Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ghiocei de Martie-Aprilie2009**429**


214 raspunsuri la acest subiect

#211
georgiana310

georgiana310

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.115 mesaje

Postat 06 iunie 2012 - 01:33

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Helouuu.
Ma bucur ca toti piticii au sarbatorit fain ziua de 1 iunie si abia astept sa vina si Anaan cu relatarea despre festivitate si banchet![pk]
Eu ieri dimineata i-am spus Sophiei cu entuziasm ca "e 1 iunie!" si nu va spun cu cata importanta si entuziasm repeta si ea:"unu nunie?!!"- va dati seama ca nu stia ce-i aia dar ii era clar ca e ceva important si demn de respect:))
Ei, in fata gradinitiei o vad ca se blocheaza si nu vrea sa intre, zic fuck, ce-o fi asta!" pe cand ma uit...curtea plina de baloane "in libertate"[bang][bang][bang]
Sophiphi are fobie de baloane "libere" iar alea dezumflate o terifiaza chiar (am citit ca e destul de frecvent la copii, e una din fobiile "din lista:)), ii plac baloanele pe batz de-ala fix (de-astea sunt la clubul de joaca) sau modelabile, astea o sperie ca se misca singure:))
In fine, o duc in brate inauntru, inauntru...alte baloane[bang] Bine, toti copiii erau bucurosi, ce sa fac daca Sophia era si ea 50% bucuroasa (de la distantza, le arata cu degetul, spunea ce culoare e fiecare, radea cand vedea alti copii ca se joaca cu ele, dar de se apropia vreun vrasmas de balon de ea, era bai:)))
Ei, ulterior am vazut poze pe FB cu baloanele in grupa si vreo 4-5 copii gramada pe ele...de unde deduc ca au mai fost si altii infricosati, ca totusi sunt 15 in grupa, chiar daca or fi si lipsit, tot trebuiau sa fie macar 10 si nu se vedeau nicaieri, in frunte Cu Sophia:)))
In restul zilei eu n-am vazut-o decat...noaptea, in rest s-a ocupat taticu'so de ea. Iar bunica i-a scos la pizza iar Sophia na plecat de acolo pana nu i s-a indeplinit dorinta de a i se lua si inghetata, apropo de discutia de aici, spre disperarea soacra-mii (mi-a relatat huzband groaza:"o sa raceaaasca!!! o sa tuseasca!! o sa faca rosu in gat!!!":))))))))))

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.


Doaaaamne, io sunt socata cat de tare seamana fetele noastre! Si Bris e la fel cu baloanele!!!

Gia, mama lui Briseis, 16 aprilie 2009
http://georgianaspataru.blogspot.com/

#212
georgiana310

georgiana310

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.115 mesaje

Postat 06 iunie 2012 - 01:39

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Asa, altceva: la 4 fara 15 am urcat in masina sa ma duca huzband la banchet, am dat drumul la radio si in secunda aia a inceput o piesa care era "de-a maica-mii", ii placea ei mult si n-am mai auzit-o de vreo 3 ani, cred, ca era de succes prin 2000...nu stiu, poate-s nebuna, dar in clipa aia iar am simtit...ceva, ce am mai simtit doar de vreo 3-4 ori de cand a murit, pur si simplu am simtit ca piesa aia nu e o coincidenta, am plans tot drumul pana la banchet, dar parca-mi era trimisa de ea, jur ca asa am simtit, ca era modul ei de a-mi transmite ce imi spunea intotdeauna:"arati bine, esti cea mai tare, du-te si distreaza-te bine" Si acum plang in timp ce va scriu si totusi stiu ca in cateva zile iar o sa trec la gandul depresiv ca nu, de fapt nu exista nimic "dupa", toate-s coincidente si auto-sugestii si de fapt...totul e neant si cei dusi dusi sunt si nu mai stiu nici de ei, nici de noi...

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

[q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q]

Imi pare rau ca mama ta a murit.

Imi pare rau si ca n-am stiut.

De-aia n-as mai vrea sa ies de pe forum.

Ca sa stiu si sa impartasesc cu voi anumite momente.
[q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q][q]

Dumnezeu s-o odihneasca.[q]



Gia, mama lui Briseis, 16 aprilie 2009
http://georgianaspataru.blogspot.com/

#213
georgiana310

georgiana310

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.115 mesaje

Postat 06 iunie 2012 - 01:43

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.
No, gata, pentru cine nu are FB le-am pus toate de pe aparat, la gramada; nu bagati in seama alea caraghioso-cracanate din casa, nici alea in care ma stramb ca...asa-s io[:D]. Accept critici, sugestii etcIaca link:banchetI'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.
numa primele 5 poze le-am vazut, dar...[olala][olala][olala][olala] SUUUPER ROCHIA!!!Gia, mama lui Briseis, 16 aprilie 2009http://georgianaspataru.blogspot.com/

#214
Gina2008

Gina2008

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 844 mesaje

Postat 06 iunie 2012 - 09:39

Buna dimineata!

Va multumesc din tot sufletul pentru urari. Ele sunt pastrate intr-un loc in care am strans toate lucrurile frumoase! [:)] Imi cer scuze ca nu am putut raspunde tuturor.
Noi suntem... spre bine, asteptam cu nerabdare vacanta. Calin e un scump si in fiecare zi ne surprinde cu cate ceva. Iar eu sunt hmm... sa zicem ca pe un drum. Care e greu, dar sper sa fie bun.
Raman "fana" voastra eterna, imi pare rau ca nu pot fi prezenta si va iubesc pe absolut TOATE! [flo]

Calin, un baietel nazdravan si mamica lui


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Astăzi, 17:30

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -