Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (18)


238 raspunsuri la acest subiect

#11
lalitzuza

lalitzuza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 431 mesaje

Postat 26 mai 2012 - 21:34

Am fost f harnica am recuperat tot de citit mai am sa vad ultimele poze postate si gata o sa fiu la curent cu toate[:D]
a .. ba nu, sa fac cont pe facebook [bang]
Georgia tu esti cu "fiara " ai fost mortala [:D]
Aerlilianfelicitari ptr noua achizitie, sa il folositi sanatosi.. si eu vreau un astfel de aparat , am gasit la Tefal tot asa gateste la abur si mixeaza ,si la pret mai bun in jur de 400 lei daca vrei pot sa iti trimit linkul
Bulinutavad ca sunteti mai bine .. hai doamne ajuta sa pape bebelinul bine [pup]
Alina ma bucur ca Sara s-a obisnuit la gradi , cum stati voi cu dermatita ... si Andrei are ceva pe sprancene i-am dat cu Bepanthene si a mers bine o perioada...cand nu am mai dat si apoi a aparut pe obrajor...
gata s-a trezit sefu daca mai pot revin in seara asta
pupici


mamica fericita a lui Andrei

#12
aerlilian

aerlilian

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.307 mesaje

Postat 26 mai 2012 - 23:06

Altesa, a fost 800 ron. Este singurul scaun pe care il poti intinde si ridica in toate pozitiile cu foarte mare usurinta chiar de pe scaunul soferului! Are un sistem pe tija si nu faci decat sa impingi sus/jos. (la cele mai multe scaune trebuie sa ridici si sa impingi ceea ce este aproape imposibil din pozitia soferului). Este inalt iar copilul vede f bine pe geam este intr-adevar adaptabil chiar si pt bebelusii de 3 luni. In pozitia de somn, copilul nu sta in pozitia de sezut ci are greutatea pe fund si spate, ca intr-un cosulet! Materialul se curata la masina de spalat indiferent cu ce s-ar pata!
Lali, da, as vrea link-ul.

Mamica lui Tudor
http://community.web...vhost=community

#13
ica7

ica7

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 428 mesaje

Postat 26 mai 2012 - 23:17

Buna mamicilor,

Am avut o perioada de absenta, dar am reusit sa recuperez.

Bulinuta... Arati fff bine, nu inteleg de ce te plangi, iar copii sunt minunati. Ce sa mai, o familie pe cinste!

Letitia... Minunata aparitie si o prezenta vie pe forum. Depresie? Asteapta sa povestesc eu, ca-ti va trece. Ma bucur ca a fost utila recomandarea mea referitoare la umidificator.
Eu stau in sect 1 si dosarul l-am depus langa arcul de triumf.

Cineva intreba daca vine decizie acasa. Da, vine prin posta, in plic. La o luna de la primirea deciziei, am primit si banii.
Luna asta pt mine era a 2 a cu indemnizatie si pt ca luna trecuta am primit-o pe 13, luna asta credeam ca va fi la fel, dar de unde, au intrat banii pe 21. Asa ca nu exista data fixa.

Alina.. Ma bucur ca Sara incepe sa se acomodeze, probabil ca va urma perioada cand va vrea numai la gradinita si nu va mai vrea acasa. :)

Acum despre noi.. Bb e bine, eu sunt intr-o deprimare maxima. Nu exagerez. Chiar nu stiu ce sa fac.
De ce sunt asa?.. O prietena de-a mea s-a sinucis...o vazusem cu 1 zi inainte...
Deci ma intelegeti? Nu stiu ce sa fac..plang incontinuu de 3 zile. La inmormantare n-am fost in stare sa ma duc.
Am avut multe hopuri in viata mea personala, dar le-am facut fata cu brio. Probabil ca acum starea de dupa sarcina si nastere ma face mai fragila si simt ca nu pot face fata.Mi-e teama sa nu-i transmit starea lui bebe...
Am nevoie de ajutorul vostru, sincer, chiar daca nu e unul profesionist... :(...


Mami de strumf [bebic] Robert Stefan ( 31.12.2011)

#14
dari_nanau

dari_nanau

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 241 mesaje

Postat 27 mai 2012 - 00:21

Ica, nu am cuvinte. Imi pare rau. Multa putere sa ai, incearca sa te linistesti ca sa nu simta bebe. Cred ca a fost un soc pentru tine...oare ce a determinat-o sa recurga la gestul asta?

Dariana mamica fericita si implinita de Emma (11.10.2007) si Vlad (29.02.2012)

#15
anca_cls

anca_cls

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 433 mesaje

Postat 27 mai 2012 - 00:46

Of Ica...Desi m-a ferit Dumnezeu de asemenea evenimente, inteleg cum e sa simti ca nu mai potzi...Cred ca fiecare dintre noi a trecut/trece prin stari din astea, unele mai ample unele mai "light"...Ma bucur ca ai scris aici, mai bine decat sa tii in tine...Si eu de multe ori nu am unde sa descarc necazurile...mama e departe, nu o pot suna sa-i spun necazuri sa o ingrijorez, ca s-ar topi stiind ca nu poate fi langa mine...Sotzii nostri intzeleg ei cat intzeleg dar barbatii sunt altfel decat noi si ei vad altfel lucrurile...
Eu personal ma descarc cel mai bine prin plans ... Sun pe fina mea care stiu sigur ca intelege si nu ma judeca chiar dc eu plang dintr-un ... kk... si ii plang la telefon si ii spun necazul si nu stiu cum se face dar ma simt mai bine dupa aceea...

Starile prin care trecem sunt normale si trecatoare. uita-te in ochisorii puiului, joaca-te cu el sau dc simtzi ca nu ai putere sa faci asta fara sa simta starea ta, lasa-l cu tati si du-te undeva singura, intr-un parc, la mall sau unde stii tu ca te simtzi bine sau iesi cu o prietena care stie sa asculte ... Gandeste-te ca e bine ca avem pui sanatosi care ne insenineaza zilele!!!

Eu nu-s prea buna la consolat, nu prea stiu ce sa zic ... [pup]


Mamica fericita foc [mamica]de Eva Georgiana [caru](16.02.2012)

#16
Alice_Elena

Alice_Elena

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.390 mesaje

Postat 27 mai 2012 - 00:48

Citat:
citat din mesajul lui anangel_lexi
Buna tuturor.La multe lunite, Matei Emanuel, Natalia Emanuela, Azra, Alexa si Andreas Fabian! [s][mamica][9cer] de [zana]Maria Cornelia (20.09.2006) si [bebic] Ioana Teodora (24.01.2012)Din ce in ce mai mareCreste si mezinaPerlute de domnisoara
si de la noooi!!Mami de [bibe] Mara Nicolle (20.08.2010) si [bb] Radu Stefan (27.12.2011)

#17
Alice_Elena

Alice_Elena

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.390 mesaje

Postat 27 mai 2012 - 01:03

ica, ce sa zic, stiu cum e. putere multa iti trebuie, si rabdare. ca la un moment dat trece. adica se reduce, durerea, dar nu trece definitiv. cu siguranta esti mai sensibila acum, dupa sarcina, nastere, dar ai cel mai mare sprijin langa tine. el te va scoate din asta, cu gropitele lui [pup]

daca vrei sa vorbesti despre asta, poti oricand sa o faci, ori aici, ori pe facebook (acolo vedem doar noi, nu toata lumea)





Mami de [bibe] Mara Nicolle (20.08.2010) si [bb] Radu Stefan (27.12.2011)

#18
suzieq

suzieq

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.768 mesaje

Postat 27 mai 2012 - 01:24

Ana Maria, daca nu ma insel tu intrebai de adormit seara, la fel am patit si noi, adormea Vladut tot pe la 12-1, iar in doua saptamani am reusit sa-l decalez si adoarme acum pe la 21.30. La inceput seara il pasam tot timpul la taica-sau sa-mi fac treburile in casa si nu reusea nicicum sa-l adoarma, acum fac invers imi fac treburile ziua si seara ma ocup numai de el. Mi-am propus sa-l culc initial cel tarziu la 23.30 si atunci am decalat cu o jumatate de ora baita, mesele absolut tot si il adormeam cu telefonul, ii puneam cutiuta muzicala pe youtube, apoi am ajuns la 23 si tot asa in 10 zile deja se cerea singur la somn. Incearca asa.

Adc,apropo de partaieli si Vladut se trezeste dimineata mai nou din cauza parturilor si nu mananca noaptea, oricum eu zic ca e bine pentru amandoi sa scoateti mesele de noapte, dar daca bebe Cristian vrea nu poti sa-l refuzi.[bibe]

De la ce varsta puneti bebele in scaun de masina? Noi nici nu am folosit scoica, numai landoul pana acum, dar nu mai vrea sa stea in landou asa ca vom trece la carucior+scoica in masina.

Mami de soricel Vlad, 01.02.2012
MTHFR C677T Homozigot


#19
danezza

danezza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.002 mesaje

Postat 27 mai 2012 - 01:51

Pup fetele,
am reusit si eu sa-mi fac un pic de timp si sper sa pot recupera de citit ultimul capitol si sa raspund pe unde ma pricep:

Gabriela - eu de la inceput am spalat biberoanele Evei cu un det de la Mega - marca lor - cica e Bio si a fost bine.
referitor la scaun, eu cand ii dadeam babydrink avea un scaun verde maron inchis de tot, asa ca si eu zic ca ceaiul e de vina

Bulinutza - sunteti niste frumosi si bv pt 150 ml :). noi asa papam de ceva timp si e tare bine, de atunci ne odihnim mai bine, dormim mai bine noaptea. BV!
Tre sa-mi fac si eu timp sa pun ceva poze de la botez sa vedeti cew printesica mumoasa am :)

anca - eu am depu s actele la mijlocul lui aprilie si mi-au zis ca intre 10=20 iunie intra banutzii. Cu alocatia asa a fost, fix 2 luni.decizia pt indemnizatie am primit-o acum o sapt

Leti- livretul de familie l-am luat/completat de la starea civila unde ne-am casatorit

o star ved kko si depresie mica am si eu ... mai sunt si alte problemutze pe care te sa le rezolv dar copilita asta ma remonteaza cand rade la mine si trec mai departe.
pe toti si toate si sper sa apuc sa scriu mai des!


edit: sunt praf .. postaem la strengari .. nu siu cum am clickait pe acolo!

Mami de Eva Nicole - 01.02.2012


MTHFR C677 Homozigot

#20
dari_nanau

dari_nanau

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 241 mesaje

Postat 27 mai 2012 - 02:05

La multe lunite Matei, Natalia, Azra, Alexa si Fabian![pup]

Dariana mamica fericita si implinita de Emma (11.10.2007) si Vlad (29.02.2012)


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -