Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (14)


199 raspunsuri la acest subiect

#21
jessamine

jessamine

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 123 mesaje

Postat 11 mai 2012 - 12:10

izish bebe mananca humana 1 asta primeau in spital. Cu suculetele incepem sapt viitoare eu l-am mai incercat dar nu vrea [bang] presimt ca o sa fie circ .Cu plimbatul eu dimineata merg in centru sau pe Trivale iar seara in curtea bisericii (au o curte tare frumoasa)asta daca am timp daca nu il scoate soacra in curtea casei.La sf sapt suntem fff ocupati 2 botezuri si o nunta [alcool]


Livia mami de [bb] Matei Stefan

#22
alina_anto

alina_anto

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.404 mesaje

Postat 11 mai 2012 - 12:15

Citat:
citat din mesajul lui georgia_c

am pus si eu pe contul comun cateva poze de la botez (aia mare de zici ca inca e gravida(cu gemeni), in rochita inflorata sunt eu)


Mamica fericita de fetita cu fundita



Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein

Vladut vrea sa traiasca!Sa-l ajutam si noi!
http://forum.desprec...rea-sa-traiasca





Georgi, e frumoasa fooooc fifitza ta![olala] Iar rochita si pantofiorii m-au topit..Si parca am vazut si niste cute pe piciorusele ei? Ca la Filip lipsesc cu desavarsire..De fapt de vreo sapt parca a facut si el cate o cuta pe fiecare picior..
asa face si Filip mutritza cand vrea sa planga: https://picasaweb.go...161044447368546

Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

#23
jessamine

jessamine

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 123 mesaje

Postat 11 mai 2012 - 12:18

aerlilian si Matei doarme cu mine de cand avea 3 sapt si nu mai pot sa-l mut in patut pt ca daca nu ma simte se trezeste plangand .Doarme cu mana mea intre manutele lui si daca nu ma gaseste se rostogoleste prin pat pana ajunge langa mine .Multe mamici imi spun ca gresesc dar pur si simplu nu pot sa il aud plangand iar cand imi ia mana cu manutele lui ma topeste.


Livia mami de [bb] Matei Stefan

#24
alina_anto

alina_anto

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.404 mesaje

Postat 11 mai 2012 - 12:23

Citat:
citat din mesajul lui aerlilian

Se pare ca solutia pentru somn linistit este sa doarma cu mami. Am dormit amandoi azi-noapte (tati e plecat!) si a fost excelent. Doua pauze punctuale pentru masa la 2 si la 6. In rest...somn linistit. Ce sa fac in situatia asta? Sa-i sugerez lui tati canapeaua din sufragerie?

Mamica lui Tudor
http://community.web...vhost=community


Parerea mea o stii, da?[:D] Eu dorm cu el in pat de cand s-a nascut si mi-e drag de mor[il][il][il], desi stiu ca o sa am "de tras" mai tarziu.. Dar prefer sa fim odihniti, fericiti si sanatosi, ca invatul are la un moment dat si dezvat.
La noi oricum s-a divizat automat "dormitorul": fiecare parinte doarme cu cate un pui- eu cu Filip, Doru cu Sara. Dar sa stii ca ne facem timp si pt noi[:I], pe unde/cand/cum apucam[:D]

Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

#25
CristinaGoji

CristinaGoji

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.836 mesaje

Postat 11 mai 2012 - 12:30

Citat:
citat din mesajul lui aerlilian
Georgia, esti chiar mai frumoasa decat te stiam! Ce face maternitatea din femeie...radiezi, mami!Alina, super petrecere si super parinti fericiti! Bravo! Se pare ca solutia pentru somn linistit este sa doarma cu mami. Am dormit amandoi azi-noapte (tati e plecat!) si a fost excelent. Doua pauze punctuale pentru masa la 2 si la 6. In rest...somn linistit. Ce sa fac in situatia asta? Sa-i sugerez lui tati canapeaua din sufragerie?Mamica lui Tudorhttp://community.webshots.com/user/aerlilian?vhost=community
Da nu incape cu voi in pat tati? [:D] Daca nu, eu zic ca merge si canapeaua, sa vad si el cum ii sa dormi singur in pat. [8D]Mami de Mihai (08.01.2012)Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006) VladicDariaMihaiBlog"We do not stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."Author unknown

#26
ALTESA

ALTESA

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.429 mesaje

Postat 11 mai 2012 - 12:39

wildorchid asa am sa fac :fetele care a-ti nascut in 2011 va poftesc pe FB la Mamici feicite da pe mine ma primesti wildorchid ca eu am nascut in 2012[:D]


Alina fff frumos v-ati distrat.

Alina e bine si asa pe unde puteti ,la noi situatia e naspa avem pe unde dar sotul fuge de mine ii e frica ca ma lasa gravi iar si zice el ca daca o sa am acum un pui in burta o sa-l neglijam pe Rafael si [:-@] bla,bla de cand am nascut o data l-am prins si atunci a stat cu urechile ciulite auda daca se scoala copilu, nici nu s-a simtit bine si la un moment dat mi-a zis ca i se pare ca-l aude plangand[bang]asa ca planul meu de a ramane gravi rapid s-a naruit[q]

[mamica] implinita de[bebic] Rafael-Ioan

#27
Nicole1980

Nicole1980

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.131 mesaje

Postat 11 mai 2012 - 12:42

Georgia - ce fetita frumoasa, ce rochita, ce pantofiori..... Sunt in extaz...Ati fost foarte frumoase...



Mami de David (16.06.2008) si Gargarita Antonia (31.01.2012)



David Adrian


Garagarita Antonia

#28
alina_anto

alina_anto

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.404 mesaje

Postat 11 mai 2012 - 12:43

Altesa, Pai daca esti hotarata sa faci bb2 repede, pune mana pe sot si nu-l mai lasa! pune-i dopuri in urechi, leaga-l la ochi si Go!go!go! Un pahar-doua de vin rosu inainte nu strica..[alcool]

Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

#29
georgia_c

georgia_c

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.707 mesaje

Postat 11 mai 2012 - 12:44

sar'na de aprecieri;ileana tu esti mereu atenta [pup],dar din pacate cum ziceai chiar de-mi place ce aud ,vad ca nu mai incap intr-o bucata de oglinda[bang]
despre dormit..si io am mai zis..noi am dormit amandoua pana acum vreo 2 sapt ma exact pana la botez (ma rog dormea in landou si landoul in pat),acum doarme in patut lipit de patul nostru
anto,ce sa zic , tot ce i-au pregatit nasii a fost frumos,cu gust si din suflet ;a alegat nasa desi are 2 copii si putin timp la dispozitie,sa- i cumpere lucruroare tone (are pana la scoala ,asa radem),lumanarica cum ne-a placut si noua..ce sa zic ..f frumu
sa iti spun ca toata lumea la botez zicea ca e bine fata,ia uite ce falci are...falci da ,dar manutele sunt subtirele ..ca piciorusele parca s-au mai implinit..mai avem putin si voi si noi si facem 4 luni..iar proba cantarului[bang]
am vazut pozele de la petrecerea sarei,ce mi-a placut palaria nu-ti spun ..de unde e luata..din ro?iar sara se vede ca s-a distrat..ce-mi place ca faci cum faci si amandoi puii tai au parte de momentul lor de distractie[flo]
marysa , sar'na de link-ul cu colacelul..am achizitionat si noi
cristina, ziceai ca nu mai are nika mishu la ochisor..asta e o veste tare buna
last edit:cicineata,agnus nu am luat deci nu stiu ce sa zic..dar urtica poti sa iei 5 granule de 2,3 ori pe zi sau 1 granula de 6 ori pe zi,depinde cat de "grav"e ..io am optat pt 5 granule/1 data sau de 2 ori pe zi
faith, eu nu prea cred in "sabloane" cand e vorba de cresterea copilului..adica la 4 luni face si drege..io cred ca fiecare copil isi dezvolta singur abilitatile ,noi doar trebuie sa le observam si sa-l ajutam(sustinem);eu pt inceput o ridic (de ceva vreme mai des) pe anastasia de manute asa usurel in fundulet,dar si asta cand vad ca e ea dispusa de exercitii ..
<hr />Mamica fericita de fetita cu fundita<hr />

<hr />Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein<hr />
Vladut vrea sa traiasca!Sa-l ajutam si noi!
http://forum.desprec...rea-sa-traiasca




#30
bulinuta27

bulinuta27

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.159 mesaje

Postat 11 mai 2012 - 13:07

alina sara e [olala]



georgia luni seara mergem la dr homeopat...multumesc!



revin ca nu ma mai inteleg cu Filip [:D]







bulinuta mamica de bulinel dragutel Rares Ioan [auto] (19.07.2006 - 9:37) si de viforel [bebic] Filip Andrei (10.02.2012 - 11:55)



Poze noi





minune mica



Poze










Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -