Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (22)


198 raspunsuri la acest subiect

#191
aerlilian

aerlilian

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.307 mesaje

Postat 20 iunie 2012 - 10:46

Denisa, pt fetele care nu stiu unde e parcul, biserica e un punct de reper super ok. Asa este, e mult de mers pana la pauni, dar daca ele nu stiu...pt mine e ok oriunde, cred ca si pt Ligia. Ramane sa stabiliti astazi cu certitudine.
Olga, si mie imi pare tare rau ca nu vii, mi-ar fi placut sa ne revedem. Si...ma cam superi. Dupa ce ca arati ca o gazela, mai vrei sa dai jos si 8kg...De unde naiba sa le mai dai, n-ai vazut ce picioare ai??? Legat de kk...al meu face o data pe zi. Stiu ca-mi spunea pediatra cand era mai mic si-l alaptam ca e ok sa aiba si 6 scaune pe zi, dar nu stiu cum e ok la varsta asta si nu stiu daca nu e si in functie de alimentatie...

Mamica lui Tudor
http://community.web...vhost=community

#192
Alexa_G

Alexa_G

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 519 mesaje

Postat 20 iunie 2012 - 11:30

La multe lunite frumoase!



Sebastian Ioan bulgaras de Annesi[s]

Andrei bulgaras de Tebligia[s]

[s][s][s][s][s]



Olga eu mi-am facut decapaj la fel dupa o perioada de 6 ani de brunet si am fost super multumita. Si cum zicea si izish se cam usuca parul dupa. Eu am rezolvat asta cu cateva masti cu ulei de masline.



Referitor la caca, Alexandru face o data pe zi.









Alexa, mami de bulgaras - piscotel Alexandru 22.02.2012

#193
ane-maria

ane-maria

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 506 mesaje

Postat 20 iunie 2012 - 11:46

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Alina, poze de la serbare nu de dai? Cred si eu ca ai plans [:)][pup]

Eu din pacate nu ajung la intalnire si tare mult as fi vrut sa vin. Mi-am facut programare de cateva zile la coafor la vopsit si nu pot sa aman caci imi fac ceva mai complicat, imi schimb nuanta la par. Am mari emotii caci sunt bruneta din clasa a 10-a si nu stiu cum o sa arat, dar m-am plictisit asa de tare si am nevoie de o schimbare. Si-a mai facut cineva decapaj?

Si o intrebare bebeluseasca: de cate ori mai fac caca ai vostri, pe zi? Al meu a avut o perioada constipacioasa si facea la 3 zile , acum face cam de 3 ori pe zi si destul de molicel, cateoadat cjiar mai apos si nu stiu daca este ok sau nu. La voi cum se prezinta situatia?

Olga, mamica fericita de David (16.04.2009) si Leon (19.02.2012)



Buna dimineata fetele,
Nu mi-am facut niciodata decapaj,mereu am fost blonda [:D].
Caca exact la fel a facut si face si Bianca ,a fost constipata acum face moale,si eu m-am gandit ca poate nu e ok,insa alte semne ca ar fi bolnavioara nu sunt.

Pai sa spuneti exact cum facem , unde ne vedem pan ala urma la pauni sau la biserica ?

ANE-MARIA mamica fericita de Bianca  ( 08.02.2012)

http://www.facebook....27338712&type=3



#194
Letitia

Letitia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 122 mesaje

Postat 20 iunie 2012 - 12:06

Neata fetelor!

Of Alina!! [pup] Filip mic sa treaca repede! Asteptam poze de la serbarea veveritei [flo]

Bulinuta, [pup] absolventul! Eu plang la fiecare serbare, asa ca te inteleg... [:I]

Mady, Tudor face din gurita cum spui tu mai tot timpul, inclusiv la san, cand termina de mancat incepe sa face balonase si sa se joace [:D]
Sa ne spui daca ii place si fetei jucarioara. [pup]

Suzieq, asa e cum spun fetele, daca nu varsa in jet, e vesel si ia bine in greutate, nu sunt motive de ingrijorare. La noi e un pic mai serios... De gel de dinti nu prea stiu ce sa zic, Sofiei i-a iesit primul dintisor la un an si 2 luni si nu a suferit, asa ca nu am folosit nimic, acum o sa ma inspir din ce ti-au recomandat tie mamicile. [8D]

Denisa, v-ati facut bine? [pup] Febra vara mie mi se pare oribila! (Nu ca m-as da in vant dupa apa de iarna [:D])

Gabrielarusu, apropo de blender, am avut la Sofia unul din ala vertical de mana de la Moulinex si am fost foarte multumita; intre timp mi s-a stricat si am incercat alte marci, dar nu am fost multumita, o sa imi iau tot unul din ala cand incepem diversificarea. [flo] Nu am vazut ceva cu cutit de plastic si nici nu stiu cat e de eficient pentru carne...

Altesa, [pup] baietelul ulitzarnic!

Ursulet, sa vezi cand sunt doi copii, fiecare e cu cate unul, aproape ca nu mai e vacanta pentru parinti! Abia astepti sa ajungi acasa sa te odihnesti [:D]

Olga, programul nostru de kk se desfasoara de doua ori pe saptamana [:D], asa a fost de cand a implinit o luna. Oricum eu stiu ca nu exista diaree la copiii alaptati exclusiv, asa ca nu mi-as face griji!
Cum nu mi-as face griji nici de culoarea parului, daca as arata ca tine! Poti sa te si razi in cap si tot perfect vei arata! [flo]

Nici eu nu pot ajunge maine [q] Noi nu ne trezim mai devreme de 9:00, am putea iesi la 10 din casa, pana acolo facem 1h - 1h:30min, iar la 13:00 trebuie sa fim inpoi sa o luam pe Sofia de la gradi... Am incercat sa gasesc pe cineva sa ma ajute cu Sofia, dar nu am reusit, bunicile au amandoua treaba maine. Astept in schimb poze! [pup] [flo]

Mami de Sofia (8.08.2007) si Tudor (31.01.2012)

#195
ane-maria

ane-maria

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 506 mesaje

Postat 20 iunie 2012 - 12:23

Fetele deci care veniti maine ?
Ligia e singura de care stiu sigur ca vine .



ANE-MARIA mamica fericita de Bianca  ( 08.02.2012)

http://www.facebook....27338712&type=3



#196
ursulet33

ursulet33

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 300 mesaje

Postat 20 iunie 2012 - 12:46

Citat:
citat din mesajul lui ane-maria

Fetele deci care veniti maine ?
Ligia e singura de care stiu sigur ca vine .



ANE-MARIA mamica fericita de Bianca  ( 08.02.2012)

http://www.facebook....27338712&type=3




eu nu pot sa vin, e cam departe parcul si nu ma incadrez in timp cu restul programului... distractie placuta si sa faceti poze!

Mamica Iuliei (24 ian 2012)

#197
ian.feb2012

ian.feb2012

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 316 mesaje

Postat 20 iunie 2012 - 13:11

CAPITOL NOU



[shopi]Mamicile bulgarasilor de ianuarie-februarie 2012

#198
dari_nanau

dari_nanau

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 241 mesaje

Postat 20 iunie 2012 - 13:55

Buna dimineata fetelor!
La multe lunite sarbatoritilor acestor zile![pup]

Olga, Vladut a facur kk de3,4 ori pe zi, moale, apos pana la 3 luni si a fost ok. I-am facut toate anakizele posibile din kk si nu a fost nimic. Apoi a inceput sa faca rar, o data la 3-5 zile, dar nu constipat ci normal. Iar de cateva zile face o data pe zi. Atata vreme cat nu are alte simptome, e alaptat exclusiv, eu zic ca nu trebyie sa te ingrijorezi.[pup]

Eu incep sa ma stresez din nou cu greutatea lui Vladut. De 2saptamani deja stagneaza...in 3 saptamani a luat 160g[bang]. Mananca la fel de bine, la cerere, doarme bine, e vesel. Am incercat sa ii dau putin lp in completare, dar nu il vrea, trage cateva guri si se stramba intr-un fel....isi face greata si scuipa tetina. Pana acum am incercat Topfer si Aptamil, tetine de la avent, nuk si tommEe tippee. Am cam ramas fara idei...o sa intreb si pediatra sa vad ce recomanda. Nu as vrea sa ii dau lp, as incerca orice sa nu ajungem la intarcare inca, dar nu as vrea sa-i fac rau lui bb.

Va [pup]
O zi frumoasa sa aveti!


Dariana mamica fericita si implinita de Emma (11.10.2007) si Vlad (29.02.2012)


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Astăzi, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -