Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (18)


238 raspunsuri la acest subiect

#21
ane-maria

ane-maria

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 506 mesaje

Postat 27 mai 2012 - 03:21

Eu nici acum nu am primit acea decizie, si cum spuneam .. actele le-am depus la inceputul lui martie, luni ma duc peste ei !!! chiar nu mai pot sta luni de zile fara banii astia , nici macar alocatia , sunt nesimtiti.

Suzieq baita i-o fac la 9 seara dar chiar si dupa baita tot nu adoarme ,de exemplu in seara asta dupa baie i-am dat sa pape si apoi avea chef de joaca , scos tot felul de sunete, ras si alte cele , tot la 12,30 - 1 am reusit sa o adorm si asta doar in brate nu altfel.E adevarat ca eu asa am invatat-o dar treb sa vad cum sa fac sa adoarma si singura.

Sper sa adorm si eu... ca de vreo 2 saptamani numai la 3 dimineata adorm... nu stiu ce am dar nu pot dormi .

somn usor !

ANE-MARIA mamica fericita de Bianca  ( 08.02.2012)

http://www.facebook....27338712&type=3



#22
Alexa_G

Alexa_G

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 519 mesaje

Postat 27 mai 2012 - 10:52

Buna dimineata...



La multe lunite frumoase si sanatate![s]



[s]Radu Stefan, bulgaras de Alice Elena[s]



[s]Flavia, bulgaras de iaura21 [s]



[s]Ilinca Stefania, bulgaras de tonirro [s]



[s]Stefan Ioan, bulgaras de Alinush19_85 [s]



Ica imi pare rau. Multa putere sa iti dea Dumnezeu!



Alexa, mami de bulgaras - piscotel Alexandru 22.02.2012

#23
georgia_c

georgia_c

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.707 mesaje

Postat 27 mai 2012 - 11:33

ica[grup] ,trist,f trist[q]
din pacate auzi din ce in ce mai des de cazuri de genul asta,ba chiar de copilasi la 10-12-14 ani
fereasca DD de asa ceva
sa nu-ti faci reprosuri ca nu ai reusit sa o "intorci" din drumul asta ,chiar daca ai vazut-o cu 1 zi inainte,caci nu cred ca in cazuri de-astea ceva mai poate schimba o hotarare atat de dureroasa
as vrea sa te ajut mai mult dar chiar nu stiu cum..un singur sfat am pt tine..daca simti ca te adancesti in depresie,nu sta asa,cere ajutor de specialitate[flo]


Mamica fericita de fetita cu fundita



Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein

Vladut vrea sa traiasca!Sa-l ajutam si noi!
http://forum.desprec...rea-sa-traiasca




#24
danezza

danezza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.002 mesaje

Postat 27 mai 2012 - 11:47

si de la noi! [flo]
Citat:
citat din mesajul lui Alexa_G
Buna dimineata...La multe lunite frumoase si sanatate![s][s]Radu Stefan, bulgaras de Alice Elena[s] [s]Flavia, bulgaras de iaura21 [s][s]Ilinca Stefania, bulgaras de tonirro [s][s]Stefan Ioan, bulgaras de Alinush19_85 [s]Ica imi pare rau. Multa putere sa iti dea Dumnezeu!Alexa, mami de bulgaras - piscotel Alexandru 22.02.2012
Mami de Eva Nicole - 01.02.2012MTHFR C677 Homozigot

#25
ALTESA

ALTESA

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.429 mesaje

Postat 27 mai 2012 - 12:23

Citat:
citat din mesajul lui Alexa_G
Buna dimineata...La multe lunite frumoase si sanatate![s][s]Radu Stefan, bulgaras de Alice Elena[s] [s]Flavia, bulgaras de iaura21 [s][s]Ilinca Stefania, bulgaras de tonirro [s][s]Stefan Ioan, bulgaras de Alinush19_85 [s]Ica imi pare rau. Multa putere sa iti dea Dumnezeu!Alexa, mami de bulgaras - piscotel Alexandru 22.02.2012
ai de la noi!sa ne fie rusine danezza ,alexa a muncit si noi dam copy-paste[:D][mamica] implinita de[bebic] Rafael-Ioan

#26
Letitia

Letitia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 122 mesaje

Postat 27 mai 2012 - 12:32

Of Ica... Te inteleg foarte bine! Acum aproape doua luni a murit tatal unui prieten apropiat si nu am fost om o luna, nu am putut dormi, il "vedeam" peste tot, il pupam pe tatal meu de fiecare data cand il vedeam (si ne vedem aproape zilnic). La fel ca si tine, nici eu nu m-am putut duce la inmormantare, mi-ar fi facut prea rau si mie si copilului. Cum zicea si Alice, in timp se mai estompeaza durerea, chiar daca nu dispare niciodata, cred ca ne obisnuim cu ideea, dispare socul. Si Georgia are dreptate: sa nu te invinovatesti, nu aveai ce face! Iar cel mai important e Robert, el are cea mai mare nevoie de tine. Incearca sa iesi, sa stai in preajma oamenilor cat mai mult, pe mine asta ma ajuta.

Multumesc frumos fetelor pentru info despre alocatie. [flo] [pup]

Sa aveti o duminica placuta!

Mami de Sofia (8.08.2007) si Tudor (31.01.2012)

#27
anangel_lexi

anangel_lexi

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.215 mesaje

Postat 27 mai 2012 - 12:43

Buna dimineata!

La multe lunite, Radu Stefan, Flavia, Ilinca Stefania si Stefan Ioan! [s]

Ica, imi pare fff rau, sfatul meu e sa vorbesti, sa nu tii in tine durerea si cred ca nu ti-ar strica si o intalnire cu alte mamici de bulgarasi (si nu numai).[pup]



[mamica][9cer] de [zana]Maria Cornelia (20.09.2006) si [bebic] Ioana Teodora (24.01.2012)

Din ce in ce mai mare

Creste si mezina

Perlute de domnisoara





#28
aerlilian

aerlilian

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.307 mesaje

Postat 27 mai 2012 - 12:50

Ica, noi doua am vorbit despre asta...Habar nu am ce sa iti spun..Gandeste-te la copilul ei si la faptul ca va trebui sa-l vezi, sa-i spui ceva...Pentru asta trebuie sa fii tare! Nu-i cunosc motivele, dar cred ca nimic nu justifica un asemenea act pe care ma grabesc sa-l cataloghez egoist. Cum sa lasi fara mama un copil de 13 ani? Nici macar pentru el nu merita sa traiasca?
Suzi, scaunele auto sunt pe categorii de greutate. Sunt unele de la 0 kg (nu recomand!) si altele de la 9 kg.
Fete dragi, va rog sa-mi spuneti si mie daca v-ati confruntat cu efectele adverse ale Rotarix-ului, in special cu lipsa poftei de mancare. Copilul meu a mancat foarte prost saptamana aceasta si nu a luat nimic in greutate. Vaccinul l-am facut luni si pediatra mi-a zis sa ma astept la scaderea apetitului, dar nu mi-a spus si pe ce perioada.

Mamica lui Tudor
http://community.web...vhost=community

#29
lalitzuza

lalitzuza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 431 mesaje

Postat 27 mai 2012 - 13:03

La multe lunite ptr,Radu Stefan, Flavia, Ilinca Stefania si Stefan Ioan sa cresteti mari si sanatosi!!![s][s]

Icaimi pare tare rau ca treci prin asemenea momente, f bine ai facut ca ai scris aici, trebuie sa te descarci, o sa treaca cu timpul toate.Pana atunci trebuie sa fi puternica sa depasesti momentul, ai langa tine o comoara care are mare nevioe de tine.

Incearca sa stai in preajma celor dragi sa te gandesti la tine si familia ta,evita orice veste trista.

Nu sunt eu cea mai in masura sa dau sfaturi , zic si eu ca fetetle ...

Aerlilian http://www.parents.f...isney-Baby-Home mie cel cu 99,49 mi-a facut cu ochiul[:D]

Pup mamicile si bebeii[pup][pup][pup][pup]



mamica fericita a lui Andrei

#30
anca_cls

anca_cls

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 433 mesaje

Postat 27 mai 2012 - 13:30

[s]La multe lunite frumoase Radu Stefan, Flavia, Ilinca Stefania si Stefan Ioan!!! [s]



Mamica fericita foc [mamica]de Eva Georgiana [caru](16.02.2012)


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Vouchere materna

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:48

  • Curs prenatal: nastere naturala

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:35

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -