Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ghiocei de Martie-Aprilie2009**432**


227 raspunsuri la acest subiect

#221
Ela78

Ela78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 875 mesaje

Postat 24 iunie 2012 - 00:14

Citat:
citat din mesajul lui chatonel
Neata tufete!Andiaroro, eu nici de pe mobil nu reusesc sa prind linia :((Famille Dragoon, mami de [roker] Izia, 23 mars 2009Toulouse, la ville rose[hippi]
Ai incercat sa suni de la servici/alta retea decat cea la care aveti voi abonament?Elena, mami lui Ianis Cezar (04.04.2009)

#222
Ela78

Ela78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 875 mesaje

Postat 24 iunie 2012 - 00:21

Citat:
citat din mesajul lui georgiana310
Neata!Fetelro, please, HELP cu o parere!!!Bris e in grupa mica. Cea mai mica e ea (3, 2ani) si inca 2 copii, cel mai mare are 4,2 ani. Buuuun, de la anu`, grupa se desparte: in una mica (dar care nu va fi bash mica, va fi o mico-mijlocie, avand in vedere ca incep sa invete literele si sa citeasca in engleza) si una mijlocie, in care cel mai mic copil va fi cel de 3,6 ani, cel mai mare de 4,9 ani. Mai zic si ca la grupa mica, limita inferioara a varstei cu care vor accepta copiii va fi de 2,9 ani. Deci, daca o las la vechea educatoare (ca la ei se schimba anual educatoarea - deh, sistemul Cambridge), va fi printre cei mai mari. Daca o duc la grupa mijlocie, va fi din nou printre cei mai mici.Nu stiu cum e cel mai ok, si cred ca e asa de mare discutia (sau asa vad eu problema) incat nu are loc aici!!! Ma gandesc cum e mai bine: sa fie cel mai mic dintre cei mari sau cel mai mare dintre cei mici. In plus, ea cu educatoarea asta e super atasata si ma gandesc ca de la anul am cam lua-o de la capat cu acomodarea... Mai mentionez si ca din actuala grupa peste 1/2 se duc la grupa mijlocie. Daaar, ii ramane gagiul[:D] si inca niste copii simpatici in grupa mico-mijlocieChiar nu mai pot sa ma decid!!!Aaaa, si e si urgent, ca azi tre sa anunt![bang][bang][bang][q]Gia, mama lui Briseis, 16 aprilie 2009http://georgianaspataru.blogspot.com/
Gia, eu as zice cel mai mic printre cei mari, insa tu decizi (acomodarea cu educatoarea, gagiul etc)Elena, mami lui Ianis Cezar (04.04.2009)

#223
bebe_shtrumf

bebe_shtrumf

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.281 mesaje

Postat 24 iunie 2012 - 18:51

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503
Neata,Io ma pregatesc pentru intalnirea de 10 ani de la terminarea liceului. Ma pregatesc gatind de diineata: mazare, briose, lipii arabesti...[:D] Apoi vreau sa fac putin curat si gata.CHatonel, Vladimir a avut zilele trecute febra aproape de 39. Avea un rosu in gat. Vreau sa va zic ca i-am dat cu spray Bioparox. Este mi-nu-nat!. I-a trecut imediat! In rest Nurofen si cam atat.Poate fi o viroza uscata ce se manifesta doar cu febra...Sanatate!
Buna!suntem in aceeasi situatie de vineri febra, sambata febra, doar seara, este ff rosie in gat...o sa incerc spray-ul asta ca-l am in casa, ii dam doar la tuse.mercic[pup]i-am curatat nasul si ibalgin...de diseara as incepe si aerosolii, sigur se lasa cu tuse.gata suntem in vacanta, vineri o fost ultima zi de gradi grupa boboceilor[pk]Ela[pup]reintregire placuta de familioane si sa nu mai treb sa va despartiti niciodata, bafta micului neamt la gradi[8D]buna ploaia asta de ieri, de la gratar(unde ne-am simtit minunat, atmosfera super, nici nu ma asteptam[olala]) parca e mai racorica, cel putin cand deschizi seara geamul se simte ceva aer curat.ah si sper sapt asta sa incepem inotul, ca trece si iunie[bang][bang]alergam dupa prof[alcool]azi am mers la o prietena de fam, fetita a facut si ea 3 anisori, a fost ff fain, insa nu mi-a plakut ca as ervit numai preparate mezeluri si tort...fara fructe ceva, suc la fel cumparat, si ma simt eu naspa, d-apoi astia micii ca au mancat numai prostii, astept sa se trezeasca Ari sa-i dau ceva comestibil.iar eu am exagerat cu tortul, recunosc[bang]nu de calorii, cat mi-e de greata, am bagat un greptfrut rece din frigider[:I]duminica plakuta![biz]Ariana-25.02.2009

#224
chatonel

chatonel

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.856 mesaje

Postat 24 iunie 2012 - 20:01

bebe, sanatate si voua [flo]

multumim pentru gindurile bune si sustinere, tufete [pup] febra inca face, a facut iar si azi-noapte [bang]

ma intreb de unde vine al rosu-n git, ca apa/sucuri reci nu ii dau, inghetata nu a halit acum....
am avut serbarea vineri, sapt ce vine o sa pun niste poze

ela, am sa mai incerc ce zici tu acolo cu telefonul, merci [flo]

Famille Dragoon, mami de [roker] Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose
[hippi]

#225
bebe_shtrumf

bebe_shtrumf

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.281 mesaje

Postat 24 iunie 2012 - 20:36

Citat:
citat din mesajul lui chatonel
bebe, sanatate si voua [flo]multumim pentru gindurile bune si sustinere, tufete [pup] febra inca face, a facut iar si azi-noapte [bang]ma intreb de unde vine al rosu-n git, ca apa/sucuri reci nu ii dau, inghetata nu a halit acum.... am avut serbarea vineri, sapt ce vine o sa pun niste pozeela, am sa mai incerc ce zici tu acolo cu telefonul, merci [flo]Famille Dragoon, mami de [roker] Izia, 23 mars 2009Toulouse, la ville rose[hippi]
nici noi..[q]........probabil microb luat din gradinite[:I]sanatate multa[flo][biz]Ariana-25.02.2009

#226
mart.apr09

mart.apr09

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.117 mesaje

Postat 24 iunie 2012 - 22:38

capitol nou



Sanatate Iziei si Arianei[pup]



Monn



[bis][bis][bis]Mamici de ghiocei[bis][bis][bis]


#227
novus

novus

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.559 mesaje

Postat 24 iunie 2012 - 22:40

Kalimera tufete dragi!!!



Am aterizat si noi in Timisoara, maine abia plecam catre casa !!

Pe scurt: in vacanta a fost minunat !!! Gasca a fost de nota 10, hotelul la fel, pacat ca era populat de multi multi rusi cu maniere nu dintre cele mai elegante [:D] , dar o sa va povestesc pe indelete maine ca acum iesim la masa si apoi cred ca pic lata

Recuperez maine si revin in forta [:D]

Mi-a fost dor de voi !!!

Sper ca toata lumea e rumena si voioasa !!!





Alexandra (03.03.09)








Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -