Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (16)


209 raspunsuri la acest subiect

#11
mady_19

mady_19

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 595 mesaje

Postat 19 mai 2012 - 22:00

letitia-pt par imi fac o masca cu urmatoarele:1galbenus de ou,2-3lingurite cu miere,zeama de lamaie,cam juma de lamaie pun io...si ulei de masline...masor din ochi cam asa...poti pune mai mult sau mai putin..


#12
aerlilian

aerlilian

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.307 mesaje

Postat 19 mai 2012 - 22:14

Ligia, macar tu esti mai desteapta decat mine si nu te aud sa pui la suflet...
Anda, Mihaela stiti cat va apreciez si cat imi sunteti de dragi, dar iar ma apuca invidia pentru intalnirea voastra...[flo]
Legat de lipsa de spatiu din casa, va recomand sacii vaccum! Am umplut 6 si am castigat o gramada de spatiu.Sunt super!
Astazi baiatul meu s-a jucat cu taica-su mai bine de o ora si a ras intr-una. Tatal scotea sunete pe care fiul incerca sa le imite. Au fost deliciosi!

Mamica lui Tudor
http://community.web...vhost=community

#13
tebligia

tebligia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 733 mesaje

Postat 19 mai 2012 - 22:17

Citat:
citat din mesajul lui aerlilian

Ligia, macar tu esti mai desteapta decat mine si nu te aud sa pui la suflet...
Anda, Mihaela stiti cat va apreciez si cat imi sunteti de dragi, dar iar ma apuca invidia pentru intalnirea voastra...[flo]
Legat de lipsa de spatiu din casa, va recomand sacii vaccum! Am umplut 6 si am castigat o gramada de spatiu.Sunt super!
Astazi baiatul meu s-a jucat cu taica-su mai bine de o ora si a ras intr-una. Tatal scotea sunete pe care fiul incerca sa le imite. Au fost deliciosi!

Mamica lui Tudor
http://community.web...vhost=community





are tata o vorba "ignora-I TATA K SUNT PROSTI""


#14
mihacor

mihacor

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 408 mesaje

Postat 19 mai 2012 - 22:18

aaa,da si eu vroiam sa ii raspund la dari...nici edy nu are cutele egale si noi deja am facut 2 ecografii la solduri si totul e normal.

mady si mie imi pica parul de nu mai suport...pe mine ma deranjeaza ca fiu-miu e de fiecare data cu par in mana,pe care il culege,ba de pe mine,ba de pe el sau din pat [bang][bang]

simo niste nesimtiti chelnerii aia si prietenul la fel ca si ei.putea sa ii supravegheze putin.

anda,deci Toma [pk][pk][pk].





mamica de bebeloi Eduard...

Edy

#15
ursulet33

ursulet33

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 300 mesaje

Postat 19 mai 2012 - 22:44

fetelor si eu va citesc da nu prea apuc sa scriu, asa ca profit acum sa urez la multi ani pentru toata lumea, si mamici si bebei!

legat de caderea parului, incercati si supliment de zinc, la mine se pare ca functioneaza ca parca nu mai cade asa mult.. in plus, m-am apucat din nou sa iau vitamine prenatale - scria pe prospect ca se iau pana la sfarsitul perioadei de alaptare

un weekend frumos in continuare, sa speram ca se indreapta vremea!

Mamica Iuliei (24 ian 2012)

#16
My_Lady0091

My_Lady0091

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.630 mesaje

Postat 19 mai 2012 - 22:52

Letitia, nu ma miram ca sunt ani multi...ma miram de faptul ca e asa tanara...maxim treizeci i-as da![olala]

Carina, multi ani inainte!Noi anul asta, in august facem 4 ani de casnicie!


Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca


#17
mihaelaradu

mihaelaradu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 737 mesaje

Postat 19 mai 2012 - 22:58

Citat:
citat din mesajul lui mihacor
aaa,da si eu vroiam sa ii raspund la dari...nici edy nu are cutele egale si noi deja am facut 2 ecografii la solduri si totul e normal.mady si mie imi pica parul de nu mai suport...pe mine ma deranjeaza ca fiu-miu e de fiecare data cu par in mana,pe care il culege,ba de pe mine,ba de pe el sau din pat [bang][bang]simo niste nesimtiti chelnerii aia si prietenul la fel ca si ei.putea sa ii supravegheze putin. DE ACORDanda,deci Toma [pk][pk][pk].mamica de bebeloi Eduard...Edy
Fetelor care aveti probleme cu caderea parului am si eu o intrebare: "NU MAI LUATI ACID FOLIC?" Mie mi s-a spus ca tre sa continu cu Acid Folic si Fier atata timp cat alaptez (ca sa nu ma surmenez, sa nu imi pierd parul si dintii, etc, dar aia cu parul am retinut-o in mod sigur.) Nu vreau sa pun sare pe ranile voastre, dar mie imi creste parul ca buruiana si pierd maxim 3-4 fire la dus. Si mami s-a mirat fiindca ea si-a taiat parul cand aveam eu 3 luni tocmai pt ca ii cadea in prostie. Inca un sfat. Am si eu un prieten stilist in Cluj. Cine stie, cunoaste: a lucrat si si-a facut ucenicia cu Mia de la Foarfeca de Aur, iar acum are salon in asociatie cu altcineva. Tipul mi-a spus ca mastile homemade, cele din comert, uleiul de ricin, n-au niciun efect. Singura solutie de succes sunt vitaminele, in principiu vit A si E uleioase. Dar stiu ca in Ro, in farmacii, se gasesc complexuri de vit care ajuta la cresterea parului. In cazul nostru, de vina e starea post-partum cu toate carentele ei. Vorbiti cu ginecologul vostru. Sincer pe mine ma ajuta Ac. Folic si Fierul.Letitia dar ce gelozie frumoasa o fi fost in sufletul tau cand fiinta aia de 4 anisori si-un pic, a tradat iubirea voastra pentru fratiorul ei.Legat de prieteni si restaurant, avem si noi o experienta neplacuta cu nunta din Cipru, dar prietena cu restaurantul nu era a noastra, ci a soacrei. In consecinta, m-am trezit cu bufetul de mancare sub pini (in octombrie pini se scutura si de praf si de conuri) ca asa a dispus madam in defavoarea indicatiilor date de noi. In plus, prietena respectiva a facut un mini-scandal cand invitatii mei au cerut cafea. SI mentionez ca aici cafeaua e o lingurita de nes la 250 ml apa (o apa chioara). De aia, in ceea ce priveste botezul, am impus discretie toatala si soacra va fi si ea surprinsa ca si restul invitatilor.Ileana [pup] Nu stiu inca, dar sper ca la intoarcerea in Cipru sa ma opresc o zi in Bucuresti. Am sa anunt din timp si daca aveti timp si puteti, mi-ar face o mare, mare placere sa va cunosc.[pup]Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by MihaelaM-am nascut fara sa vreau, am sa mor fara sa stiu, lasati-ma sa traiesc cum imi place...http://flowerspeaking.wordpress.com/

#18
mihaelaradu

mihaelaradu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 737 mesaje

Postat 19 mai 2012 - 23:03

Noi am aniversat primul an de la casatoria civila pe 9 mai, iar pe 28 mai va fi 1 an de la logodna religioasa ce a avut loc in Romania. In 8 octombrie vom aniversa 1 an de la cununia religioasa ce s-a petrecut aici.
Dar noi ne reindragostim in fiecare an pe 24 iulie, iar anul asta va fi al treilea de cand ne-am cunoscut.

Ursulet de acord cu tine![flo]

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
M-am nascut fara sa vreau, am sa mor fara sa stiu, lasati-ma sa traiesc cum imi place...
http://flowerspeaking.wordpress.com/

#19
anca_cls

anca_cls

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 433 mesaje

Postat 19 mai 2012 - 23:08

La multe lunitze frumoase Leon!!!

Noi ne pregatim sa mergem la o nunta! Eu, dsigur ca nu voi sta mult! Eva ramane cu socrii!!!

Va [pup]

Mamica fericita foc [mamica]de Eva Georgiana [caru](16.02.2012)

#20
sara_

sara_

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 343 mesaje

Postat 19 mai 2012 - 23:19

Nicole incearca si Galafor 3 cp pe zi. La mine se vede efectul dupa prima doza, se umplu sanii ca la inceput

Mady si mie imi cade mult parul. Prefer sa spun ca se regenereaza dupa nastere. Creste altul...relax[8D]

Altesa si eu merg la targ tot pt scaun de masa. As prefera unul cu fata de bumbac nu de musama. Oare exista si asa?

mamica fericita de baietel mare Sebi si fetita dulcica Sara Antonia

Happy mamosul



Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -