Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bobocei de sept-oct 2012 (16)


216 raspunsuri la acest subiect

#211
stella87

stella87

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 861 mesaje

Postat 23 iunie 2012 - 00:48

Hai ca am ajuns si eu acasa si am inceput sa va citesc, yupiii iar e activitate[pk][pk][pk]

Elfica, doar nasterea naturala e 4000 ron, cezariana e 5600 pt asigurati. Deci e un salt cam mare, sper sa nu fiu nevoita sa-l fac. Daca nasti natural si apare pe moment o complicatie si faci cezariana platesti direct 5600 lei. Daca nasti prematur te baga la spitalul filantropia si iti returneaza toti banii. Platesti cat vrei la filantropia.[:)]

Olivette, abia astept cursurile[:D] O sa vin fara probleme ca de la 2 iulie eu sunt in concediu. Deci mai ramane sa vedem cum ne recunoastem p-acolo. Si mie imi surade o intanire cu toatele, si eu sunt din buc[:D][flo]

In rest la medic sunt dezamagita ca n-am facut eco:( dar aveam tensiunea ok, chiar si pe caldura asta, 10 cu 6. Si in plus am aflat ca nu-i nicio problema daca bebele e mai putin miscator, important e sa-mi dea zilnic cate un semn, chit ca loveste in sus in stern sau in zona ovarelor, deci m-am linistit[asia] Ecografia vine peste o sapt si acu o sa incep si cu ecografiile alea importante de trim III. Va tin la curent:D Stiu ca una e la 32-34 sapt iar alta la 36 sapt. Tre sa ma programez.

Apropo, mie medicul mi-a zis ca nu-i musai sa fac testul acela de glicemie, decat daca am antecedent de diabet tip II in familie. Inca nu stiu daca sa-l fac sau nu, doctorul mi-a zis ca ramane la latitudinea mea, dar nu mi-l indica obligatoriu [:)]

Eu ma retrag la somn, ce biine ca maine dorm cat vreaaau!

S-aveti un somn linistit si racoros![flo]

[gravi] fericita 28+ cu [baietel]

#212
stella87

stella87

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 861 mesaje

Postat 23 iunie 2012 - 00:49

Miro, ai fost tare amuzanta cu ciorbica gatita in 2 zile, e o idee de luat in seama [:D] [pup]

[gravi] fericita 28+ cu [baietel]

#213
nu_mai_stiu

nu_mai_stiu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 675 mesaje

Postat 23 iunie 2012 - 00:56

Doamne cat ma bucur ca se reia activitatea pe forum.Nu pot sa creeedddddd [olala][olala][olala][pk][pk][pk][pk][pk][pk][pk][pk][flo][flo][flo][flo][flo] [flo][flo]Sunt mega happy

Am citit 2 ore si ceva .Ma asteptam sa gasesc iar 1 pagina scrisa,dar de unde , bucuria a fost imen[flo] cand am vazut ca sunt 21 pag scrise [:D][:D][:D][:D][:D]

Bineinteles ca nu mai stiu care si cum au scris mesajele,insa vreau sa felicit mamicile care au schimbat saptamana si trimestrul.Merita dragele de ele cate o floricica [flo][flo][flo][flo]

Acum sa vad ce mai retin...
Carcei ma apuca si pe mine,dar ii linistesc imediat cu trasul degetelor spre mine.A explicat cineva mult mai bine decat zic eu.

Mor de cald,la ora asta sunt 29 grade in casa la mine.Am un kkt de aer conditionat mobil,care racoreste cat sta in priza si nu scad prea mult gradele.

Cojite pe sani gasesc si eu de multisor timp.Si dimineata ma mananca undeva si mai strang de sfarc si vreau sa va zic ca , curge un lichid transparent si uneori chiar de culoarea laptelui.Se pregatesc sanii , mititeii.

O lista de cumparaturi am postat si eu ,dar pe vremea cand nu era activitate deloc pe forum si banuiesc ca nu a fost bagata in seama.
Astazi mi-am ridicat si eu pachetul de la posta cu un NUK Babyphone,de care sunt mandra.Maine ,nu...poate duminica si mai sigur luni o sa postez si eu o lista lungaaaaa cu ce ar cam trebui pt bb de cumparat.

Nu mai stiu ce am mai citit...[bang][bang][bang]

Pupici si sa ne auzim cu bine maineeeeeee[pk][pk][pk]

Sunt tare fericita ca am ce citi ... ca suntem iarasi toate pe forum,ca ne povestim ce ni se intampla...

[pup][pup][pup] somn dulce !!!



ANDREEA [gravi] 26+ cu [baietel]

#214
ramona7575

ramona7575

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.588 mesaje

Postat 23 iunie 2012 - 01:06

Buna fetele

Va citesc dar nu mai apuc sa scriu, sunt lesinata de caldura, luni imi cumpar AC ...


Am intrat pentru ca am vazut carucioare, NU RECOMAND alea cu manere (ca in poza) sunt greu de manevrat, trebuie sa tii mereu ambele maini pe manere, pe cand la celelalte e suficienta una...

Va pup, ma duc la nani


Ramona - mami de Stefan - 27 aprilie 2009
[gravi] + 22

#215
sept.oct2012

sept.oct2012

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 147 mesaje

Postat 23 iunie 2012 - 08:52

Haideti sa ne continuam povestile in Capitol nou

#216
carmen

carmen

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.091 mesaje

Postat 24 iunie 2012 - 20:35

Ilinca, sunt bine, multumesc de intrebare. Mi se intareste burta foarte des, dar incer ca nu ma mai impacientez, mai merg maxim 2 saptamani la servici apoi medical apoi prenatal si cum fetele sunt plecate incerc sa ma odihnesc mai mult. Astazi cel putin am stat numai in pat, adevarul e ca eram franta de oboseala. Acum incerc sa ajung din urma cititul [:D]. Pe 28 merg la ecograf si apoi in prima saptamana din iulie la ginecolog. Sper ca totul e OK.


carmen & ana (04.11.2002) & daria (22.12.2004) + [baietel]
Regretul zilei de ieri si grija zilei de maine ne fura bucuria zilei de azi.


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Astăzi, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -