Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (4)


187 raspunsuri la acest subiect

#181
ailed_dota

ailed_dota

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.505 mesaje

Postat 20 mai 2012 - 11:50

si Nesquick pt scumpa de Ally![pup]



mami de fete frumoase:



MARIA si ANDRA
si de ingeras [ruga]



Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

#182
madutza_bra

madutza_bra

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.806 mesaje

Postat 20 mai 2012 - 13:17

Neata!

Aseara am avut casa plina [:D] Au venit o gasca de prieteni cu care nu ne mai vazusem de muult timp. A fost tare placut [asia]



Simo, [pup] felicitari lui David pentru rezultatele de la scoala, super !!! Iti tin pumnii pe 8 sa reusesti sa-l muti undeva mai bine [flo]



Ally, ce preturi sunt acolo la gradi particulare? La noi toate in zona sunt muuult prea scumpe...ma refer la cele unde poti lasa copilasul pana mai tarziu...asta e...



catank, ce fel de leagan i-ati luat Ioanei? vrem poze [:D][:D]



delia, la greutatea care o ai tu vreau sa ajung eu [:D] Numai ca tin cateva zile si apoi o dau in balarii [bang] Tb sa ma mobilizez sa slabesc daca vreau, vb lui Simo, sa ma dezbrac pe plaja...si sa ma simt ok [:I]. Acum am 65 de kg ..deci musai sa dau jos 4-5 kg pana la mare...



Strumph,[pup] deci ai tinut-o numai in plimbarici, bravos! O invidiez pe Alehiam [:D] Zici ca ai trimis ploaia special pt mine? Hmm, hai ca a fost buna, dar putea sa vina cu ceva mai multe grade in termometru [:D] Azi e ceva mai bine...nu mai ploua si sunt vre-o 20-21 gr..dar tot putine pt gustul meu :P. Pe la 25-27 de garde imi place mie, sa fie cald si sa poata purta Cata bluzita rosie cu "I love London" [olala][olala]

Hai pune pozele cu tine si alehiam [flo][flo]



mndreeac, ce ai facut cu tricicleta? ai schimbat-o?[pup]



Maine e ziua lui tata, tb s aiau cadou si sa trag o fuga si in piata...apoi merg sa iau copii [olala][olala][olala]



Va pup, sa aveti o duminca placuta!

[pup][pup][pup]



Cozonacelul meu, Cristian Andrei

Buburuza mea, Catalina Ioana



Mada, mami fericita si implinita de [bonjovi]Cristian Andrei - 29.12.2008 si [zana] Catalina Ioana - 15.02.2011



Poze



---------------------------------------------

Ceea ce nu te doboara , te intareste!



Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!

#183
yvyana

yvyana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.822 mesaje

Postat 20 mai 2012 - 14:54

'Neata, mamici!

Eu sint chiauna de somn, s-a trezit L azi-noapte pe la 2 si abia la 3 am reusit sa o mai adorm, pana atunci a urlat de ne-am speriat, niciodata n-a facut asa [q][q] ziceai ca o tai de vie si nu se potolea cu nimic, se zvarcolea in brate la san si tipa si racnea [bang][bang] incat m-am speriat tare la un moment dat si am inceput sa plang [q][q]
Noroc ca era sotul meu si mi-a zis sa ma calmez ca nu e bine nici pentru ea daca sunt panicata ca eu deja ma vedeam plecata cu ea la spital in creierii noptii [alcool][alcool]
O duceam la fereastra, ii faceam hopa-sus, am aprins luminile in toata casa, am dat drumul la TV, am pus muzica, am zdranganit toate jucariile zornaitoare, pur si simplu nu reactiona la nimic, urlaaa si se zbatea toata [bang][bang] pana la urma i-am dat cu calgel si 2.5ml de nurofen si abia-abia s-a calmat!
Abia dupa vreo jumatate de ora s-a potolit si mi-a luat inca o jumatate de ora sa o adorm! Daca face asa la fiecare masea eu imi iau campii!!! [bang][bang][bang] Si abia se vede un coltisor de la prima maseluta, in rest noi stam la fel ca Arsenie si Ioana: 4 dinti sus si 2 jos!


Mamici nu va mai plangeti ca sunteti grase, eu am 60kg si trebuie sa dau jos urgent inca 5 kg si dupa aceea tot ar mai fi de unde [:I] ca inaltimea nu ma ajuta deloc!


Pup toate memicile si merg ca s-a trezit pitica![pup][pup]






#184
MaryM85

MaryM85

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.463 mesaje

Postat 20 mai 2012 - 16:07

Buna fetelor!Azi a plecet soacra, nu credeam ca voi spune asta niciodata,a dar am o soacra minunata, e de gasca si e mai mult o prietena decat soacra[:I], am petrecut o sapt frumoasa cu rasfat si fel de fel de bunatati, daca continui asa ajung sa pun iar kg care le-am dat jos[q]. dar gata de acum abdomene si salata![:D]
SIMO mie mi se pare ca arati minunat, dar asa suntem noi niciodata nu suntem multumite cum aratam si eu am burtica, si nu vrea sa plece si gata![bang]
[pup]
da asa am inteles si eu ca strumpita mica e in ro, lamurestene Strumpy![nebu]si asteptam poze![pup]


mami fericita de[comoara] Alexandra Mirela(06.04.2011)

#185
yvyana

yvyana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.822 mesaje

Postat 20 mai 2012 - 16:16

Citat:
citat din mesajul lui MaryM85

Buna fetelor!Azi a plecet soacra, nu credeam ca voi spune asta niciodata,a dar am o soacra minunata, e de gasca si e mai mult o prietena decat soacra[:I], am petrecut o sapt frumoasa cu rasfat si fel de fel de bunatati, daca continui asa ajung sa pun iar kg care le-am dat jos[q]. dar gata de acum abdomene si salata![:D]
SIMO mie mi se pare ca arati minunat, dar asa suntem noi niciodata nu suntem multumite cum aratam si eu am burtica, si nu vrea sa plece si gata![bang]
[pup]
da asa am inteles si eu ca strumpita mica e in ro, lamurestene Strumpy![nebu]si asteptam poze![pup]


mami fericita de[comoara] Alexandra Mirela(06.04.2011)



Eu cred ca a zis ca fata de la curatenie e plecata in Ro si trebuie sa faca singurica mai multe treburi, iar Strumphitza mica nu o prea lasa ca vrea plimbata numai de manute! [:)]






#186
catank

catank

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.938 mesaje

Postat 20 mai 2012 - 17:39

Ziua buna!

Ce fac mamicile? I acum a adormit, eu un pic pe net, apoi cand se va trezi plecam la nasi ptr o mare paranghelie[pk][pk]

yvyanadraga de tine....imi pare tare rau ca treceti acesta perioada atat de urat...offf mititica...Sunt unii copilasi, nu au nici o problema la iesitul dintisorilor...si sunt cate unii...[q][q] [pup] sa treaca repede![pup]
madutza ceva de genu, numai ca eu l-am luat cu 60 ron, si sistemul de prindere este unul f tapan
http://www.nichiduta...tite-babyseat-/
I-am facut si eu foto expre sa le atasez aici, si la carut...numai ca am intampinat o problema. Daca poate sa m aajute cineva fac o cinste grasa[:D]

Am introdus in laptop cardul de la aparatul foto si folderul instant s-a trasformat in shortcut... M-am gandit ca am apasat eu pe ceva si ...a ajuns asa. Am luat un alt card...am facut foto si am procedat la fel... In prima faza l-a vazut ok, in sec doi s-a transformat din nou in shortcut. In atari conditii nu pot descarca nici o foto de pe card. Am incercat cu cablu de date...aceeasi problema. Ori am un virus in comp...ori nu stiu ce se intampla. Cine se pricepe astept un semn, am mare nevoie de foto cu I [q][q][q][q]

Legat de strumphyta mica este numai cu strumphyta mare[:D]...tanti care o ajuta la curatenie este in rom in vacanta.[:)](ce-i drept, a numit-o strumphy ''fata mea'')

Nu stiu ce sa mai spun...sunt amarata din cauza cardului..eu care sunt inebunita dupa poze[q][q][q][q]

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet [fetita] IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca






#187
AllyLaur

AllyLaur

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.036 mesaje

Postat 20 mai 2012 - 18:47

[trombon] Capitol nou !!![trombon]





Eduard Andrei [copil] 02.04.2011



Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -