Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Costum popular pt botez baietel...


9 raspunsuri la acest subiect

#1
blackgirl0

blackgirl0

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.422 mesaje

Postat 01 iulie 2012 - 22:14

... si de buna calitate unde pot gasi? [flo]

Ce am vazut in magazine costa 150-200 ron si sunt chicioase rau. Voi boteza peste 2 luni asa ca am timp. Nu am nimic impotriva sa comand si pe site, doar sa fie frumos, cat de cat calitativ. Finutul va avea la botez 3 luni.

Multumesc pt orice ajutor cat de mic. Tb sa recunosc ca inca nu le-am spus parintilor ce fel de costum vreau sa iau copilului. Credeti ca se vor supara? Eu sunt total impotriva costumelor traditionale de botez cu frac/camasuta/vesta, sunt oribile.

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

#2
pisigri

pisigri

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.432 mesaje

Postat 01 iulie 2012 - 23:29

Cu idei nu te pot ajuta, pot spune doar ca ideea ta mi se pare minunata, pt ca si eu urasc plasticele alea "traditionale" de botez. De fapt, cind nasii Ilincai au tinut musai sa ii cumpere ei hainele, am insistat si i-am rugat sa nu cumva sa vina cu rochitza de-aia lucioasa si plasticoasa[:I].
Deci, eu nu cred ca se vor supara parintii - desi poate nu e o idee rea sa ii pui in tema cit de cit - si cred ca ar fi suuuuper daca si voi, nasii, ati alege pt tinutele voastre niste costumase de inspiratie populara [:I]

Oricum, daca gasesti ceva frumos frumos, sa ne spui si noua te rugam[flo]

______________________________

http://scrisoaredelamosul.blogspot.com/

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

#3
nadaflorilor

nadaflorilor

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.132 mesaje

Postat 01 iulie 2012 - 23:37

Citat:
citat din mesajul lui blackgirl0
... si de buna calitate unde pot gasi? [flo]Ce am vazut in magazine costa 150-200 ron si sunt chicioase rau. Voi boteza peste 2 luni asa ca am timp. Nu am nimic impotriva sa comand si pe site, doar sa fie frumos, cat de cat calitativ. Finutul va avea la botez 3 luni. Multumesc pt orice ajutor cat de mic. Tb sa recunosc ca inca nu le-am spus parintilor ce fel de costum vreau sa iau copilului. Credeti ca se vor supara? Eu sunt total impotriva costumelor traditionale de botez cu frac/camasuta/vesta, sunt oribile.Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
http://sireneanee.bl...rch/label/botezhttp://www.cadouri-s...nute-botez.htmlNina,mami de, [fetita]

#4
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.663 mesaje

Postat 02 iulie 2012 - 11:09

Noi am botezat in martie, cand finutul avea la fel, 3 luni si i-am luat de la o doamna din Suceava, ie si vesta facuta pe dimensiunile lui. Avea si pantaloni din acelasi material cu ia, dar am ales noi sa ii pune blugi.

A aratat asa:

http://laurasn.shutt...newpictures/784



Pe doamna care le face am gasit-o aici:http://www.beefree.ro/33,0,hainute-copii.html cautand pur si simplu cu google. Am gasit atunci mai multe variante de costum la mai multe preturi, asta ne=a placut cel mai mult si nu a costat nici foarte mult. Combinatia de culori si modelul broderiei l=am cerut noi (vroiam sa fie ceva ce aduce a costum popular moldovenesc, de asta am ales rosu si negru).






Am marfa la bazar umanitar DC



Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi



'Cos what I feel is the only truth for me



#5
blackgirl0

blackgirl0

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.422 mesaje

Postat 02 iulie 2012 - 15:49

Va multumesc pt sugestii! [pup] Foarte frumoase costumele, cred ca ii cumpar si baietelului meu cu aceasta ocazie! [olala][olala]

Laura, foarte frumusel finutul vostru. [olala] Dupa botezul in cauza am sa pun si eu poze!

Pisigri, nu cred ca merge sa ne imbracam si noi in costume populare (poate inchiriate, caci sunt foarte scumpe). In schimb vreau sa iau si baietelului meu macar o ie si o vesta cu brau cu aceasta ocazie.

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

#6
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 02 iulie 2012 - 16:11

Mai sa fie, desi off topic, nu ma abtin sa nu spun ca sunt impresionat.

Nu ma asteptam la atata frumusete.[:)]



Ce nu stiu romanii despre aurul lor!



Eu pur si simplu / Pagina legislativa

#7
puisorul

puisorul

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.594 mesaje

Postat 02 iulie 2012 - 21:45

Blackgirl, multumesc pt ideea extraordinara [asia]

Nina, superbe costumele [flo]

[mamica]Ani de [zana] Stefana (23.01.2008)

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii


#8
blackgirl0

blackgirl0

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.422 mesaje

Postat 16 august 2012 - 22:50

Revin cu noutati! [flo]



Aici este costumasul de botez al finutului (Robert-Stefan), alaturi de-o camasuta in acelasi motiv pt baiatul meu de 3.6 ani. [olala][olala][olala] Sunt extrem de multumita, sambata voi avea si produsele acasa. [pk] Cost 350 ron.



Totodata azi am facut si restul cumparaturilor (paturica, panza mir, prosop, 3 costumase pt baia de a doua zi, 3 body-uri, 2 pantalonasi, 2 strampi, 2 sosete, 2 botosei, 2 caciulite, un costum de toamna -pantaloni si gecuta dintr-un material mai grosut, lumanare botez, prosop preot, un pachet mare de pampersi 94 buc). Cost 400 ron. Ce mai am de luat: sampon/sapun/ulei de corp, crema de corp/de fata/de fundulet (aproximez 150-200 ron).



Darul de botez 1000 ron, taxa la preot este inca o necunoscuta pt mine. Abia astept sa botez (sambata viitoare), sigur pun poze cu finutul! [olala]



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

#9
nadaflorilor

nadaflorilor

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.132 mesaje

Postat 17 august 2012 - 00:29

Citat:
citat din mesajul lui blackgirl0
Revin cu noutati! [flo]Aici este costumasul de botez al finutului (Robert-Stefan), alaturi de-o camasuta in acelasi motiv pt baiatul meu de 3.6 ani. [olala][olala][olala] Sunt extrem de multumita, sambata voi avea si produsele acasa. [pk] Cost 350 ron.Totodata azi am facut si restul cumparaturilor (paturica, panza mir, prosop, 3 costumase pt baia de a doua zi, 3 body-uri, 2 pantalonasi, 2 strampi, 2 sosete, 2 botosei, 2 caciulite, un costum de toamna -pantaloni si gecuta dintr-un material mai grosut, lumanare botez, prosop preot, un pachet mare de pampersi 94 buc). Cost 400 ron. Ce mai am de luat: sampon/sapun/ulei de corp, crema de corp/de fata/de fundulet (aproximez 150-200 ron). Darul de botez 1000 ron, taxa la preot este inca o necunoscuta pt mine. Abia astept sa botez (sambata viitoare), sigur pun poze cu finutul! [olala]Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
sa aveti distractie placuta si vreme frumoasa...si sa creasca mari baietii [pk]Nina,mami de, [fetita]


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -