Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Oportunitati de munca la domiciliu (2)


199 raspunsuri la acest subiect

#21
giulia71

giulia71

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.182 mesaje

Postat 11 mai 2012 - 23:45

Elle, ce tip de upgrade are sotul tau?
Banuiesc ca nu Silver[flo] la ruma rulata.

Ma intereseaza cat anume se castiga pe fiecare nivel

Silver
Gold
Diamond
este si in functie de cate persoane convingi sa intre in system?

Rall, te rog frumos, daca ma poti ajuta mai multe despre CB si imi poti detalia, te astept cu multa nerabdare.[flo]
Sunt in faza de inceput s totul pare un puzzle imens.

Andrecluj, nu cred ca e cazul sa gandim asa; in fond banii sunt tot pentru copil/casa/familie.
Dimpotriva, nu cred decat ca ne face sa ne simtim mai bine si mai utile la casa omului. Si in plus, avem si mai multe skills-uri:copil, munca, casa, bucatarie, ha cine ne intrece[pk]?!

Seara buna

Sper sa intrati si peste week-end sa povestim.






uneori gandesc prea mult....

#22
crisbar

crisbar

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 105 mesaje

Postat 12 mai 2012 - 00:31

buna seara, harnicutelor!

referitor la cand postam, eu postez seara, in timp ce cea mica isi bea biberonul in camera ei. stiu ca e un pic riscant, elle_seb spunea ca ar putea fi probleme cu timpul de raspuns al site-ului unde postezi anuntul dar imi asum acest risc.

acum 2 zile nu a mers site-ul classifiedsgiant dar m-am folosit de informatiile date de selene si mi-am facut repede cont pe adpost.

multumesc, selene!

fetelor, ce e CB? va rog sa nu radeti [:I]

o seara linistita va urez!

#23
giulia71

giulia71

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.182 mesaje

Postat 12 mai 2012 - 00:49

crisbar, de ce sa radem[pup]
Cb este un site de vanzari produse digitale.
Deci nu-i ca Amazon, Ebay, unde poti cumpara produse reale. Aici se pot cumpara carti, articole, ebook, orice numai digital sa fie.

Poti castiga bani din promovarea acestor produse pe o piata targetata ca afiliat merketing.

Canalele de promovare sunt diverse: youtube, blog networking, site-uri de profil samd
Ca sa ajungi sa castigi bani, trebuie sa produsul pe care il promovezi si pe care in final o sa-l vinzi (tu castigi doar comision de promovare) sa ajunga in primele pagini de cautare google. A

Ex: sa zicem ca vreau sa promovez un ebook ( care exista in CB)in care ma invata cum sa comunic mai bine, diverse strategii de comuncare.

Am gasit produsul, dar trebuie sa gasesc si acea parte de piata interesata de produsul meu.
Apoi sa gasesc modalitati in care sunt usor gasita de acea parte de piata interesata de comunicare. Sau eu sa ajung la acel segment interesat de imbunatatirea comunicarii.

Produsul il poti promova pe site-ul propriu, prin YT, blog-networking, prin diverse articole lansate etc
Aici intervine partea mai dificila , in sensul ca trebuie sa dasesc modalitati de a genera trafic pentru a ajunge in primele pagini de cautare Google.

Este interesant, mie imi place si din cate stiu se ajung la castiuri de peste 100$/zi
Hm, cum e?

uneori gandesc prea mult....

#24
giulia71

giulia71

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.182 mesaje

Postat 12 mai 2012 - 00:51

scuzati greselile de orto, sunt obosita...

uneori gandesc prea mult....

#25
Selene_Bunny

Selene_Bunny

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.037 mesaje

Postat 12 mai 2012 - 01:25

Elle, eu am doua persoane inscrise prin linkurile mele. Pe una o vad, pe cealalta, nu, desi a urmat tutorialul scris de mine. Aceasta a doua persoana este din alta tzara decat Romania. Sa fie asta cauza?



Din putin se face mult - ajutor umanitar!



Bazar general - fiecare implicare conteaza!



Lucrusoare de vanzare...













#26
Selene_Bunny

Selene_Bunny

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.037 mesaje

Postat 12 mai 2012 - 01:26

Citat:
citat din mesajul lui Elle_seb
Selene, ti-am facut cadou 11 bid-uri. Poti sa intri pe site-ul de licitatii si sa licitezi cu ele. [flo]
Multumesc, dar ce sa licitez? Orice?Din putin se face mult - ajutor umanitar!Bazar general - fiecare implicare conteaza!Lucrusoare de vanzare...

#27
Elle_seb

Elle_seb

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.464 mesaje

Postat 12 mai 2012 - 01:28

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj

Citat:
Punctele VIP se fac dupa 60 de zile daca te inregistrezi gratuit si bag anuntul timp de 60 de zile.
Insa poti sa te inscrii gratuit si imediat sa te upgradezi la Silver, cumperi bid-uri si incepi imediat sa lucrezi cu puncta VIP.


Multumesc inca o data. Voi cum ati facut?

Eu as vrea sa inscriu si alte persoane, insa cine m-a inscris pe mine raspunde dupa 3 zile la mailuri si de regula spune "nu stiu", de asta intreb. Multumesc



Fiecare face cum considera. Te poti upgrada dupa ce te inscrii, nu trebuie sa astepti 60 zile. Daca te upgradezi in urmatoarele 15 minute de la inregistrarea gratuita primesti puncte bonus. Pentru Silver primesti 110 (in loc de 100 puncte bonus), pentru Gold primesti 150 (in loc de 100) si pentru Diamond primesti 200 puncte (in loc de 100).
Daca vrei sa primesti aceste puncte bonus, te upgradezi imediat.
Avantajele si motivele pentru care cineva s-ar upgrada inainte de cele 60 zile sunt:
-daca baga alti oameni care upgradeaza, atunci sunt platiti. Daca esti membru free, in momentul in care introduci pe cineva si acea persoana se upgradeaza inaintea ta, nu iei nici un comision
- daca vrei sa cumperi bid-uri; pentru asta trebuie sa fii cel putin Silver

Sotul meu s-a upgradat la Diamond imediat ce s-a inscris pentru ca a inceput imediat sa dezvolte reteaua si la 2 saptamani m-a bagat pe mine, iar la 2 saptamani dupa ce am intrat si eu, m-am upgradat la Silver.

Pentru a te upgrada Silver, trebuie sa platesti 10 $.
Pentru a te upgrada Gold trebuie sa platesti 50 $.
Pentru a te upgrada Diamond trebuie sa platesti 99 $.

Aceste sume le platesti lunar, insa doar prima data scoti banii din buzunar, incepand cu urmatoarele luni poti plati din ce castigi.

Daca de exemplu intri direct Silver si daca dupa 2 saptamani realizezi ca echipa ta creste foarte repede, este bine sa te upgradezi la Gold, pentru ca daca ramai pe Silver pierzi bani.






#28
Selene_Bunny

Selene_Bunny

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.037 mesaje

Postat 12 mai 2012 - 01:43

Am rezolvat, Elle, a confirmat Zeek si al doilea "ajutor" al meu.



Din putin se face mult - ajutor umanitar!



Bazar general - fiecare implicare conteaza!



Lucrusoare de vanzare...













#29
Elle_seb

Elle_seb

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.464 mesaje

Postat 12 mai 2012 - 01:47

Sa presupunem ca cineva are 100 $ pe care este dispus sa-i cheltuiasca.
Sunt 2 lucruri diferite pe care le poate face:

1. sa devina Diamond imediat si sa primeasca 200 puncte bonus cu care sa inceapa. Dupa 60 zile va avea aproximativ 300 VIP (daca incepe free, dupa cele 60 zile va avea aprox. 150 VIP). Daca fiecare te urmeaza in acelasi mod, ai o echipa puternica si toata lumea va face bani, cu conditia ca fiecare sa duplice.

2. Incepi cu Silver imediat si primesti 110 puncte bonus (dupa 60 de zile ai aproximativ 165 VIP). Iti raman 90 $ cu care cumperi bid-uri in prima zi. Bid-urile cumparate trebuie sa le dai mai departe pentru ca ele sa-ti aduca puncte VIP (asa cum i-am dat eu bid-uri mai devreme lui Selene). Aceste 90 puncte VIP, dupa 60 de zile cresc la aprox. 225 VIP + 165 VIP (din cele bonus) = 390 VIP

Revin maine cu explicatii suplimentare ca-mi pica okii. [:)]




#30
Elle_seb

Elle_seb

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.464 mesaje

Postat 12 mai 2012 - 01:51

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

Elle, eu am doua persoane inscrise prin linkurile mele. Pe una o vad, pe cealalta, nu, desi a urmat tutorialul scris de mine. Aceasta a doua persoana este din alta tzara decat Romania. Sa fie asta cauza?


Mie imi apare ca ambele tale persoane sunt inregistrate. Ca sa le vezi trebuie sa dai click pe Sponsorship Report. Membrii Free nu pot vedea matricea.





Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -