Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (11)


189 raspunsuri la acest subiect

#181
Guest_bb_yasmi_*

Guest_bb_yasmi_*
  • Guests

Postat 02 iulie 2012 - 17:06

strmf oricand ai drum prin tm esti binevenita sa poposesti la mine! [flo]

__________________________________________________
mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!


#182
irinuca05

irinuca05

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 890 mesaje

Postat 02 iulie 2012 - 18:31

Hello mamici dragi!
Stau in pat langa iubita mea care sforaie de vreo ora. Eu m-am uitat la film si acum as dormi si eu, dar mie ca se trezeste printi si mai rau imi fac pt 30 min de somn :(
Eu sunt cam obosita dupa un weekend plin. Dar a fost frumos. Mi-am revazut parintii dupa 1luna!!!
Astazi nu am chef de nimic. Nu stiu cum ma suporta soacra uneori. De obicei muncesc cot la cot cu ea, dar am zile cand nu fac nimic. Ea nu are niciodata zile de astea [alcool] Si mi-e rusine cand vad ca ea roboteste si eu ma misc mai rau ca un melc. De asta e mai bine la casa mea. Nu mi-e rusine de nimeni. Astazi avem in plan aspirator, mop, praf si cueatenie in camari!!! Va dati seama ce spor o sa am...

Nu stiu daca v-am spus ca intram in casa seara pe la ora 22. Dari se culca de la 21.30. Untr-o seara era ora 20.30 si zice: hai ca mai avem putin. sa udam florile, sa maturam curtea si sa spalam niste borcane pt fasole ! Si eu voiam sa stau in pat la un film...

Mami fericita de[copil]Daria (8.04.2011)


#183
irinuca05

irinuca05

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 890 mesaje

Postat 02 iulie 2012 - 18:39

Ce ma bucur ca v-ati intalnit la mare!
Eu sper sa ajung la mare cu mama pe 15 iulie. si cu daria evident. cred ca maine aflu. Mama ar trebui sa se duca la un curs de perfectionare la mamaia. si ne ia si pe noi :) Maine afla sigur.
sotul meu mi-a propus un weekend in doi la mare. saptamana asta. sa vedem daca se concretizeaza si planul asta.
nu stiu ce sa va mai scriu :)
Va urez o saptamana calduta, numai buna! (nu fierbinte)

Mami fericita de[copil]Daria (8.04.2011)


#184
simonacip

simonacip

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.965 mesaje

Postat 02 iulie 2012 - 23:56

Hello dragele.

Someleac, nu vrea deloc alt lapte...apa ia din sticluta, dar cand ii pun lapte da sa vomite...[bang] Azi i-am dat tzitzi ca n-am avut chef de circ iar...dar maine seara o sa am grija sa fie cat de cat odihnit, sa nu intre in criza d-aia iar. ce fain ca au plecat in tabere...de la e varste ai inceput sa-i lasi?? Eu sunt o mama cocoloasa asa...nu stiu cand voi putea sa ma desprind de ei (nu invers)
Catank, tot cu sare pe sfarc incerc, cad vede sarea nu vrea sa mai ia tzitzi...ideea e ca tre sa inlocuiesc cu ceva alaptatul, dar pe picioare nu vrea, sticlutza nu, mangaiat pe cap nu, leganat in brate nu (am incercat-o si pe asta[bang])Dar cum spuneam poate ieri a fost prea obosit ca sa fie cooperant la o schimbare asa importanta. va spun maine ce si cum.
Strumpfi,[pup] imi pare rau ca aveti asa vreme urata acolo...Macar sa nu va mai vantuie asa ca asta-i cred cel mai neplacut...
Andreea, Lavi, faceti fetele o sedintza foto ca si soramea numai in sedinte foto m-a tinut....nu am poze cu copiii cate am eu[bang] si ea...Despre grasimi ce sa mai zic...ajunsesem si eu la un 56 si la mare am pus vreun kil jumatate inapoi...ca masa seara tarziu si mancaruri destul de grase..De maine vreau sa reincep cura..
Ally, deci e ziua ta miercuri??Odata cu fiu-miu care face 1,4 ani. Sa ne traiesti draga Ally..urez de-acum ca nu stiu niciodata cand intru pe net...iar Strumpfi mereu atenta[flo]
Mary, cum mai esti??[flo]
Irinuca, weekend placut in 2 la mare[olala] Si cu Daria ce faci? Tu mai alaptezi? CUm vei proceda?
Roxy, Cami, Madu[pup] fetele
Cuscra draga, Delia tu ce faci? un pussi special pentru tine[pup]

Simona, mami de baieti [8**] David, Matei si Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

#185
irinuca05

irinuca05

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 890 mesaje

Postat 03 iulie 2012 - 01:10

Hello! am intrat sa va spun noapte buna :)
Simo, eu nu mai alaptez de la 9 luni. A fost alegerea ei, nu a mea.
atunci au fost cateva sambete cand am lasat-o acasa cu lapte praf fiindca trebuia sa mergem la nunti/botezuri. acum nu stiu daca cele 5-6 biberoane de laptepraf au facut-o sa refuze tzitzi, dar nu mai accepta sanul. am mai tras cat am putit si-i dadeam doar cand era adormita si nu vedea de unde vine lapticul :( eu am suferit foarte mult.
acum , pe de o parte, ma bucur ca s-a intamplat asa, pt ca vad la voi ca mai tarziu ar fi fost mult mai greu

Sa stii ca Grecia e si preferata mea. Si susunt multe evenimente care ma keaga sufleteste de aceasta tara: acolo am fost "ceruta" in casatorie, acolo am conceput-o pe daria.

succes cu intarcatul. nu te stresa, ca te va anunta Arsenie cand este si el pregatit. puo

Mami fericita de[copil]Daria (8.04.2011)


#186
irinuca05

irinuca05

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 890 mesaje

Postat 03 iulie 2012 - 01:40

Off... cate greseli am... scuzati-ma
cate ceva si despre Dari si va las:
O invatasem sa raspunda la "cum te cheama?" si spunea "Da-i-a", dupa modelul Lucas de Yasmi :) Dar de cateva zile nu mai vrea sa raspunda
Cred ca eu am cerut prea mult de la ea. Am zapacit-o pt ca ii spuneam si cum ma cheama pe mine, cum il cheama pe tata, jucariile si cred ca am dezorientat-o.
ca bineinteles ea cand auzea o intrebare care contine cuvantul " cheama", raspundea "Daia".
cand face vreo prostioara spune singura "da-i-a" (=daria), ca asa incep eu sa o cert si.ea anticipeaza :)
Cu mancarea stam cam prost. manaca toata ziua rosii, castraveti, ceapa, zmeura, ardei pe care si le alege din gradina si cand vine ora mesei, nu ii mai este foame. nici nu-mi vine sa o refuz si sa nu-i mai dau legume si fructe oricand doreste, dar ma enerveaza ca nu mananca intotdeauna cum trebuie.
Mesele noastre sunt cam asa:
7:30 trezirea: castravete, zmeura, poate o bucatica de paine cu unt/cascaval (cam 1 data pe sapt)
9:00 lapte de vaca (nu-l vrea mai dimineata)
9:30-11 somn
12:30 o incercare de ciorbica (nu prea vrea, mananca mai mult carnea, un copanel; e ora cand mamaia si tataia vin acasa pt masa de pranz)
14-16 somn
16-17 incerc iar ciorbita sau branza sau iaurt
Plus zmeura, legume crude, chec sau orice mai avem prin casa
18-19 mai mananca din mancarea noastra : omleta, branza, carnita, cartofi
21:00 250ml lp+2 cupe cereale
03:00 200ml lp

mai mananca cineva noaptea?
Cand incepe sa se foiasca mai mult, atunci stiu ca e momentul pt lapticul de noapte. in seara asta as lasa-o sa vad daca se trezeste de foame sau e doar un reflex. sa vad cat voi suporta foielile. poate reusesc doar cu apa
desi Madutza m-a avertizat ca strategia asta e cu dus-intors

Noapte buna zanici! (adica zane mici :))
Mami fericita de[copil]Daria (8.04.2011)


#187
AllyLaur

AllyLaur

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.036 mesaje

Postat 03 iulie 2012 - 11:42

Neata si-o cafea, espresso, nesquick, fresh de portocale, capucino si ce mai vreti voi numai iesiti ”barlog„ si gustati din ele[:D].
Duracell ca niciodata mi-a dat trezirea la ora 8[alcool] si deja am mancarea pe foc si prima masina de rufe in functiune.

Strumpitz
,[flo] nu ala a fost motivul pt care nu am dormit dar mi-a placut tare mult motivatia ta. Te mai doare spatele? Cu siguranta ieri ti-ai facut mila de mine cu, canicula ca astazi adie vantul si este asa bineeeeeeeeeee.
Simonelu, te puuuuuup mult de tot mami sexy si foarte frumoasa! Da, maine este ziua mea...fac 27 de ani si sunt mai fericita ca niciodata[olala]. Astept pozele voastre cu mare interes.
Andreea, nu ai idee mami cat ma bucur ca marea te-a facut sa iesi din asa zisa depresie si ca te simti bine acolo cu fetele. Abia astept sa va vad si eu. Sa faceti ffffffff multe poze. In august nu mai vii la mare o tura? Avem sansa sa venim in tara pe la mijlocul lui august cand are sotul concediu si mi-ar placea tare mult sa te revad si sa ii vad pe puiutii nostrii jucandu-se[olala][pup]. Distractie placuta in continuare draga mea!!!


Eduard Andrei [copil] 02.04.2011


#188
AllyLaur

AllyLaur

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.036 mesaje

Postat 03 iulie 2012 - 11:59

ma bag sa fac cap nou poate asa va incumetati si intrati la o vorba[8D].


Eduard Andrei [copil] 02.04.2011


#189
AllyLaur

AllyLaur

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.036 mesaje

Postat 03 iulie 2012 - 12:08

Capitol nou aici !!!





Eduard Andrei [copil] 02.04.2011


#190
Guest_bb_yasmi_*

Guest_bb_yasmi_*
  • Guests

Postat 03 iulie 2012 - 12:11

va pupam de pe plaja eu , andreea si copii!
avem net pe plaja!!
cami ne vdm maine! te sun maini dimi!!

__________________________________________________
mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -