Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Credeti ca exista ingeri?(2) SPLIT


130 raspunsuri la acest subiect

#131
cris1511

cris1511

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 188 mesaje

Postat 15 februarie 2015 - 23:59

Cam vechi subiectul, dar acum am dat eu peste el si as crea sa va impartasesc si eu cateva experiente.

Acum mult timp, eram in scoala generala, imi faceam lectiile in camera. Voiam sa termin ca sa ies afara, dar in acelasi timp am simtit ca ma doare capul. In final, imi termin lectiile, ies afara, si doar ce trec pragul usii, ca am lesinat, nu mai tin minte ce s-a intamplat. M-am trezit doar cand ma sprijineam de mama si imi dadeam cu apa pe fata. Parintii au realizat ca era de la dioxid de carbon (ei faceau foc pe vatra ca sa prepare tuica, nu mai stiu exact, dar CO2 s-a scurs prin soba din camera in care imi faceam eu lectiile). Cineva, a  avut grija de mine sa ma indemne sa ies mai repede afara.

 

Cand am fost gravida, am simtit ca o sa am baieti si chiar am visat asta.

 

Alta situatie, atunci cand a fost operata mama de cancer la pancreas (de care a si murit la scurt timp dupa operatie). Atunci cand s-a trezit din anestezie imi zice: "Ti-as spune ceva, dar nu vreau sa te supar". Eu ii zic sa imi spuna , ca nu ma supar si atunci ea imi spune ca in timpul operatiei a visat-o pe bunica (mama ei) si ca ea nu o sa mai traiasca, deci intelesese asta si nu voia sa ma supere si pe mine.

 

In ziua cand a murit m-a sunat sa imi spuna ca sa ma duc acasa, ca nu mai traieste mult. Am plecat de la serviciu, am vorbit cu ea pe drum  in timp ce eram in tren (avea vocea scazuta, dar era lucida). Cand am ajuns acasa pe la 7 seara, am sunat-o pe sora mea din Italia, a vorbit si cu ea si i-a zis la telefon ca nu o s-o mai prinda in viata cand o sa vina (sora-mea). Pe la 10.30 nu a mai fost constienta si s-a stins. Tot timpul pana sa moara mi-a zis ca viata asta nu e nimic (in sensul ca ne agitam, alergam si ne facem griji degeaba) si ca lumea e rea. Ea a stiut ca o sa moara, isi pregatise si hainele, cu cateva zile inainte facuse curatenie, asa cum a putut ea, prin curte.

 

Astea-s cateva exemple, dar de multe ori am simtit o "mana nevazuta" sau un semn ca ceva se va intampla.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Astăzi, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Astăzi, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Astăzi, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 15:52

  • Dulce amintire

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -