Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (17)


217 raspunsuri la acest subiect

#21
Bella_sib

Bella_sib

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 131 mesaje

Postat 23 mai 2012 - 18:47

suzieq nu stiam, dar ma bucur ca se pot cumpara si piese separat, ca la inceput eu am avut o pompa imprumutata caci nu stiam daca am nevoie si nu m-am putut folosi de ea, asa ca asta ce o am e super buna si nu vreau sa ma lase ca sunt moarta fara.
Mihaela, soacra ta e rautacioasa nu gluma, cum poti fi asa cu copilul tau, in loc sa-l ajuti cand are nevoie, ii intorci spatele[bang]? Si vorba mamei mele "Doamne tine-ne sanatosi la minte" [:D]

Mamica fericita de bubulina Alexandra (05.01.2012)

#22
suzieq

suzieq

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.768 mesaje

Postat 23 mai 2012 - 19:19

Ileana, verifica siliconul acela alb de sub capac, cred ca e fisurat, ala costa vreo 15 roni sa-l inlocuiesti.

Mami de soricel Vlad, 01.02.2012
MTHFR C677T Homozigot


#23
Bella_sib

Bella_sib

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 131 mesaje

Postat 23 mai 2012 - 19:23

Mamici, imi trimiteti si mie parola userului comun pe PM, va rog?

Mamica fericita de bubulina Alexandra (05.01.2012)

#24
gabrielarusu

gabrielarusu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 525 mesaje

Postat 23 mai 2012 - 20:00

Alice, in greutate a luat cate 800g in fiecare luna iar pediatru a spus ca este f bine, urmeaza sapt viitoare controlul de 3 luni si sunt tare curioasa cat ia acum , la 2 luni avea 4,8kg.

mamica de Maria Elisa

#25
Alice_Elena

Alice_Elena

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.390 mesaje

Postat 23 mai 2012 - 20:02

Gabriela pai si eu zic ca e bine. Dar e frustrant pt tine sa te chinui sa o faci sa manance..

Ileana, cum e cu pampersii?



Mami de [bibe] Mara Nicolle (20.08.2010) si [bb] Radu Stefan (27.12.2011)

#26
tebligia

tebligia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 733 mesaje

Postat 23 mai 2012 - 20:08

BUNA seara fetelor noi am fost azi la controlul de 4 luni la vaccin nu a plans deloc are 8.600 si 67 cm ink nu incepem diversificarea mai vedem la 5 luni ne-a dat panadol 6 ml dak face febra sau supozitoare cu novocalmin dak face peste 39 grade
Ileana nu pooti sa te mulgi cu mana sa mai scapi de tensiunea din sani?
Soacra trebuie ignorata Mihaela reject:)
Macarons bun bun
si noi vrem sa mergem un weekend la mare si ink ne gandim dak sa luam bebele sau nu dar cred k o sa-l luam k o sa ne topim de dorul lui
Nu stiu ce sa zic fetelor cu alaptatul,,.. dar noi dupa ce nu am mai papat san ne-am inteles perfect cu bibe Avent si lapte Milumil
Pupam

#27
anca_cls

anca_cls

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 433 mesaje

Postat 23 mai 2012 - 20:13


La multe lunite frumoase Tudor si David Cristian![s]Mihaelaaaaaaaaaaaaaa nu pot sa cred ca vii la Alba Iulia!!!! Abia te astept si nici nu concep sa nu ne vedem!!!Mamica fericita foc [mamica]de Eva Georgiana [caru](16.02.2012)

#28
iaura21

iaura21

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 753 mesaje

Postat 23 mai 2012 - 20:21

Citat:
citat din mesajul lui gabrielarusu

multumesc fetelor pt sfaturi
Altesa o sa incerc sa-i dau sa pape cu feonul aprins sa vad ce reactie are, am o tetina de la avent cu 2 orificii si la fel face, am si tetine cu scurgere rapida si nici o imbunatatire, acum la 13 a papat iar 100ml, vad ca ea doar atat papa se opreste si gata nu mai vrea deloc deloc.
Lapte nu am avut in primele zile cand am nascut-o adica aproape 0 saptamana si ii dadeam LP si fata sa invatat la bibe sa-i curga repede , lapte nu mai am de vreo 3 sapt.ea nu a vrut sa suga deloc a stat o data cu titi in gura 2 ore si nu sugea deloc molfoia tata ca pe suzeta am tot incercat si pana la urma facea criza ca ii e foame si asa ma mulgeam si ii dadeam cu bibe plus completare ca nu pompam ff mult lapte asa am ajuns sa nu am lapte ca i-as fi dat cu cea mai mare placere cat vroia ea.

mamica de Maria Elisa


dar 100 ml la 2 luni jumate nu e prea rau...si noi tot asa mancam si am ajuns la aproape 5 luni la 7400 ,a luat in medie 800 gr pe luna ,mai putin luna asta ,vreo 600...eu zic sa astepti si sa te calmezi singura daca poti ,ca se da ea pe breazda,dar la fel eram si eu ca si tine ,exact ,credeam ca fac o depresie ...dar acum imi mai revin ,a mea mananca doar 120 -160 ml deci chiar nu stati rau...asta cu cantitatea ,ca despre colici si alte alea nu stiu ce sa zic ca noi nu am avut...




mami de printesa ,Flavia Maria ( 27. 12 .2011)

"Intr-o zi un om a murmurat:Doamne vorbeste-mi, si un copac si-a framantat frunzele,dar el nu a auzit.Apoi a intrebat mai tare:Doamne de ce nu imi vorbesti? si un tunet a zguduit cerul,dar el din nou nu a auzit. Omul a privit in jurul lui si a spus:Doamne lasa-ma sa te vad,si o stea a luminat cerul, dar el nu a observat.Apoi a inceput sa strige,Doamne fa o minune ,si in clipa aceea s-a nascut un copil ,dar el nu a stiut. Disperat a strigat mai tare: atinge-ma Doamne si arata-mi ca esti langa mine! Acestea fiind spuse Dumnezeu a coborat si l-a atins dar acesta a alungat fluturele care zbura langa el si si-a continuat drumul.
Ai grija sa nu pierzi o binecuvantare doar pentru ca nu iti apare in felul in care tu te astepti sa se manifeste"



#29
kraluca

kraluca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 624 mesaje

Postat 23 mai 2012 - 20:24

tocmai am vazut ultimul ep din dr house! cel mai tare serial, ever!

mami fericita de Ariana (05.02.2012)

mutatia heterozigota a A1298C si C677T
tratment: clexane 0.4/zi, femibion 2, cetebe, magne B6

#30
kraluca

kraluca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 624 mesaje

Postat 23 mai 2012 - 20:48

Citat:
citat din mesajul lui anca_cls

La multe lunite frumoase Tudor si David Cristian![s]
si de la noi!!!mami fericita de Ariana (05.02.2012)mutatia heterozigota a A1298C si C677Ttratment: clexane 0.4/zi, femibion 2, cetebe, magne B6


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -