Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ursuleti & ursulete de novdec2010(3)


87 raspunsuri la acest subiect

#11
Elfica

Elfica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.189 mesaje

Postat 13 iunie 2012 - 23:07

Am fost la ecografie, totul e bine si cu mine si cu bebe si iata ca ascund in burtica inca o fetita :) Fluturasha, iti calc pe urme! Sa vedem acum ce nume ii punem, de acum incepem cu variantele si eu si sotul pana cadem de comun acord.



Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE



[gravired]22 + [fetita]

#12
eliza_cri

eliza_cri

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 728 mesaje

Postat 14 iunie 2012 - 12:00

marutza Doamne ce scri tu acolo cu saracul Victor,Doamne prin ce a trecut saracul copil. o sa aveti de tras cu dintele acela. sper sa se rezolve toate problemele vadoresc multa sanatate. [pup][flo]



Elfica felicitari pentru printesa si spor la alegerea numelui [olala][pup]





noi suntem bine in mare dimi si zuzu sunt cuminti si ma uimesc pe zi ce trec de cate nazdravanii sunt in stare [:D].

am ramas fara masina de spalat ni s-a stricat in sensul sa saaca era destul de veche si ne-a inundat bucataria gen o mica Venetie,asa ca am fost nevoiti sa luam alta, cei mai curiosi au fost copii.

Ionu abia asteapta sa ia concediu, da bacul [:D] are clasa terminala .

si cam atat

[pup][flo]





stelele mami

Ionut Pavel iubire fara limite

[bonjovi]Dimitrie Gabriel [caru]Antonia Stefania


#13
BraveGirl

BraveGirl

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.495 mesaje

Postat 14 iunie 2012 - 22:20

Elfica, felicitari pt fetita! Sa fie sanatoasa!

[pup]



==========

Corina

Mami de[zana] Arianna Maria (18.11.2008) si [copil] Patrick Stefan (16.10.2010)



POZE





#14
Elfica

Elfica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.189 mesaje

Postat 18 iunie 2012 - 12:20

Merci frumos, Bravegirl si Elizacri! [pup]



Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE



[gravired]22 + [fetita]

#15
fluturasha23

fluturasha23

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 933 mesaje

Postat 20 iunie 2012 - 15:30

Felicitari pentru fetita Elfica! O sa vezi ce bine o sa fie pentru ele sa creasca impreuna. La noi deja au inceput sa se joace impreuna. Merg in parc de mana, nu mai folosim caruciorul si sunt vreo 400m. Cea mica e copia celei mari. Ca sa nu mai zic ca tu o sa fii muuult mai relaxata la a 2-a. Bafta sa gasiti numele care sa i se potriveasca!



Mami fericita de 2 [zana]

#16
Ramo_P

Ramo_P

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 319 mesaje

Postat 23 iunie 2012 - 21:16

Felicitari pentru titiza din burtica! eu aflu numai in 30 iulie ce ascund in burtica, mi se pare ca mai e asa de mult pana atunci...



_________________________________



Mami de bursucel [copil] Alexandru-Daniel - 12 nov 2010 poze

#17
martutza

martutza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 448 mesaje

Postat 25 iunie 2012 - 19:03

Felicitari Elfica.O sa fie Delia??[:)]..parca asa ziceai.Tu ce mai faci? Dar Iulia?

Eliza [pup]imi pare rau de patania ta cu masina de spalat...bine ca e vara si rufele se usuca repede acum si aveti timp sa luati alta pana se strica vremea.
Victor e ok acum cu gura in schimb,din pura intamplare (tusea putin noaptea si voiam sa-l trimit cu surorile mele in weekend la mare) am ajuns cu el la ORL si am descoperit otita seroasa bilaterala [bang]..zicea el duminica trecuta ca-l doare urechea dar nu m-am gandit la asta [bang]..oricum a fost la mare si s-a distrat super.Asteapta luna august sa mergem impreuna o saptamana.
Claudia a facut o reactie alergica urata la intepatura de tantar si furnica;urata in sensul ca avea galme rosii si parca se mareau in loc sa-i treaca dupa 1 saptamana de la piscatura.Am fost la pediatru si ia dat Aerius si Calciu pentru 5 zile si recomandarea sa nu-i dam kiwi,piersica,capsuni si zmeura.Se pare ca are teren alergic si sa nu riscam.Sa asteptam sa faca 3 ani si ii facem analizele de alergii...cica acum nu sunt concludente.[bang]

In alta ordine de idei trebuie sa o parasc pe maimutica: nu zice nimic dupa mine in schimb daca frasu ii cere sa zica ceva imediat zice;asa am aflat ca fimea stie cum face rata=ma-mac; pisica=mau-mau;cainele=am-am; vrabia=tip-tip; zice "stis" cand vrea sticks sau "tite" cand vrea biscuite;pune formele in borcanul de biscuiti si pe pe cele de lemn din galeata cu cuburi (cea cu capac perforat in diverse forme geometrice);zice "niu" la orice ii cer si dupa 3 zile de stat in chiloti si facut pipi p eunde o apuca,ieri s-a asezat p eolita l atimp si a zis "cis"..apoi l-a facut...azi minunea nu s-a mai repetat...[:D]...mai astept si insist poate invata pana la toamna sa faca ziua la olita.

Ramona sa ne anunti ce e in burtica.

Sanatate mucosilor.
Vacanta placuta celor care au plecat in vacanta.

o zi minunata va doresc.



Marta mamica fericita de Victor Mihai (12.03.2007) si Claudia-Elena (16.11.2010)


#18
martutza

martutza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 448 mesaje

Postat 29 iunie 2012 - 13:27

[s] La multi ani cu sanatate tuturor celor ce poarta numele Sf. Apostoli Petru si Pavel.Sa fiti sanatosi,voiosi si norocosi. [s]



Marta mamica fericita de Victor Mihai (12.03.2007) si Claudia-Elena (16.11.2010)



#19
eliza_cri

eliza_cri

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 728 mesaje

Postat 03 iulie 2012 - 17:36

buna fetele



iata ca am ajuns cu bine acasa cu voia bunului Dumnezeu azi-noapte pe la ora 04.30. cu mult regret si durere am lasat marea

daca la plecare am avut in minte urmatoarea melodie



[tube][/tube]



si am petrecut asa

https://picasaweb.go...com/lh/myphotos

in prima zi ne-am cazat, am descoperit camera si toate accesorile ei pe care evident nu stiam cum sa le folosim .unde mai pui ca in ultima zi am descoperi in momentul in care am facut predarea camerei am descoperit si mini-barul [:D][alcool] iar apoi la plaja pana tarziu in noapte.

in a 2-a zi am fost in Constanta cu trenul dimi si anto nu merseserta niciodata si dimi e cam obsedat de ele la intoarcere am ratat trenul si ne-am intors in statiune cu microbuzele

in a 3-a zi am fost la Techilghiol unde ne-am facut ca purceii [:D]

si in ultima zi de dimineata la mare apoi am eliberat camera si fuga la Constanta de unde ne-am indreptata spre casa.



am plecat in minte cu urmatoarea melodie

[tube][/tube]





ne-am luat la revedere de la ea cu ochii in lacrimi cu gandul ca timpul petrecut cu ea a fost prea scurt parca am deschis ochii la rasaritul gasit pe autostrada soarelui cand am mers spre eforie si cand am cipit am gasit luna plina ce ne-a calauzit pasii spre orasul natal.

marea la randul ei ne-a inbratisat intre valurile ei calde, ne-a spalat cu cea mai frumoasa spuma si ne-a soptit ca si ea ne iubeste.soarele bland si cald ne-a mangaiat fetele si trupurile cu ale lui raze calde si briza ne-a consolat spunandu-ne ''mergeti, ati fost binecuvantati sa vedeti marea!''



Vreau sa multumesc tuturor implicati in proiectul intitulat de noi 'O vacanta de vis" si sa va spu ca nu am cuvinte sa exprim ce a insemnat aceste clipe pentru noi.Sa fiti binecuvantati si ocrotiti de bunul Dumnezeu care de asa natura afacut ca in ziua de Sf Petru si Pavel sa gasim marea, de ziua numelui primului nostru baiat, mare care ne-a alinat suferinta si acum ani dupa moartea lui.

Va multumim si sper ca Dumnezeu prin puterea lui sa va ajute pentru minunea facuta.



Sa stiti cateodata ma gandesc ca am fost binecuvantati cu atat de mule lucruri ce ni s-au intamplat de la mici bomboane primite de copii mei, pana la banii gasiti de ion pe strada in clipa in care nu mai aveam nici un sfant in buzunar, bucuriile facute de nasi pentru copii nostrii si asa mai departe.



Ar fi multe de spus insa lacrimile mi se inoada sub barba si parca tot nu imi vine sa cred ca ieri eram la mare.



[flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo]

[flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo]

[pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup]

[pup][pup][pup][pup][pup]



stelele mami

Ionut Pavel iubire fara limite

[bonjovi]Dimitrie Gabriel [caru]Antonia Stefania


#20
Ramo_P

Ramo_P

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 319 mesaje

Postat 04 iulie 2012 - 01:24

Eliza_cri - si lacrimile mele se inoada in barba citind randurile de mai sus, ma bucur nespus de mult pt stropul de fericire adus in viata voastra



_________________________________



Mami de bursucel [copil] Alexandru-Daniel - 12 nov 2010 poze


Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Dureri de masea în sarcină

    Ioone
    - Astăzi, 15:57

  • Geanta bebeluÈ™ului

    Ioone
    - Astăzi, 15:25

  • Trimestrul III - morfologie

    Ralu31031992
    - Astăzi, 13:54

  • saptamana 24-28 test glucoza

    Ralu31031992
    - Astăzi, 13:44

  • Prom Dress Dos And Don'ts to Steal The Spotlight

    Ozma123
    - Astăzi, 11:01

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -