Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Clubul "babelor" FIV-oase 39


202 raspunsuri la acest subiect

#11
Lara27

Lara27

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.492 mesaje

Postat 18 mai 2012 - 12:52

cetit acum si ultima pag din cap trecut[flo]
sami[flo] habar n-aveam ca se poarta in Romanika pregnyl IM[?] la un FET am facut pregnyl (gasisem atunci), dar SC fara stress..
p.s. nu poti sa te ungi pe pleoape cu un antibiotic? (ex: kanamicina)
miky, pregnyl subcutanat, fara emotii[flo]
Ady, stay positive si sa fie bine pana la capat[flo]..noi tot aici suntem[:)]..(ti-am zis doar ca tre' sa te "premieze" astia intr-un fel pt loialitate, incredere, pozitivism, etc[:D])

________________________________________
to be continued..


#12
adrianaady

adrianaady

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.546 mesaje

Postat 18 mai 2012 - 12:58

Lara mai pozitiva de atit nu pot, ca dau in "prostie"[:D]

Mutatia protrombinica (factor II)- genotip heterozigot si MTHFR A1298C heterozigot Sarcina pierduta la 5-6s in ian 2009

#13
Lara27

Lara27

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.492 mesaje

Postat 18 mai 2012 - 12:58

bombi[flo]
la sezonul 5 ma uit (din nou) la TVR/ 2 episoade/sapta..
la sezonul 8 pe vplay (nu-s chiar la zi) sau pe RTL..
sezonul 6,7 nu le-am vazut, parca..in schimb, primele 5, de mai multe ori[:D]
nush de ce m-am bagat la 8, din curiozitate, cred[:)]
nu ma grabesc, recuperez cum pot, de regula in "contzed"[:D]
acum, m-a prins Masterchef USA[flo]

________________________________________
to be continued..


#14
bombi

bombi

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.530 mesaje

Postat 18 mai 2012 - 13:11

aaa, ok, deci nu mai comentez

#15
anaasta

anaasta

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.377 mesaje

Postat 18 mai 2012 - 13:12

Pai, Lara, o sa faci ca si mine cand vei ramane insarcinata. Eu la 5 dimineata ma trezisem ca sa merg la baie si am zis ca hai, e primul mers la baie din ziua aia, sa nu pierd hormonii daca or fi cumva. Si am stat calma, obisnuita cu lipsa liniilor. Si cand colo 2 linii... Am ramas muta, nu ca as fi vorbit de una singura pana atunci. [:D] Am inceput sa tremur, mi s-au taiat picioarele, am inceput sa plang si m-am bagat in pat tremurand toata. Nu mi-am trezit sotul, am asteptat sa se trezeasca singur si doar atunci i-am spus. Am fost socata si pe urma nu imi venea sa cred, nici lui. M-a pus sa mai fac inca un test. Dupa ce s-a oprit in evolutie, am aruncat testele pozitive si poza de la 6 saptamani. Pe urma, am recuperat din gunoi poza, noroc ca era in folie [:I]. Doar pe aia am pastrat-o.


As ca, Lara, CAND (in mesajul trecut am scris prima data "daca" si m-am razgandit, am hotarat ca va fi sigur "cand" [:D]) voi ramane iarasi, nu stiu ce voi face si cum voi reactiona. Dar precauta voi fi sigur. Iar happy, nu cred, cel putin nu in prima parte. Doar recunoscatoare. [:)]


Ady, declansata mica, iti doresc sa fii ZEN toata perioada asta.


Sami, mai e umflata pleoapa, mai doare?!

#16
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 18 mai 2012 - 13:24

nici eu nu stiu ce voi face daca voi mai fi vreodata pregnant. ca mai mult de 7 sapt nu stiu cum e, probabil ca imi voi cumpara ecograf sa urmaresc de acasa ce si cum.
anaasta, mi-ai adus aminte de ultimul eveniment cu II. atunci asteptam sa imi vina cm sa incep schema de fiv si aveam asa un feeling, ca nu o sa imi mai vina, am amanat sa fac testul pt ca inca nu imi intarziase oficial. cand l-am facut si am vazut dublu, mi s-au muiat picioarele. am stat pe marginea cazii sa imi recapat muschii si pe urma m-am dus in bucatarie unde sotul era pe repede inainte cu pregatirea micului dejun si m-a certat ca sunt inca in pijama si ca e tarziu si ca am stat mult in baie si nu sunt gata .... si eu i-am pus in fata ochilor betisorul, ca nu eram in stare sa vorbesc. s-a uitat la el ca matza in calendar si nu intelegea mesajul. nu a mai mancat nimeni, am fugit glont la beta. emotii ca atunci nu am mai avut, mi-a trebuit ceva timp sa imi recapat vocea, toata ziua la sevici am stat cu stomacul ghem. eheee, ce amintiri.
lara happy ?!?

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA dubla mai 2011 MedLife - nereusita
FIV ianuarie 2012 MedLife - sarcina biochimica

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#17
miky82

miky82

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.131 mesaje

Postat 18 mai 2012 - 13:35

Eheeeeeeee se ravnesc si eu la un betigas cu II liniute[olala] si un beta mult mai mare de valoarea 2 [:D]

[copil][copil][copil]

#18
samira33

samira33

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.331 mesaje

Postat 18 mai 2012 - 13:41

meeyyy...da mai tineti minte ultimul meu test pozitiv???
fusesem la PK la consultatia preliminara...ma penetrase cu maciuca magica si am stabilit ca asteptam CM,facem hormonale si incepem AC-urile si apoi FIV.
nu aveam o trompa...cealalta avusese o SEU pe ea...era stafidita,gaurita sa curga hidrosalpinxul din ea...si toti medici imi spusesera ca nu mai raman evere gravi pe trompa aia.
aveam deja 7 zile de intarziere-ceea ce pentru mine e foarte mult.
intr-o Vineri am visat ca facusem a3a SEU si era toata lumea socata...m-am trezit buimaca pe la 5 dimineata si m-am dus in baie sa-mi fac un test de sarcina-il cumparasem de vreo 2 zile....si mi-au aparut 2 linii rosii,intense...instantaneu.
nu m-am bucurat...instinctul imi spunea ca nu e bine.
Sambata dimi m-am dus la Medlife...am recoltat Beta...peste 2 ore am avut rezultatul:971...dar tot nu m-am bucurat.
Luni iar la Medlife la eco si Beta...nexam sarcina in uter...sacul deja format pe trompa...am mai stat pana Miercuri cand am facut iar Beta-1800 si eco....iar Vineri m-am operat-la ultima eco de Vineri,dinaintea interventiei...embrionul avea deja ritm cardiac.[bang]


________________________________________________________________________________________
[copil]



#19
MeAlex

MeAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.077 mesaje

Postat 18 mai 2012 - 13:43

Haideti fetelor ca va meditez pana la 11 saptamani, atat de "lunga" e experienta mea...mai stiu cateva ceva si mai departe, ca am discutat cu multe gravide, de-a lungul sarcinii lor.

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)


#20
samira33

samira33

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.331 mesaje

Postat 18 mai 2012 - 13:44

2 vise premonitorii am avut pana acum:asta cu a3a SEU si in ziua in care l-am cunoscut pe Samiroi...seara am visat ca eram cu el in biserica,la nunta noastra,aveam cununiile pe cap si ne tineam de mana.

dreaq...ca sunt gravi si nasc un bebe sanatos nu visez si eu...sau macar numerele la LOTO!!!![:D]

________________________________________________________________________________________
[copil]




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -