Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (16)


209 raspunsuri la acest subiect

#201
Bella_sib

Bella_sib

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 131 mesaje

Postat 23 mai 2012 - 13:10

gabrielarusu incearca si cu sticla de la NUK cu tetina forma sanului(e sticla de sticla cu gura mai larga), fetita mea daca ii dau supliment, doar din sticla aceea papa. Nu stiu ce sa zic imi dau si eu o parere, dar fetita mea pana mi-a venit laptele mie in maternitate a papat Aptamil, si am continuat cu el cand mai are nevoie si nu face figuri, si mie mi se pare mai dulce lm decat Aptamil.
O zi frumoasa dragi mamici!

Mamica fericita de bubulina Alexandra (05.01.2012)

#202
dr_anca

dr_anca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 727 mesaje

Postat 23 mai 2012 - 13:10

Mihacor multumim!



Mihaela am pus poza la profil, cand postez apare :). edit am fost anul trecut la Alba-Iulia si inca mai lucrau la centrul dar este foarte de frumos refacut, fata de Alba din anii 90 pe care o stiam eu.



Cristina multa sanatate!



Adriana putere multa!



Nu va pregatiti de Inaltare cu bunatati? Vreau azi sa iau branza sa fac pasca, mama imi aduce maine cozonac de la soacra care e foarte bun sigur [pofta], sa ma bag la oua oare? Nu am facut niciodata probabil voi incerca.



Nasterea unui zambet

Anca cu [pis] cuminte Sara-Stefania si bebe Adela-Alexandra









#203
catiushor

catiushor

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 374 mesaje

Postat 23 mai 2012 - 13:18

Mihaela ce frumos ca vii la Romanica. si mie mi-e dor, dar e bine si acasa.
Si Gruia il impinge pe tati cu picioarele, dar inca incapem. mai rau e cand ii caut capusorul si dau de talpi, tare mi-e teama sa nu-i dau vreun genunchi in gura[alcool]

Altesa - scumpa tare broscuta ta!!!

Kraluk - de barbati sa alapteze inca nu am auzit si mi s-ar parea creepy. Insa dupa nastere intrebam eu retoric de ce nu alapteaza barbatii daca femeile tot nasc[:D]

Anda - cu atata reclama la macaroons o sa incerc si eu dupa reteta de pe blogul tau. Poate din incercarea nr 100 imi iese ceva.
zilele astea am facut dulceata de trandafir,o nebunie, aromat de ma omoara. Am cules si petale de am pus la uscat. Oare merge macaroons cu trandafir?

mami de bebitza [bibe]Gruitza[bibe]
[disco](01 ianuarie 2012)[disco]
http://designartizan.blogspot.com/

#204
Alice_Elena

Alice_Elena

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.390 mesaje

Postat 23 mai 2012 - 14:10

Neata!

Adriana, poate e si de la raceala de dupa botez. Sper sa isi revina cu greutatea ca numai grija asta iti lipsea.

Mie mi se pare ca se cam duce laptele, radu suge putin si de cateva zile il cam pacalesc sa ia sanul, nu prea il mai iubeste. Din cauza asta se trezeste mai des noaptea, dar sper sa fie o faza care trece, ca ma gandesc cu groaza sa ma ridic din pat noaptea sa fac lapte praf, sau sa sterilizez biberoane zilnic [:-@]

Macar o luna sa o mai ducem cu LM, apoi dumnezeu cu mila. Sunt curioasa cat a mai luat in greutate luna asta in care a mancat mai prost



Mami de [bibe] Mara Nicolle (20.08.2010) si [bb] Radu Stefan (27.12.2011)

#205
kraluca

kraluca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 624 mesaje

Postat 23 mai 2012 - 14:13

mihaela - si cheile turzii merita vizitate! noi nu prea suntem cu marea... preferam sa facem drumetii. pentru bebe ma gandeam la un lac sarat (gen Sovata) sau izvoare termale (baile Felix - totusi, sunt un ic cam departe pt noi... poate cand or face astia autostrada iasi-tg mures [:-@]). oare e ok balaceala pentru mandra noastra care va avea un pic mai mult de 5 luni?
bella_sib - diseara incerc si eu cu lampa care proiecteaza imagini pe tavan. noi nu adormim decat la tzitzi, iar daca se trezeste (cand o pun in patut) o legan putin in brate. legat de plans cu lacrimi - la noi se inrosesc si umezesc ochisorii, dar nu curg lacrimile
adriana - fetele te-au sfatuit... eu o canteresc la 2 sapt, la o luna. oricum, eu spun ca se vede din ochi daca ii merge copilului bine [:D] lady - la tine alexa dadea cu minus la greutate... ce ati mai facut?
gabrielarusu - ne stim de la gravidute cu trombofilie? eu una nu am ce sfat sa-ti dau deoarece mandra mea imi refuza biberonul (am incercat avent si tommee), iar suzete am schimbat vreo 4 fara rost. de fapt, te-as sfatui sa incerci cu sanul!
dr_anca - nici eu nu am vazut poza cu ceapa... oricum voi incerca si eu sa vad cum reactioneaza. noi i-am dat pe limba sa simta aroma de la ardei gras... dar a lasat-o rece, nicio reactie
legat de zgomote, mandra mea e prietena cu feonul si aspiratorul si, mai nou, cu rotopercutanta si alte instrumente de facut zgomot ale mesterilor


mami fericita de Ariana (05.02.2012)

mutatia heterozigota a A1298C si C677T
tratment: clexane 0.4/zi, femibion 2, cetebe, magne B6

#206
kraluca

kraluca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 624 mesaje

Postat 23 mai 2012 - 14:17

Citat:
citat din mesajul lui mihaelaradu
... dar mami e o vaca pretioasa si da lapte bun. Ne-am dublat si mai mult chiar, am schimbat numarul la pampers!!! Yupiii !!

[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))]

mami fericita de Ariana (05.02.2012)

mutatia heterozigota a A1298C si C677T
tratment: clexane 0.4/zi, femibion 2, cetebe, magne B6

#207
aerlilian

aerlilian

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.307 mesaje

Postat 23 mai 2012 - 14:45

Copilul meu de trei zile urla numai cand il apropii de san, eu pocnesc de lapte, pompa mea manuala de la Avent s-a stricat si sunt in pom. Se poate mai rau de atat? Ce ma fac, nici nu pot pleca din casa sa iau alta pompa...[bang]
Letitia, am vorbit din auzite. Se poate sa fie valabil trei ani pasaportul de bebe.
Georgia, am aceiasi problema ca si tine, nu prea am ce imbraca...Am recurs la un compromis, pana voi putea face sport. Mi-am luat de la Decatlon un costum din acela in care faci sauna (460 ron) si l-am purtat prin casa cate o ora ieri si alaltaieri. Mai mult nu am putut pt ca incepuse sa curga apa pe sub elastice. Si am scapat de 800 gr. Ma incurajez si eu spunand ca e bine.

Mamica lui Tudor
http://community.web...vhost=community

#208
aerlilian

aerlilian

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.307 mesaje

Postat 23 mai 2012 - 14:46

Mihaela, ma scoate din minti soacra-ta asta. Te trateaza ca pe o infractoare. Femeia asta chiar nu da doi bani pe tine? Drept cine te ia si cum dracu de-si permite?

Mamica lui Tudor
http://community.web...vhost=community

#209
ian.feb2012

ian.feb2012

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 316 mesaje

Postat 23 mai 2012 - 15:27

CAPITOL NOU



[shopi]Mamicile bulgarasilor de ianuarie-februarie 2012


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -