Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Admiterea la liceu - primul prag - emotii


499 raspunsuri la acest subiect

#491
histamina

histamina

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.285 mesaje

Postat 06 iulie 2012 - 13:32

n-am cu cine.
efectiv.
am ajutat pe copii cunostintelor, prietenilor,necunoscutilor.
sor-mea a fost extrem d erealista.
ce sa spun?
am vb ieri 3 ore,degeaba!
cum sa pui primul un liceu de 9?

http://forum.desprec...ian-Minunea-mea

#492
histamina

histamina

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.285 mesaje

Postat 06 iulie 2012 - 13:34

da mada, dar nu te stresa.medii mari au vreo 400.

http://forum.desprec...ian-Minunea-mea

#493
vanessa ionescu

vanessa ionescu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 322 mesaje

Postat 07 iulie 2012 - 00:42

Lala, uite-te pe lbi.ro si ai sa intelegi. deshide cererea de inscriere.
La noi in general asa sunt sortati dupa diplome dar niciodata nu au fost atat de stricti. nu stiu cum e cu examenul pt intensiv. fi-miu a fat si examenul de bilingv si a luat 94. dar nu vrea la clasa de engleza. vrea ori la info ori la fizica (acolo ne ducem dupa profa de mate) ori intr-un din clasele de mate-info normale (ocolind un anumit prof de mate). vreau sa invete dar sa si aiba o viata normala de liceu. am obosit eu de atatea sambete ocupate. ba meditatii ba concursuri ba olimpiade. nu am mai plecat intr-un we de ani de zile. si acum in liceu o sa aiba si el nevoie de we mai ales ca fi-miu mai canta din cand in cand cu o formatie (acum dupa admitere mai des) iar cantarile sunt noaptea vineri/sambata. deci nu mai vreau sa aiba sambetele ocupate asa ca sper sa se duca la o clasa cat mai normala. daca era dupa mine asa imi doream sa intre la Viteazu dar el nu a vrut. am Viteazu pe locul 2. doar daca se alineaza astrele si pica la Vianu (ce nu cred) mai am o sansa. asa imi place liceul ala pentru activitatile lui extrascolare...

Vanessa, Andu (30.07.1997)si Catalin (13.06.2004)


#494
roxana c.

roxana c.

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.501 mesaje

Postat 07 iulie 2012 - 00:49

Gata, am terminat si cu verificatul...am intrat in linie dreapta[:D].

Si am terminat si cu scoala, ne-a dat fisa medicala, o adeverinta in care scrie ca-i apta ptr scoala[alcool], foaia matricola si adeverinta cu notele de la EN si MG.

In legatura cu ce scria Vanessa, despre clase cu specializari facute in cadrul liceului: in Ploiesti e un liceu (sau unul stiu eu) cu specializari ptr sectia de stiintele naturii: o clasa de biotehnolohie si alta de ...nu mai stiu ce. Din ce m-am informat ( la fii-mea e pe locul 3 in optiunile ei) la inscriere, cei admisi vor opta ptr una din cele 2 clase , iar "impartirea" se face in ordinea mediilor de admitere.


Roxana


#495
vanessa ionescu

vanessa ionescu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 322 mesaje

Postat 07 iulie 2012 - 00:54

din ilfov pana la media lui fi-miu sunt 40 de copii (si in bucuresti el e 873)

or mai fi cativa in giurgiu dar restu nu vin. poate asa un sperit, doi

Vanessa, Andu (30.07.1997)si Catalin (13.06.2004)


#496
Lala_D

Lala_D

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.313 mesaje

Postat 07 iulie 2012 - 01:36

Citat:
citat din mesajul lui vanessa ionescu

Lala, uite-te pe lbi.ro si ai sa intelegi. deshide cererea de inscriere.
La noi in general asa sunt sortati dupa diplome dar niciodata nu au fost atat de stricti. nu stiu cum e cu examenul pt intensiv. fi-miu a fat si examenul de bilingv si a luat 94. dar nu vrea la clasa de engleza. vrea ori la info ori la fizica (acolo ne ducem dupa profa de mate) ori intr-un din clasele de mate-info normale (ocolind un anumit prof de mate). vreau sa invete dar sa si aiba o viata normala de liceu. am obosit eu de atatea sambete ocupate. ba meditatii ba concursuri ba olimpiade. nu am mai plecat intr-un we de ani de zile. si acum in liceu o sa aiba si el nevoie de we mai ales ca fi-miu mai canta din cand in cand cu o formatie (acum dupa admitere mai des) iar cantarile sunt noaptea vineri/sambata. deci nu mai vreau sa aiba sambetele ocupate asa ca sper sa se duca la o clasa cat mai normala. daca era dupa mine asa imi doream sa intre la Viteazu dar el nu a vrut. am Viteazu pe locul 2. doar daca se alineaza astrele si pica la Vianu (ce nu cred) mai am o sansa. asa imi place liceul ala pentru activitatile lui extrascolare...

Vanessa, Andu (30.07.1997)si Catalin (13.06.2004)



Eu nu te contrazic, iti spun doar cum a fost la nepoata mea, acum ceva timp.

A fost repartitia, a intrat la Vianu, a dus dosarul, a completat cererea, aceiasi de e postata si acum si cand a optat pentru intensiv informatica deoarece erau mai multi doritori decat cele 2 clase speciale au informat-o ca se da examen de departajare.

In august a dat examen, in liceu, cu viitorii colegi, examen la mate si au fost repartizati in urma rezultatelor in clasele de info intensiv, profil ce l-a si terminat, anul trecut.

De la ea stiu ca mereu cand au fost mai multi doritori decat locuri in clasele speciale, liceul a organizat o testare.

Evident nu stiu cum va fi in acest an dar puteti intreba la secretariat, mai ales daca baiatul isi doreste intensiv.



#497
vanessa ionescu

vanessa ionescu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 322 mesaje

Postat 07 iulie 2012 - 01:55

era alta conducere, erau alte reguli. eu nici nu ma dau in vant dupa intensiv info. vreau sa aiba profesori buni si mai ales nu vreau un anumit profesor de mate care se pare ca ia o clasa. anul asta au departajat clasa de intensiv mate de info. au facut una speciala de fizca si una de chimie. cea de engleza v-a tinde spre un usor uman deci nu vrea cu toate ca la engleza are cele mai multe diplome. asa ca, o sa vedem si o sa optam spre clasa de info apoi fizica (se pare ca la mate e o profa pe care o vrem)si daca nu una din cele normale de mate info, incercand sa-l evitam pe acel profesor :d

Vanessa, Andu (30.07.1997)si Catalin (13.06.2004)


#498
helbi

helbi

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.545 mesaje

Postat 07 iulie 2012 - 20:28

Am citit acum ultimele 21 de pagini scrise[:D]

Nepotul meu e cu MA 9,81 la pozitia 402 si vrea Lazar Mate -Ino prima optiune sau bilingv Mihai Viteazul ca a 2-a optiune. Ce sanse are la Lazar?

Si mai am un alt amic, pozitia 2450 cu MA 9.20 care vrea mate la Viteazul.

Chiar ma uitam ca intre 9,81 si 9,20 sau 2048 de copii ( daca am inteles eu bine cum functioneaza treaba).

Bafta tuturor! Sa intre fiecare acolo unde isi doreste!

Andreia



#499
vanessa ionescu

vanessa ionescu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 322 mesaje

Postat 07 iulie 2012 - 23:22

Helbi nepotul tau are toate sansele la Lazar. cu 9.81 putea intra oriunde. amicul cu 9.20 nu are nic o sansa la Viteazu. cred ca la Viteazu o sa fie media ultima in jur de 9.60-9.65.

Vanessa, Andu (30.07.1997)si Catalin (13.06.2004)


#500
vanessa ionescu

vanessa ionescu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 322 mesaje

Postat 10 iulie 2012 - 11:35

se vede ca s-a terminat. nu maie nimeni pe aici. o sa mai aparem duminica :). am o intrebare: sambata e repartitia computerizata\, cand apar pe net? sambata sau duminica dupa ce se afiseaza in scoli? acum nu ar mai trebui sa lase scolile innainte ca nu mai e cu contestatii....



Vanessa, Andu (30.07.1997)si Catalin (13.06.2004)








>>>Continuare




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -