Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

*****Capsunici in jeans Mai Iunie2007 (4)*******


171 raspunsuri la acest subiect

#31
lbelciug

lbelciug

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.033 mesaje

Postat 11 iunie 2012 - 18:02

Ella, Bob e un dragut si cu ce viteza spune alfabetul! Poze de la botezul lui Maxim nu ne pui?
Apropo de capusa, la noi n-a fost nevoie de intepat copilul, tocmai pt ca n-a intrat sub piele si pt semnul ramas era ca la tantar.
Uf, poohy, si voi ati patit-o deci, cum i-au scos lui Manu capusa? Banuiesc ca doar chirurgical se poate extrage de sub piele.
madaiulia, multumesc! Se calificase si la concursurile Comper, dar l-a sters doamna din greseala din lista eletronica si nu mai apare ca inscris la faza nationala. Daca nu iubea Matei aceste concursuri, nu ma agitam nici eu, dar e ambitios si nu vrea sa fie la coada.
Dragut cu biletelul, dar fetita are deja telefon?[olala]

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)


#32
bettyR

bettyR

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.153 mesaje

Postat 11 iunie 2012 - 20:01

Liviana, poohy te prinzi asa usor de capuse? eu ma gandesc ca nu le vad, se simt? ca tot printr-un parc unde se zice ca sunt capuse umblam...

Mada, ce frumos cu bebe miscacios in burta!

In legatura cu neascultatul, de asta imi este frica in primul rand, de accidente, ca explic si nu stiu cum sa le fac sa constientizeze ca nu par sa isi dea seama. Mie mi frica ca vor sa deschida geamurile, si am pus cheita doar la balcoane la usi, dar nu ne-am gandit sa punem si la geamuri si se urca pe scaun si deja au putere sa le deschida. Ar vrea si sa plece singura afara, ma tem sa nu puna in practica idei de genul asta, ca doar cateva minute le trebuie. Sau sa plece amandoua de la gradi de afara.

In al doilea rand, nu as vrea sa creasca dezordonata, nu reusesc nicicum sa o fac sa adune ceva dupa ea, ma gandesc ca vine scoala si daca nu incep de pe acum incet-incet cu ceva reguli o sa ne fie f greu si mie si ei.

Betty, mamica fericita de Andreea (13.05.2007) si Alexandra(23.06.2009)

#33
Al_Ma

Al_Ma

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 529 mesaje

Postat 11 iunie 2012 - 21:18

Noi am trecut parca prin Iad azi, de dimineata, cand vroiam sa o pregatesc pe Mara pt gradinita, nu se putea ridica, tipa de durere de ceafa. M-am speriat ingrozitor, am dus-o la spital la Medlife, au consultat-o la ORL, i-au facut radiografie la osul mastoidian, fond de ochi, analize. Nu a reiesit nimic ORL (otita etc.), asa ca ne-au trimis la Matei Bals unde am ajuns printr-o cunostinta la dl dr Jugulete. A consultat-o, dar nu avea semne de meningita. Asa ca diagnosticul a ramas de torticolis. Azi cred ca am mai imbatranit un an de la sperietura.
De unde au luat copiii capusele? Ati fost la padure sau doar din parc? Eu nu am controlat-o pe Mara pana acum, dar o s-o controlez.
Anca, am vorbit sa mergem si noi la inot sambata de la 10, sper sa-i placa. Manu de la cat e?

______________________________________________________________________________

[mamica] Alina si [zana] Mara (27 iunie 2007)

#34
bettyR

bettyR

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.153 mesaje

Postat 12 iunie 2012 - 11:29

Alina, bine ca nu e nimic grav! Sanatate multa!

Betty, mamica fericita de Andreea (13.05.2007) si Alexandra(23.06.2009)

#35
poohy

poohy

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.914 mesaje

Postat 12 iunie 2012 - 12:47

Nici eu nu recunosc capusele... A gasit-o bona, care a avut caine si le cunoaste. Tot ea a scos-o - intreaga - inainte sa ma sune [alcool] Dar nu e bine sa o scoti tu - ci sa te duci la doctor. Nu cred ca se extrag chirurgical, cred ca se foloseste o penseta.
Am inteles ca se vede si se simte, ramane o bucata in afara, nu intra total in piele
Nu stiu de unde a luat-o... Cu 3-4 zile in urma ne intorseseram de la munte, dar nu cred sa o fi avut de atata timp, ca o simteam si noi, macar la spalat. In rest, in drumul de la gradi spre casa... Probabil a cazut dintr-un copac, altfel cum sa ajunga in cap?

Alina, Manu e de la 11 la inot. Dar nu vine sambata, ca are examen de centura galbena la aikido [:D] Ma rog, ea si inca o fetita din grupa au primit invitatia. E incantata, asa ca o duc, desi poate ca e doar o metoda de luat banii. Ne vedem duminica, macar cand ajungem (daca nu cumva Mihnea ma convinge sa se duca Manu cu tata, ca il mai apuca, depinde cum se simte (tot nu ii trece o enterocolita))

Multa sanatate Marei! Si Manu a avut torticolis cand era mica (pe la 2 anisori). Noroc ca a recunoscut mama ce avea, ca facea tata des, altfel de speriam rau. Noi nu am trecut prin atatea investigatii desi tot la Medlife am fost, au pus direct diagnosticul si i-a cedat in 1-2 zile durerea.

Anca, Manu [copil] 02.06.2007 si Mihnea [copil] 09.04.2009

#36
lbelciug

lbelciug

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.033 mesaje

Postat 12 iunie 2012 - 15:15

Alma, torticolis din cate stiu e o contractura musculara puternica, ma insel? Ce tratament a primit Mara?

bettyR, poohy, capusele le recunosti dupa forma rotunda si marimea cat un bon de orez, culoarea poate fi maro/rosie/galbena dar in special dupa modul de prindere. E singura insecta greu de dezlipit daca e doar agatata si care poate sapa in piele si patrunde in interior (caz in care lasa semn ca un crater pe piele). Eu stiu capusele de cainii avuti in copilarie. Totusi riscul de infectie e destul de scazut, doar daca intra in piele e mai mare. La noi Bogdan a luat-o de lang acasa, probabil si datorita cainilor comunitari.

bettyR, sa stii ca nici Bogdan nu vrea sa ma asculte de vorba buna in multe cazuri, eu insa il amenint ca: nu mai vb cu el sau ca nu-i mai dau dulce dupa masa sau ca vin cu batul sau ca-l stropesc cu apa cand nu se da jos din pat. In general nu trecem la fapte. :)

Poohy, la ce club de Aikido e inscrisa Manu? Fara suparare, dar acest sport se incepe de la 6 ani iar de centura galbena pe merit nici nu poate fi vorba la 5 ani. Matei a abtinut-o abia acum, dupa 1 an de munca, cu frecventa 2*saptamana si dupa ce a trebuit sa castige mai intai o tresa galbena.
Si Bogdan cica face karate la gradi, dar e mai mult gimnastica. [:D]

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)


#37
poohy

poohy

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.914 mesaje

Postat 12 iunie 2012 - 16:28

Face la gradi. Stiu ca e o joaca, dar de ce sa ii refuz bucuria copilului? Pe mine ma intereseaza sa faca miscare, si daca face ceva cu placere, ba mai e si mandra, de ce nu?
Vad ca a invatat cel putin ca pentru a reusi ceva trebuie sa perseverezi si sa exersezi. Dupa ani de batut gura, imi explica ea entuziasmata :D Deci nu consider bani sau timp pierdut. Mai ales ca foarte greu o faci sa se miste macar un pic

Anca, Manu [copil] 02.06.2007 si Mihnea [copil] 09.04.2009

#38
lbelciug

lbelciug

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.033 mesaje

Postat 12 iunie 2012 - 17:04

poohy, stiu ca parintele nu are nici o vina, insa ma surprinde neplacut degradarea morala cu care unii antrenori trateaza aceste arte martiale. Probabil o fac din motive pecuniare. De curiozitate, ce elemente stie sa faca Manu?


Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)


#39
ella_74

ella_74

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.078 mesaje

Postat 12 iunie 2012 - 22:21

Liv, la cererea ta, uite si poze de la botez:
https://picasaweb.go...198742896653410


An@, sa stii ca ne-am mutat pe fbk; asta asa, ca sa te fortez sa-ti faci cont acolo :)


Ella

#40
Al_Ma

Al_Ma

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 529 mesaje

Postat 13 iunie 2012 - 01:04

Grupul este deschis oricarei mamici de capsunel, deci sa nu va simtiti excluse daca nu ati fost invitate in grup, l-am facut la repezeala si nu avem pe toata lumea in lista de pe FB. Daca va e comod sa ne intalnim (si) acolo, spuneti-ne numele de pe FB ca sa va includem in grup. Grupul nu e public, asa ca numai membrii il pot vedea si posta acolo. Si suntem numai noi intre noi [:)], la sueta

______________________________________________________________________________

[mamica] Alina si [zana] Mara (27 iunie 2007)


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -