezariana, aseara la 9.



Bun venit Bebe Eric Andrei!!! Felicitari mamico!!!



Noi suntem foarte bine, bebe este un scump si un cumintel, copiii il iubesc mult, Jodie sta si cate o ora cu el in brate, e asa mandra ca poate sa il tina, ca adoarme la ea in brate. Soacra-mea ne ajuta, asa ca deocamdata am timp pentru toti copiii, sa vedem dupa ce o pleca ea cum ne-om descurca...



Despre alaptat, va incurajez si eu sa nu cedati si sa dati suplimente, chiar daca sta bebe non stop la tzitzi. Nu va dura foarte mult pana cand se va regla productia si atunci nu va mai fi asa greu.



Si inca un lucru -- seara, mai ales daca nu v-ati odihnit peste zi, cantitatea de lapte e mai mica, de aia multi bebelusi seara sug mult mai mult aipare ca nu se satura. Se regleaza si asta si apoi depinde de la zi la zi...



Va pup!



Delia, mami de John (11 Martie 2004), Jodie (16 Martie 2006), Jane (2 Martie 2010) si Jefferson (3 Iulie 2012)



POZE



#202
Daconst

Daconst

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 891 mesaje

Postat 13 iulie 2012 - 09:36

A nascut MYGIRL!!!!!![flo][flo][flo]



"Bb. Eric Andrei a venit pe neasteptate ieri la ora 21. Membrane fisurate, op cezariana, bb 2,900 kg, 49 cm apgar 10. Eu sunt la postoperator, m-am dezmortit si abia astept sa se faca dimineata sa-mi vad printisorul. Va pup°



[copil] Lucas Paul(18.01.07)







[gravired] 38+ sapt [baietel]





#203
Daconst

Daconst

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 891 mesaje

Postat 13 iulie 2012 - 09:46

Nico!!![majoreta][majoreta][majoreta]



Laura,la fel am facut si eu ca tine si am cedat cu alaptatul...i-am bagat LP la masa de noapte sa doarma si apoi s-a imputinat laptele meu de nu am mai alaptat decit 4 luni.

E greu,dar rezista![pup]



Fleur,cum zice si Porumbita,Batista bebelusului de aspirator e super,super buna si eficienta,daca aveti probleme.

Pare doar asa,dar eu am testat-o intai si e super soft.Fi-miu se distreaza si acum cu ea,ca-l gadela la nasuc,haha.

Mie sincer cea prin care tragi cu gura mi se pare scarboasa...dar fiecare cum crede.[flo]



Andreea,felicitari!!!![flo]

La mine e amnezia inca in floare...ca nu am vazut cind ai nascut.[alcool]



[copil] Lucas Paul(18.01.07)







[gravired] 38+ sapt [baietel]





#204
Kimmy

Kimmy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.399 mesaje

Postat 13 iulie 2012 - 11:00

Buna dimineata!

Eu am alaptat-o pe Timi 3 saptamani [bang]...si si pana la 3 saptamani am mers pe alimentatie mixta...deci [bang],va rog eu sa nu cedati,ca pe mine ma bantuie!



Wow,inca un bebe surpriza![olala]Mygirl iti doresc refacere rapida si bebe sa fie sanatos si papacios!



Niccostea nastere usoara![majoreta]



Ieri nu mi-a mers internetul,nici calblu,asa ca am tot bucatarit...Am profitat ca s-a racorit si am pus si de-o praji.Fetelor poate ca nu se vede pe mine ca am pus mult,dar avand in vedere ca am 1,54,eu zic ca e foarte mult 16 kg,si mai am 3 saptamani!

Si eu ma straduiesc sa fiu gata cu pregatelile,am impresia ca sunt foarte imprastiata si nu o sa fie toate in regula.Abia acuma m-am trezit ca ar fi bine sa mai cumpar un dulap,ca tot cumpar chestii si parca nu mai incap...

Azi vreau sa comand plasa de insecte,ca desi nu am tantari,dimineata ma seaca cate-o musca doua,ca stau toata ziua cu geamurile larg deschise...ma gandesc ca nici la bebe nu o sa-i convina.



Va doresc o zi racoroasa!







___________________________________



Mamica mandra [gravi]36+[fetita]Emma Iulia

AMR 21 ZILE



Povestea noastra





#205
maria0408

maria0408

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 820 mesaje

Postat 13 iulie 2012 - 12:15

HAIDE NICO SA AI UN BEBE SANATOS SI DESPTEPT CARE SA VA UMPLE VIATA DE BUCURIE.


[flo][flo][flo]
[majoreta][majoreta][majoreta]



BRAVO MYGIRL. SA ITI TRAIASCA MICUTUL ERIC ANDREI. SA FIE SANATOS, FERICIT, NOROCOS, DESPTEPT SI VOIOS IN VIATA.


[pk][pk][pk]
[bum][bum][bum]


#206
maria0408

maria0408

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 820 mesaje

Postat 13 iulie 2012 - 12:19

Dana vad ca soarta a facut sa anunti ca a nascut o fata cu ac. DPN ca tine. Simti ceva in aer?[:D]

Hai ca luate de evenimente nu a facut nimeni cafeaua. Asa ca pt. somnoroase si nu numai, o cafea fierbinte, un ceai de lactatie, pt. mine am luat o apa plata.



#207
Laura32

Laura32

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.553 mesaje

Postat 13 iulie 2012 - 12:34

buna dimineata [flo]

Felicitari Mygirl , sa-ti traiasca bebelusul si sa te bucuri la maxim de el !!!!! [pk][pk][pk][pk]
Raportam o noapte mai usoara [olala] , s-a trezit o data la 1 noaptea , o data la 3 si apoi la 7 de dimineata [pk], azi o sa avem zi de plimbare prelungita ,merg la scos firele si trecem si pe la mama cu el un pic .
Cred ca usor /usor ne adaptam la viata extrauterina .
Hai Dana , tu cand urmezi ????

Mami de [copil] Andrei ( 3 Iulie 2012)






#208
Daconst

Daconst

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 891 mesaje

Postat 13 iulie 2012 - 13:14

Mai,eu nu vreau inca sa nasc...dar parca ceva,ceva simt.[:D]

Am inca durerile alea ca la ciclu,ma doare si spatele...dar tin picioarele strans,hahah.



Hai ca ma bag la capitol nou,daca tot mai sunt pe aici.



[copil] Lucas Paul(18.01.07)







[gravired] 38+ sapt [baietel]





#209
iul_aug_2012

iul_aug_2012

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 236 mesaje

Postat 13 iulie 2012 - 13:33

[flo][flo][flo] CAPITOL NOU [flo][flo][flo]

#210
anaoi

anaoi

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 135 mesaje

Postat 13 iulie 2012 - 14:03

Buna fetelor; revin si eu pe baricade.
Bebelusul nostru a venit pe lume cand a vrut el, nu cand il programasem noi la cezariana - 9 iulie 2012.
In seara zilei de 7 iulie am avut niste dureri de spate si de burta ca la menstruatie care in timp s-au mai accentuat. \pe lang toate astea aproape toata saptamana am iesit zilnic - spre seara - la toaleta cu necesitatile mari.
Nici nu-mi trecea mie prin cap ca voi naste asa curand, chiar ma gandeam ca de abia astept sa treaca seara si sa vina duminica si apoi ... marele eveniment.
Cand am vazut ca se intensifica durerile am luat nospasperand sa treaca seara cu bine, insa contractiile au aparut cu regularitate si apoi pe la ora 23.30 am inceput si sa sangerez maroniu. In acel moment ne-am hotarat sa mergem la camera de garda de urgenta si surpriza - col aproape sters, gata de deschidere, contractii la 30 de minute - propunere de internare de urgenta deoarece exista posibilitatea de a naste in urmatoarele ore. Mi-au pus o perfuzie cu nospa si scobutil cu speranta ca a voi mai linistii, insa pe la ora 04.30 a zilei de 8 iulie aveam deja contractii din 5 in 5 minute.
Pe doctor il anuntasem inca de la internare - in jurul orei 1 ca sunt in situatia de a naste in cateva ore, asa ca pe la 5 dimineata la resunat si doctora de garda de noua situatie astfel incat la ora 6 era deja in spital cu toate ca nu era de servici.
Pe la ora 7 a zilei de 8 iulie am intrat in cezariana la cald cu anestezie partiala - rahidiana - vineri, 6 iulie, implinisem 39 de saptamani.
La ora 7 si 15 minute a venit pe lume bebe PETRU CLAUDIU cu o greutate de 3.300 kg, lungime de 49 cm, scor Apgar 9 deoarece a avut dubla circulara de cordon ombilical.
Mi-am revenit dupa vreo 6 ore din anestezie - frisoane la greu, dureri idem - am facut toate tipurile de calmante posibile. Pe la ora 14 m-i la adus la reanimare pentru al pune la san si am fost foarte bucuroasa ca am vazut ca incepusem sa am colostru.
De marti suntem acasa si incercam sa ne adaptm ca noul camin, cu lapticul, somnul ... .
Am de recuperat vreo 2 capitole - chiar daca nu scriam prea des citeam absolut tot - si apoi voi intra sper cu mai mult spor de taclare. Tin sa va spun ca pana in ultima clipa mi-a fost teama de vreun esec avand in vedere ca am obtinut copilul dupa vreo 8 ani de incercari incununate cu un prim FIV reusit, iar pe parcursul sarcinii am avut un hematom de toata frumusetea in uter care a dus la sangerari masive, tratament si repauz la pat.

[gravi] 39+ [baietel]


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Astăzi, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Astăzi, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 15:52

  • Dulce amintire

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:10

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -