Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Viitoare mamici din Brasov


8 raspunsuri la acest subiect

#1
sora13a

sora13a
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 26 mai 2012 - 17:00

Salut!
Sunt o viitoare mamica din Brasov. Sunt noua pe acest forum, dar sper sa gasesc si alte viitoare mamici din Brasov (si nu numai) si impreuna sa discutam / sa ne impartasim din experientele de pana acum sau alte nelamuriri de-ale viitoarelor mamici.

Multumesc.


#2
laura_Rts

laura_Rts

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 135 mesaje

Postat 26 mai 2012 - 17:15

Buna Sora! Si eu sunt o viitoare mamica, am 28 de saptamani de sarcina. Nu sunt din Bv dar dr il am acolo si vreau sa nasc la Regina Maria.

#3
sora13a

sora13a
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 26 mai 2012 - 17:30

Ai facut ecografia morfofetala ? Eu am 21 de saptamani de sarcina. Sunt programata in curand pentru morfofetala la Regina Maria si vroiam sa stiu daca in urma ecografiei iti da un cd cu poze si filmare din timpul ecografiei.

#4
danageodoiu

danageodoiu

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 116 mesaje

Postat 26 mai 2012 - 20:29

Buna Irina,
Si eu sunt din Bv si am 23 sapt. La 22 sapt am facut morfofetala de trim 2 la Reg Maria si mi-au dat cd si o fisa. La mine a venit pt morfofetala o dna dr din Bucuresti, dar a asistat si medicul meu. Eu sunt la Simona Ghetea. Tu la ce medic mergi?
Eu sunt inscrisa pe forumul de mamici de septembrie 2012 (bobocei de sept-oct 2012), poti sa intri si tu ca suntem foarte multe mamici si viitoare mamici. Asa ca orice intrebare ai, gasesti sprijin si persoane in aceeasi situatie care sa iti raspunda sau sa fie alaturi de tine. Te asteptam.
Ma bucur ca esti din Brasov, nu gasisem pe forum alta mamica din Bv.
Dana


Citat:
citat din mesajul lui sora13a

Salut!
Sunt o viitoare mamica din Brasov. Sunt noua pe acest forum, dar sper sa gasesc si alte viitoare mamici din Brasov (si nu numai) si impreuna sa discutam / sa ne impartasim din experientele de pana acum sau alte nelamuriri de-ale viitoarelor mamici.

Multumesc.



#5
sora13a

sora13a
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 26 mai 2012 - 22:23

Buna, Dana,

Mersi pentru raspunsuri. Eu sunt la dr. Preda.
Si da, o sa intru si eu pe forumul de mamici de septembrie 2012, ca ma intereseaza orice subiect nou legat de sarcina.
Mersi inca o data si sarcina usoara!

#6
aliana_maria

aliana_maria
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 05 iunie 2012 - 18:01

Buna
Eu sunt din Bv, ma bucur ca mai sunt mamici din Bv. Eu am nascut anul trecut, un baietel de toata frumusetea 55 cm si 3950 gr cu d-na dr Dumitrache Anca care este o super DOAMNA, ecografia morfo-fetala am facut-o la ECO-GLI l-am "prins" pe dr Gliga, am avut la 2 saptamani nunta si crede-ma ca toata lumea era disperata ca " mireasa pierde copilul" asa de bine m-am simtit. Sarcina mea a fost una pe care sincer o doresc la toate mamicile din lume. Si recunosc ca un singur lucru nu am ascultat cand d-na dr mi-a dat sa iau Elevit, eu am luat POLEN 2 lingurite de 2 ori pe zi dimineata si seara si nu am avut probleme cu baietelul meu nici dupa nastere. Pentru ca sa sti cu ce il aduci pe lume asa il ai. Are acum 9 luni si 3 saptamani si de 2-3 zile imi tuseste usor. La recomandarea medicului meu de familie care il are in grija ii dau sirop de brad facut de mine. Am mai avut o indigestie pt ca i-am dau eu urzici,deci gresala mea, un eritem fesier, dar pb cu el nu. Iti doresc si tie sa ai o nastere usoara si sa auzim de bine.
Cu stima Alina

#7
laura_Rts

laura_Rts

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 135 mesaje

Postat 10 iunie 2012 - 22:46

Buna!

Am facut morfo la regina maria si am primit cd si poze, pretul de 380 de lei.

#8
sora13a

sora13a
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 11 iunie 2012 - 22:29

Salutare, fetelor!

Am facut si eu morfofetala. Totul este ok. Am scapat de toate grijile adunate pana acum.
Multumesc pentru raspunsuri si sarcina usoara tuturor!




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Astăzi, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -