Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (16)


209 raspunsuri la acest subiect

#21
ursulet33

ursulet33

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 300 mesaje

Postat 19 mai 2012 - 23:29

aveti idee cum pot sa sterg poza de profil? stiu cum s-o inlocuiesc, dar nu stiu cum o pot sterge de tot...

Mamica Iuliei (24 ian 2012)

#22
mihacor

mihacor

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 408 mesaje

Postat 19 mai 2012 - 23:36

Miha adevarul e ca doctorita mi-a zis sa iau in continuare ac folic ,am mai luat ,dar tot uitam sa îl iau si am renuntat.Pe timpul sarcinii l-am luat,chiar cu 4luni inainte sa raman gravida.

Mie mi-a cazut parul si in primele luni de sarcina tot asa.dr. mi-a zis sa mananc mere.atat.

Felicitari tuturor fetelor pt ani de casnicie si la multi ani inainte.noi anul asta avem 5 ani de la nunta si 8 de cand suntem impreuna.



mamica de bebeloi Eduard...

Edy

#23
ALTESA

ALTESA

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.429 mesaje

Postat 19 mai 2012 - 23:49

ce as putea face?
Rafael adoarme foarte greu seara nu papa,adoarme nemancat cu feonu in priza si suzeta in gura ,noaptea daca ii dau sa pape tipa ,sau se scoala plangand ,dar daca-i dau suzeta adoarme cu ea in gura si sta nemancat mai toata noaptea .Se trzeste de vreo 5-6 ori pe noapte tipand,plangand.

Azi toata ziua a fost iritat a mancat suficient dar nu cum papa el alta data cu pofta ,cum ii arat tztaza cum tipa ,intoarce capul da sa se ridice.


Special nu i-am facut vaccinul de 4 luni la 4 luni ca sa vad daca e vreo legatura si la noi cel putin nu e.

Ce poate fi?

[mamica] implinita de[bebic] Rafael-Ioan

#24
mady_19

mady_19

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 595 mesaje

Postat 19 mai 2012 - 23:59

mie doamna doctor mi-a spus sa iau numai Elevit...atat...
- lady si noi facem 4 ani de la nunta tot in august..pe 30....[:D]
- si de la mine felicitari pentru anii de casnicie si cat mai multi de acum inainte...[flo]

#25
mihaelaradu

mihaelaradu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 737 mesaje

Postat 20 mai 2012 - 00:06

Lady, pe Alina am sarbatorit-o cu 2 zile inainte de venirea pe lume a fiului ei [:D] A implinit 30 de anisori.

Fetelor avem niste prieteni care vor sa vina la Bucuresti pt cateva zile. Ce pot vizita in Bucuresti si imprejurimi? Aveti sa-mi recomandati vreun hotel cu sistem all-inclusive sau macar half-board? (Mie nu-mi place Bucurestiul [:I]. E prea mare pt mine. Personal, am vizitat doar Belu si Casa Poporului.)

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
M-am nascut fara sa vreau, am sa mor fara sa stiu, lasati-ma sa traiesc cum imi place...
http://flowerspeaking.wordpress.com/

#26
Letitia

Letitia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 122 mesaje

Postat 20 mai 2012 - 00:10

Felicitari si din partea mea pentru aniversarile voastre si anii petrecuti in doi! La mai multi fericiti! Noi ne-am cunoscut in decembrie, m-a cerut in februarie si am facut nunta in iunie, acum 11 ani si nu regret nici o clipa ca ne-am grabit! Am simtit atunci ceea ce simtim si acum: ca nu mai avea rost sa asteptam, gasisem ceea ce cautam!

SimmoneL, si eu m-as fi enervat cumplit! Dar poate te consoleaza ca in general la evenimente de genul asta au grija sa le ramana si lor ceva, mai mult sau mai putin... Iar apropo de LM versus LP, prietena mea cea mai buna are o fetita cu o saptamana mai mare decat Sofia, pe care a alaptat-o fix 3 saptamani, iar pana acum nu se vede nici o diferenta intre ele: amandoua au crescut frumos, viroze serioase au facut abia cand au intrat in comunitate, sigur ca a mea e mai frumoasa si mai desteapta (cra, cra, cra [:D]) - glumesc! (chiar daca ar fi asa, nu are legatura cu alimentatia)!

kraluca, eu nu m-am putut odihni cu copiii in camera... La Sofia am stat cu ea in camera 3 luni, dar nu dormeam, mai mult o pazeam, asa ca atunci cand nu se mai trezea decat o data pe noapte, m-am mutat inapoi in dormitorul conjugal si ea a dormit singurica. Nu a adormit niciodata singura, am stat mereu cu ea, are lumina de veghe care sta aprinsa toata noaptea. Acum vine cam o data pe saptamana la noi in pat, spre dimineata si o lasam. Tudor doarme si el noaptea in camera lui. Ziua in schimb nu doarme decat in brate si nu ma supar, imi e atat de drag si o sa-mi fie tare dor de el cand o sa ma intorc la munca, asa ca ma alint acum cat pot...

Simpla masca Mady, merci de reteta, o s-o incerc si eu [flo]

Super ideea cu sacii vacum, Ileana, o sa ma interesez, merci [pup]!

Destept tatal tau, Ligia! [8D] O sa-i imprumut expesia, daca-mi dai voie!

Mihaela, am luat acum o pastila de acid folic, fier nu mai am in casa si nici zinc. Eu am avut probleme de imunitate dupa ambele sarcini, am facut tot felul de infectii, dar medicii au dat din umeri... La Sofia mi-am revenit dupa 6 luni, sper ca acum sa nu dureze asa mult.
Si asa e, o sa incurajez iubirea dintre copiii mei oricand in detrimentul celei fata de oricine altcineva (inclusiv fata de mine)!

Anca, distractie placuta la nunta!

Sara, uite aici un model de scaun cu husa textila http://www.kiddy.ro/...optima-evo.html , cred ca exista si scaune inalte cu husa textila.
Husa de musama are avantajul ca se spala usor, dar copilul transpira pe ea. Eu ii puneam Sofiei un prosop pe scaun ca sa nu transpire.

Nu stiu Ursulet... si eu am incercat sa modific orasul ca aparea Bucuresti de doua ori si nu am reusit decat sa-l scot de tot... Poti pune o poza neutra, o floare sau un peisaj daca vrei sa nu se mai poata face legatura dintre poza si tine.

Altesa, mie imi face Tudor asa din cauza refluxului, dar nu cred ca poate fi asta la voi. Variatii de apetit e normal sa aiba, si noi avem (ma rog, nu eu [:D], oamenii in general). Apropo de trezit peste noapte, eu am observat ca mi se trezeste daca nu e in sacul de dormit, asa ca am dedus ca ii era frig, ar putea fi asa ceva la voi? Pe de alta parte, nu e anormal sa nu mai manance toata noaptea de la varsta asta, eu nu mi-as face griji.

Seara buna! [pup]



Mami de Sofia (8.08.2007) si Tudor (31.01.2012)

#27
aerlilian

aerlilian

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.307 mesaje

Postat 20 mai 2012 - 00:38

Mihaela, in perioada aceasta a anului cred ca ar fi frumos de vizitat Muzel Satului, care este un muzeu in aer liber si a cam ramas singura chestie autentic romaneasca.
Si mie imi cade parul la greu...Si a inceput si Tudor sa-si piarda din podoaba capilara cu care s-a nascut si care v-a uimit pe voi...

Mamica lui Tudor
http://community.web...vhost=community

#28
mihaelaradu

mihaelaradu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 737 mesaje

Postat 20 mai 2012 - 00:39

Ce frumos ne scri, Letitia!! Nu ti-a fost cald in dulapul ala in care te-ai pitit atat de mult?! Daca nu esti din Bucuresti, atunci de unde?

Anca, have fun!!!!!! Ce socrii de treaba ai! Sa ti tina DD sanatosi.
Ileana soacra-mea i-a scris o scrisoare maica-mi in care ii spunea ca e normal ca acum, dupa ce m-am maritat, sa o iubesc pe ea mai mult. Si cand a fost mami aici i-a turnat oala de ciorba de perisoare in wc pe motiv ca arata stricata (noi, in Ardeal, dregem ciorba cu smantana) si fiu-sau nu mananca asa ceva (mentionez ca mami a facut-o secial pt el fiindca eu alaptam si la vremea aia faceam greva foamei de frica colicilor). Urata natie de oameni, soacrele astea!!!


Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
M-am nascut fara sa vreau, am sa mor fara sa stiu, lasati-ma sa traiesc cum imi place...
http://flowerspeaking.wordpress.com/

#29
dari_nanau

dari_nanau

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 241 mesaje

Postat 20 mai 2012 - 01:03

La multi ani Leon si tuturor sarbatoritilor de zilele trecute![flo]
Letitia, bine ai venit! Impresionant mesajul tau de inceput[flo]

Multumesc fetelor pentru raspuns[pup]. Eu i-am facut Emmei eco de sold la 4 luni la recomandare pediatrei, insa la Vlad nu ni s-a sugerat ca ar trebui facuta. O sa sun pediatra luni sa vedem ce zice.
Si mie a inceput sa-mi cada parul de cateva zile, cu toate ca inca iau fier si penatale[bang]. Am inceput sa folosesc ulei de ricin...nu prea stiu exact dca are vreun efect, avand in vedere ca de cand am ramas insarcinata nu a mai cazut decat foarte putin.

O noapte linistita sa aveti!


Dariana mamica fericita si implinita de Emma (11.10.2007) si Vlad (29.02.2012)

#30
ursulet33

ursulet33

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 300 mesaje

Postat 20 mai 2012 - 01:27

Buna idee Letitia [:D] cat de dusa sunt cu capul sa nu ma gandesc singura la asta...

Mamica Iuliei (24 ian 2012)


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -