Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ursuleti & ursulete de novdec2010(3)


87 raspunsuri la acest subiect

#21
eliza_cri

eliza_cri

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 728 mesaje

Postat 05 iulie 2012 - 13:00

ramo.p [pup]



fetele ati vazut pozele, v-au placut?

[flo]



stelele mami

Ionut Pavel iubire fara limite

[bonjovi]Dimitrie Gabriel [caru]Antonia Stefania


#22
heidy

heidy

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 491 mesaje

Postat 05 iulie 2012 - 17:26

Eliza .. ma bucur nespus ca v-ati simtit bine si v-ati bucurat de mare.

Pozele nu se vad - ori link-ul nu este corect, ori pozele nu sunt publice.





Elfica.. tu nu mai zici nimic? Scriai asa de des aici... Ce mai face Iulia?



Sa va dau si voua vestea, in club am spus mai de mult - sunt gravi :). Inca nu stiu in cate saptamani, abia vineri pe 13 iulie merg la doctor si o sa imi faca eco.







Fericita mamica de Tudor Andrei POZE

#23
martutza

martutza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 448 mesaje

Postat 05 iulie 2012 - 18:03

Eliza [pup][pup][pup][pup][pup].Ma intreaba fimiu si nepoata mea de ce plang.Ma bucur din suflet pentru voi.Dumnezeu sa va binecuvanteze cu oameni de calitate langa voi,cu prieteni adevarati,cu sanatate,noroc si iubire.Meritati.

Marta mamica fericita de Victor Mihai (12.03.2007) si Claudia-Elena (16.11.2010)


#24
Elfica

Elfica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.189 mesaje

Postat 05 iulie 2012 - 22:04

Buna, dragelor! Nu am mai intrat de multa vreme, pentru ca am avut calculatorul stricat o saptamana, apoi am pierdut un fisier in care aveam link-ul direct catre odisee si cum stiam ca nu se prea scrie, am amanat cautarea. Acum, cand am intrat, am vazut numai stiri minunate! Elizacri: Felicitari voua ca v-ati bucurat de mare, soare si de iubirea semenilor! Eu intru foarte rar pe Facebook si de regula am putin timp si frunzaresc subiectele, dar am vazut minunea facuta de fete! Sunt pur si simplu minunate, mi-e tare dor de ele, dar nu stiu cum sa fac sa imi gasesc timp, mai ales ca acum sunt activa si pe noua odisee si am de citit destul.



Heidy: Si de la tine am primit o veste extraordinara, ma bucur foarte foarte mult pentru voi. Cum faci, tinand cont ca esti in Germania? Lucrezi pana in ultima clipa si apoi ramai acasa, fara sa mai castigi nimic sau deja pentru cat ai lucrat iti da statul german ceva? Ce zice Tudor, constientizeaza? Asteptam vesti, tine-ne la curent!



RamoP: Si tu tine-ne la curent, sa stim daca vei avea pereche sau doi baieti. Pupam burtica si sarcina usoara!



Am uitat, Heidy, mai vreau si eu contactul pentru Ramona Bider Heim, daca i-am retinut corect numele. Ca eu inca alaptez si vreau sa ii stiu parerea, daca e bine sa merg in continuare asa, ca dupa ce nasc sa am canalele deja desfundate si sa ii vina laptele lui bebe imediat sau e bine sa fac pauza o vreme, macar. Eu stiu de la Ana Culcer, medic pediatru cunoscut, ca o alta tipa medic si-a alaptat copii in tandem, deci parerile unor medici ar spune sa nu intrerup alaptatul. Ideea e ca Iulia e foarte atasata de tzatzica si ma doare sufletul sa o intarc fortat. Mai ales ca nu vad ce rau i-as putea face, ci gasesc doar avantaje. Medicul ginecolog mi-a spus sa intrerup alaptatul, dar doar din considerentul ca Iulia e deja mare. Analizele mi-au iesit bine, asa ca nu l-am ascultat. Astept acum un nou set de analize, chiar sunt curioasa cum ies, mai ales ca acest medic nu mi-a recomandat sa iau vitamine deloc si l-am ascultat. Chiar vreau sa vad cum mi-or iesi analizele in conditiile in care nu am luat vitamine deloc (doar acid folic la inceputul sarcinii), am alaptat zilnic, dar am incercat ca hrana sa fie cat mai sanatoasa.



Hai ca m-am intins ca o placinta, dar dupa atata tacere... mi-am dat drumul la limba! Sa va mai spun ceva, numele ales de tati a fost Simona, nume pe care si l-a dorit inca de la Iulia, dar nu am fost eu de acord. Insa acum, ca ne-a dat Dumnezeu inca o printesa, am zis sa ii fac pe plac. El ar fi vrut Simona Maria, eu i-am spus ca macar la al doilea prenume sa ma lase pe mine, dar voi alege ceva sa ii placa si lui si avem ca variante Simona Elena si Simona Ioana. Va tin la curent cum vom decide in final.



Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE



[gravired]25 + [fetita]

#25
Elfica

Elfica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.189 mesaje

Postat 05 iulie 2012 - 22:06

Si inca ceva, mai trist, dar cine stie cum reusiti sa ajutati cu oricat.. E o poveste primita in cealalta odisee si nu m-a lasat inima sa nu v-o transmit si voua. Care intrati si pe Facebook, dati si acolo copy paste sau doar link-ul mentionat la final, cine stie cine mai intinde o mana de ajutor!



IULIA va invinge CANCERUL!





Iulia-Elena, pe numele complet Iulia-Elena Fiterau Brostean, este mezina clubului nostru, Ghiocei de Martie-Aprilie 2009. A luptat ca sa vina pe lume. S-a lasat asteptata mult si a fost adusa in burtica mamei prin FIV. A fost ingrijita si iubita din prima secunda. A fost alaptata pana dupa 2 ani. A fost inconjurata cu dragoste si cu atentie.



Inca de la nastere s-a observat „o galma” in zona feselor, cum se zice in popor „la noada”. La 4 luni a facut primul RMN, in urma caruia medicii din Cluj au ajuns la concluzia ca e „doar un lipom”, nefiind vascularizat. Camelia (Cami05), mama Iuliei, a primit recomandarea sa mai astepte pana Iulia mai creste un pic, ca interventia nu este urgenta.



In aceasta primavara Iulia a facut 3 ani. Si-a petrecut ziua in spital. In martie Cami a observat ca galma a inceput sa creasca. Iulia se plangea de dureri de fundulet. La un moment dat, tot prin martie, a cazut de pe un tobogan in fund. A plans mult si de atunci n-a mai putut sta in fund, a inceput sa si schioapete un pic. Au urmat controale medicale, intai la Oradea, unde locuieste familia, apoi la Cluj, unde a facut un nou RMN. Tumora era deja vizibila si la suprafata, santul interfesier fiind putin deplasat si „galma” colorandu-se rosu-violaceu. Cu diagnosticul „teratom sacrococcigian” au ajuns la Timisoara, la Spitalul Clinic de Urgenta pentru copii Louis Turcanu. Pe RMN nu se mai vedeau uterul si ovarele, toata zona pelviana era invadata. La CT au iesit leziuni pe plaman si pe vertebre, sugerand metastaze, asa ca la jumatatea lunii mai Iulia a suferit prima interventie prin care ar fi trebuit extirpata tumora. Nu s-a putut face nimic: tumora, era prea bine vascularizata, iar Iulia pierduse prea mult sange, era sa moara pe masa de operatie. I s-au luat mostre pentru biopsie. Biopsia s-a facut in doua centre, la Timisoara si la Bucuresti, la Victor Babes. Amandoua au avut acelasi rezultat: tumora maligna, stadiul IV.



Diagosticul Iuliei este:

„Tumora germinativa de sac Yolk sacrococcigiana std. IV cu metastaze locoregionale si la distanta inoperabila”



Iulia trece acum prin a doua cura de citostatice. La prima a raspuns bine, tumora s-a redus. Acum are cam 7 cm in diametru si 1 cm inaltime. Dupa a treia cura i se va mai face un RMN, pentru a se vedea dimensiunile si pentru a se stabili interventia de extirpare.



Aceasta operatie nu se va putea face in Romania. Medicul de la Timisoara i-a explicat Cameliei ca tumora este prea aproape de coloana si s-ar putea sa necesite o interventie de neurochirurgie. Parintii s-au indreptat spre o clinica din Tubingen, Germania, de unde inca asteapta un raspuns. Au inceput demersurile si pentru E112, dar tot e nevoie de bani. Inca nu am primit o estimare a costurilor. In prima instanta, vor fi 10.000 de euro care trebuie depusi la clinica inainte de interventie. Restul, inca nu stim.



Pentru Iulia am deschis contul urmator, special pentru donatii de pe DC si de la bazar:



Titular de cont: Monica Vasileanu

IBAN: RO50BRDE445SV26098944450

BRD, Sucursala Dorobanti (Bucuresti)



Multumim pentru ajutor. Pic cu pic vom strange banii necesari. Am primit si ajutorul Asociatiei MAME in lupta asta. Pentru ca Iulia va invinge cancerul. Mintea noastra nu accepta alta varianta, gramatica noastra nu permite alta formulare: Iulia va invinge cancerul!



Linkul aici http://forum.desprec...nvinge-CANCERUL





Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE



[gravired]25 + [fetita]

#26
heidy

heidy

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 491 mesaje

Postat 06 iulie 2012 - 00:35

Citat:
citat din mesajul lui Elfica
Buna, dragelor! Nu am mai intrat de multa vreme, pentru ca am avut calculatorul stricat o saptamana, apoi am pierdut un fisier in care aveam link-ul direct catre odisee si cum stiam ca nu se prea scrie, am amanat cautarea. Acum, cand am intrat, am vazut numai stiri minunate! Elizacri: Felicitari voua ca v-ati bucurat de mare, soare si de iubirea semenilor! Eu intru foarte rar pe Facebook si de regula am putin timp si frunzaresc subiectele, dar am vazut minunea facuta de fete! Sunt pur si simplu minunate, mi-e tare dor de ele, dar nu stiu cum sa fac sa imi gasesc timp, mai ales ca acum sunt activa si pe noua odisee si am de citit destul.Heidy: Si de la tine am primit o veste extraordinara, ma bucur foarte foarte mult pentru voi. Cum faci, tinand cont ca esti in Germania? Lucrezi pana in ultima clipa si apoi ramai acasa, fara sa mai castigi nimic sau deja pentru cat ai lucrat iti da statul german ceva? Ce zice Tudor, constientizeaza? Asteptam vesti, tine-ne la curent!RamoP: Si tu tine-ne la curent, sa stim daca vei avea pereche sau doi baieti. Pupam burtica si sarcina usoara!Am uitat, Heidy, mai vreau si eu contactul pentru Ramona Bider Heim, daca i-am retinut corect numele. Ca eu inca alaptez si vreau sa ii stiu parerea, daca e bine sa merg in continuare asa, ca dupa ce nasc sa am canalele deja desfundate si sa ii vina laptele lui bebe imediat sau e bine sa fac pauza o vreme, macar. Eu stiu de la Ana Culcer, medic pediatru cunoscut, ca o alta tipa medic si-a alaptat copii in tandem, deci parerile unor medici ar spune sa nu intrerup alaptatul. Ideea e ca Iulia e foarte atasata de tzatzica si ma doare sufletul sa o intarc fortat. Mai ales ca nu vad ce rau i-as putea face, ci gasesc doar avantaje. Medicul ginecolog mi-a spus sa intrerup alaptatul, dar doar din considerentul ca Iulia e deja mare. Analizele mi-au iesit bine, asa ca nu l-am ascultat. Astept acum un nou set de analize, chiar sunt curioasa cum ies, mai ales ca acest medic nu mi-a recomandat sa iau vitamine deloc si l-am ascultat. Chiar vreau sa vad cum mi-or iesi analizele in conditiile in care nu am luat vitamine deloc (doar acid folic la inceputul sarcinii), am alaptat zilnic, dar am incercat ca hrana sa fie cat mai sanatoasa.Hai ca m-am intins ca o placinta, dar dupa atata tacere... mi-am dat drumul la limba! Sa va mai spun ceva, numele ales de tati a fost Simona, nume pe care si l-a dorit inca de la Iulia, dar nu am fost eu de acord. Insa acum, ca ne-a dat Dumnezeu inca o printesa, am zis sa ii fac pe plac. El ar fi vrut Simona Maria, eu i-am spus ca macar la al doilea prenume sa ma lase pe mine, dar voi alege ceva sa ii placa si lui si avem ca variante Simona Elena si Simona Ioana. Va tin la curent cum vom decide in final.Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE [gravired]25 + [fetita]
Elfica statul german are urmatoarea lege: 6 saptamani innainte de DPN si 8 saptamani dupa ce nasti stai acasa cu salariu 100%, dupa care diferenta pana cand copilul implineste 1 an (adica inca 10 luni cu aproximatie)poti sta cu un salariu de 67% din net dar nu mai mult de 1800E pe luna sau .. poti sta 2 ani cu jumate din suma care ai lua-o lunar daca ai alege 1 an. Eu am zis ca am sa reincep munca dupa 1 an,dar intre timp Tudor va continua sa mearga la gradinita. Acum avem un fel de bona (merge la ea acasa si mai sunt vreo alti 5 copii) dar de la 1 nov va incepe gradinita. Tudor nu constientizeaza inca sarcina mea. Burtica mea nu exista inca - cred ca am undeva la 7-8 saptamani, dar cred ca vom fi colege de odisee (pentru ca am inceput sa citesc si eu la odiseea de ianuarie -februarie si am vazut si eu cazul Iuliei). Pentru Claudia Bider Heim am urmatoarele date de contact:+40751160458claudia@aroundbirth.roPoti sa o suni sau sa ii dai e-mail. Poti sa iti salvezi site-ul acesta: http://www.aroundbirth .ro/indexen.html, este site-ul ei. Mai poti sa te indrepti pentru sfaturi catre membrele LLL (La leache league) din Romania: http://atasatlasanulmamei .blogspot.de/2010/11/la-leche-league-romania.htmlAm pus niste spatii in link-uri pentru a fi postate pe net. Fericita mamica de Tudor Andrei POZE

#27
Elfica

Elfica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.189 mesaje

Postat 06 iulie 2012 - 01:04

Merci frumos, Heidy. Am gresit cu Ramona, m-am si gandit dupa ce am trimis ca e Claudia :) O sa ii scriu maine pe mail, sa vad daca imi raspunde, sa nu o deranjez cu tel. Mai vorbim maine! Acum sunt pe fuga! Noapte buna tuturor! Bravegirl, tu ne mai citesti, ce mai faci?



Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE



[gravired]25 + [fetita]

#28
eliza_cri

eliza_cri

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 728 mesaje

Postat 06 iulie 2012 - 02:24

buna fetele



heidy
[pup] felicitari pentru samburel cand ajunge barza? in ce luna?. sa fiti sanatosi si sa va vedeti cu bine la termen.

in ceea ce priveste pozele sunt aici , mai incearca uite si aici am deschis deja folderul cu poze https://picasaweb.go...gCJb0_JaxlLmnEQ





elfica
nu stiu ce sa zic cu alaptatul, tu sti cel mai bine ce este bine pentru corpul si copilul care este pe drum, de cantitatea de calciu si vitamine ce ajunge la bb nr 2. poate iti e greu sa desparti fata de tzatzica, dar ma gandesc ca si bb-lina 2 are nevoie de acelasi organism sanatos si puternic pe care mama l-a avut la prina fetita. eu zic sa te mai gandesti si sa iei decizia cea mai buna avand in ecuatie amandoi copilasii. [pup][flo]

in ceea ce priveste povestea fetitei cu cancer, Doamne iti spun ma ingrozesc cand descopar in fiecare zi o noua poveste tragica.sper sa se faca bine, sa se insanatoseasca si totul sa se termine cu bine.





martutza asa este sunt numai oameni buni pe langa noi, uite chiar azi am fost la niste vecini la casa lor sa ii ajutam sa monteze niste dulapuri si un leagan si drept recompensa pentru munca depusa ne-au oferit fructe pentru copii destul de multe si numai vorbesc cat sunt de scumpe. in poze la final apare un cavou ei bine ionutu a deschis un pachet de tigari si stiti voi cum e ciolofanul acela de la capatul pachetului, in lipsa de cos de gunoi a aruncat jos ciolofanul vantul l-a luat si l-a dus langa cavou, intorcandu-se si citind ce este in acel loc, l-a mustrat constinta, a trecut gardul saia ciolofanul. ce credeti intr-un colt in apropierea locului in care ajunsese gunoiul era o panza de paianjen si pe panza de paianjen o hartie de 1 ron. nu conteaza valoarea ci faptul ca Dumnezeu l-a rasplatit ca a fost corect si si-a recunoscut greseala. te pup [pup]



eu cred ca undeva este o armonie in toti si toate sunt momente in care disperam ca numai avem ba mancare, ba bani si Dumnezeu nu ne lasa nu stiu cum se face si primim ajutor si va spun sincer cand trec pe langa biserica nu zic 'Doamne da-mi cutare" ci zic simplu "Doamne multumesc pentru tot ce ne oferi".



a nu se citi mai jos de gravidutze sau persoane sensibile [flo]



pe 1 august se fac 7 ani de cand a plecat scumpul nostru Pavel si va spun ca nu stiu unde au fugit anii acestia parca mai ieri il plangeam si azi ne vedem in fata desfacerii lui din mormant, parca nu am curaj sa sapam acolo, dar ionu nu se lasa imi zice 'cum am asteptat atat sa il revad si sa nu o fac? nu, in nici un caz'. nu stiu de ce va spun toate astea poate pentru ca nu am cu cine vorbi, desi ionutzu imi tot zice sa numai spun ce e la noi in suflet si nu numai,dar uneori rabufnesc si nu pot sa ii zic lui, sau mamei sau soacrei.

eu pe voi va am plus fetele din generatia lui dimi.

nici cruce de marmura nu i-am pus ca am zis ca e prea grea si la noi se zice ca asa cum e crucea pe mormant tot asa o porti pe lumea cealalta. nu pot mai fetelor, nu pot sa o fac. ajung acolo si nu il gasesc, nici la mama unde am stat cat a trait el, nici in spital unde l-am nascut, nici in dulapul cu lucrurile lui, parca nu il mai gasesc, mi-a ramas doar plansul lui in memorie,ochii in clipa plecarii la cer, rasul, ganguritul si suferinta lui, multa lui suferinta. ca mai toti ne vaitau ca 'ce faceti, cum sunteti?' da de el amaratul nu stia nimeni ce dureri o fi avut, ca el saracul nu stia sa spuna il tineam in ultima vreme mai mult drogat.

El nu a avut nici nasi, a avut doar o asistenta drept nasa, o lumanare simpla si eu nu am fost acolo eram sedata la ati.



ionu zice ca daca mai traia poate cine stie cum era viata noastra, poate numai exista dimi si anto si asa poate ca este, dar eu nu pot sa ma desprind de el, de amintirea lui si se zice ca timpul vindeca toate ranile, nu e asa, doare insa nu tot timpul, dar cand iti aduci aminte asa te zvacane in piept si iti vine a urla la propriu.



eu la toamna in loc sa il duc la scoala il caut la cimitir, in loc sa fac tort de ziua lui, fac coliva, in loc sa ii iau creioane ii iau lumanari.



sper sa nu ajung s amai vad vreodata copii suferinzi, pentru mine un astfel de tablou e ca o rana mare, ce se deschide. am ramas si socati de spital incat acum cand auzim trecand salvarea in graba ne vine a izbucni in plans.

ca o concluzie la ceea ce am scris este ca trebuie sa ne pretuim asa cum suntem si sa ii multumim lui Dumnezeu pentru tot ce ne ofera bue, rele asa sunt lasate sa trecem prin ele si poate ca daca nu ar fi , poate nu am fi definitivati ca oameni.



nopate bune dragelor [flo]











stelele mami

Ionut Pavel iubire fara limite

[bonjovi]Dimitrie Gabriel [caru]Antonia Stefania


#29
letzy81

letzy81

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 745 mesaje

Postat 06 iulie 2012 - 10:25

Adina,felicitari!Sarcina usoara!
Eliza ma cutremura povestea ta!
Eu am lasat-o cateva zile pe Sandra la tara si cand mi-a spus maica-mea ca i-a aparut o iritatie la un ochisor si ca plange de cateva ore,am vazut negru in fata ochilor si am fugit sa o iau.
Elfica,te rog mult sa te mai gandesti la un complex de vitamine,nu au ce rau sa-ti faca.Stiu ca medicul tau nu recomanda,cumnata mea a fost pacienta lui.

Despre noi sunt putine lucruri de spus,eu am acum un al doilea job(mama lor de bani[bang],eu stresata si epuizata,Sandra cand pe la tara cand pe acasa.Tare greu e cand nu e langa mine!Doare tare cand ajung acasa si nu o gasesc dar pt ea este mult mai bine acolo.
Acum tocmai a plecat cu tati ei la tara,eu plec mai pe seara.
[pup][pup][pup]


FVL heterozigot+MTHFR C677T heterozigot+ MTHFR A1298C heterozigot; 2 sarcini oprite din ev la 8/9 sap

Mami de [zana] Sandra

#30
Elfica

Elfica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.189 mesaje

Postat 06 iulie 2012 - 12:06

Of, Eliza, tare emotionanta povestea ta, stiam ca ai un ingeras, dar alte amanunte nu stiam. Impresionant, normal ca te marcheaza si ca nu se uita. Dar Dumnezeu a stiut mai bine de ce l-a luat acolo, spre mantuire si in dar v-a dat alti doi puisori care sa va bucure. Asa e cu rasplata, si eu cu sotul meu am primit ajutor mereu, de cand ne-am casatorit, toate au mers snur. Cand nu stiam cum ne vom descurca cu datoriile, se intampla ceva si reuseam sa ne descurcam ca prin minune. Problema noastra nu e ca nu castigam bine, ci ca avem datorii mari. Tot zicem ca le vom face sa scada si tot nu reusim... De pe 30 iulie pana pe 5 august mergem la mare, eu si Iulia gratuit, ca insotitori ai mamei, care merge la un curs, iar sotul ar trebui sa plateasca. Cu cazarea speram sa nu platim, sa il strecuram in camera fara sa fie observat, deci noi va trebui sa platim doar masa lui. Si tot ne faceam griji ca de unde facem rost de bani. El facea un master si acum e in vacanta si ne bucuram ca banii pe care ii dadea trimestrial acolo ne raman noua. Dar de unde, apar mereu alte cheltuieli neprevazute. Spre ex. acum ne reconditioneaza blocul si am platit 150 ROn pt montat/demontat aer conditionat, rugam sa ne schimbe termopanele, ca nu mai sunt bune (am cumparat apartamentul cu ele deteriorate, chedarul nefiind etans si iarna permite intrarea aerului rece, vajaie, e curent etc). Si mai dam si acolo cel putin 115 EUR + cat or mai fi plasele. Ni s-au stricat niste tevi la baie si curge apa si trebuie sa le reparam, am chemat instalatorul si ne-a spus ca manopera e 200 - 250 RON + materialele (ca Iulia se tot catara pe tevi si sunt din pexal si am zis ca daca tot vine mesterul, sa le schimbe pe toate cu din cele de cupru). Apoi, vecinii de pe scara au zis ca daca tot ne fac blocul frumos, sa zugravim si pe casa scarii si mai costa si asta 200 RON / apartament si uite-asa facem ce facem si ajungem iar sa nu avem bani. Bine, nu ne plangem, avem atatea, am realizat multe in 3 ani de casatorie si nu e usor in zilele noastre. Fara ajutor din alte parti ne-am luat casa si masina, asa ca e firesc sa avem multe datorii, dar macar ramane ceva, nu ii cheltuim pe prostii. Ei, in zilele noastre mai toata lumea are probleme cu banii, noi ne bucuram ca inca avem serviciu bun si speram sa nu se schimbe nimic, ca aud atata lume care a ramas pe drumuri si cauta si nu gasesc sau daca gasesc nu primesc salarii satisfacatoare, ca au cerere de munca si gasesc ei fraieri care sa accepte sume mici... Am o prietena care a terminat concediul de crestere a copilului si acum are probleme, fostul angajator nu mai are activitate, dar nu vrea nici sa ii faca formele sa o trimita in somaj. Si a angajat-o cu 2 ore pe zi cu o remuneratie de nimic! Si desi e contabil cu experienta, nu isi gaseste deloc alt job mai convenabil. Jale mare! Mirunam: parca si tu erai in aceeasi situatie. Ce ai mai facut in acest sens, ti-ai gasit sau tot mai cauti? Sau oare Sashenka era? Scuze, nu mai retin...



Despre vitamine sigur ca le iau in calcul, dar am zis sa vad cum imi ies analizele si apoi sa decid. Daca tot nu am luat pana acum, macar sa vad cum imi ies valorile. La analizele de trim. 1 fierul mi-a iesit peste limita maxima, m-am mirat si eu! Mi-am luat trimitere de la medic si acum urmeaza sa le fac, sper saptamana viitoare. Asa ca nu mai e mult. Si apoi as vrea sa iau Femibion 2, recomandat de colegele de la noua odisee. Voi stiti ceva despre asta? Eu sarcina anterioara am luat Elevit. Normal ca nu vreau sa ii dauneze puiutei din burtica, nu as ezita o clipa sa o intarc pe Iulia daca as sti ca bebelina mica sufera vreo lipsa. Dar daca pot sa am grija de amandoua, de ce sa nu am? Iar Iulia suge putin, nu va imaginati ca mai e ca inainte, ii dau LP dimineata 270 ml fara cereale si seara 240 ml + cereale. Iar LM (care de o vreme nu mai e lapte, e un lichid incolor si dulceag, nu stiu daca pot sa il numesc colostru sau e altceva) ii dau doar cand o adorm la pranz si apoi seara. De regula doarme toata noaptea fara sa se trezeasca, uneori se mai trezeste o data si mai suge si apoi dimineata, la trezire, tot de rasfat, pana ne dezmeticim amandoua si ne hotaram sa ne ridicam din pat. Sigur cantitativ nu e mult. I-am scris despre asta unei tipe consultant in lactatie de la Isis, unde am nascut, dar nu mi-a raspuns. Acum, ca mi-a dat Heidy contactul, sa ii scriu celeilalte tipe si sa vad ce imi spune. Si intre timp primesc si rezultatul analizelor.



Of, am revenit cu logoreea mea! Va pup dulce pe toate!



Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE



[gravired]25 + [fetita]


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -