Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

sarcina sau nu?


4 raspunsuri la acest subiect

#1
mromanitza

mromanitza
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 04 mai 2012 - 20:48

Buna ziua,
vin si eu cu o povestioara si totodata si cu o intrebare.
Ultimul CM l-am avut in 29 Martie 2012.Am facut 4 teste de sarcina,toate au iesit pozitive.Ieri insa am fost la ginecolog,si mi-a facut un eco endovaginal,unde din pacate nu se vedea absolut nimic.Oare sa fi fost o ovulatie mai tarzie si bineinteles ca atunci si sarcina sa se fi fixat mai tarziu? oare ce sa fie.sper doar sa nu fie o sarcina extrauterina.voua vi s-a mai intamplat asa ceva?poate ma ajuta cineva cu ceva informatii.
va multumesc

#2
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 04 mai 2012 - 20:50

Fa-ti Beta HCG seric!

**Fur is for petting***

http://www.facebook....tiicaini?ref=ts
http://www.facebook....100001793812916


#3
baby87

baby87
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 27 iunie 2012 - 02:59

buna cine ma poate ajuta si pe mine cu un sfat...sa incep asa am avut 2 luni intrzieri menstruale in sensul ca mi-a venit dar foarte tarziu la 1 o saptamana sau mai mult foarte putin cantitativ si foarte dureros,am decis cu sotul meu sa imi fac un test de sarcina si surpriza pozitiv a doua zi cu alt test alt model la fel pozitiv am stat o perioada asa si am cumparat altul care imi arata si saptamanile si surpriza aveam 2-3saptamani de sarcina foarte ciudat si foarte uimiti mi-a venit mestra cu dureri mari am mers de urgenta la doctor acolo mi-a zis ca nu e sarcina si uterul e normal si arata bine am facut dupa anlize sange beta hcg si a iesit valoarea 5,6 deci doct mi-a zis ca e negativ mentionez ca iar am o inarziere destul de mare de aproape 2 saptamani nu am simptome de sarcina dar simt ca sunt mereu obosita rau nu imi este dar imi creste burta si eu nu sunt mancacioasa sunt slaba am 54 kg,ce parere avetima poate ajuta cineva?multam si pupici


#4
nadaflorilor

nadaflorilor

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.132 mesaje

Postat 27 iunie 2012 - 15:24

Citat:
citat din mesajul lui baby87

buna cine ma poate ajuta si pe mine cu un sfat...sa incep asa am avut 2 luni intrzieri menstruale in sensul ca mi-a venit dar foarte tarziu la 1 o saptamana sau mai mult foarte putin cantitativ si foarte dureros,am decis cu sotul meu sa imi fac un test de sarcina si surpriza pozitiv a doua zi cu alt test alt model la fel pozitiv am stat o perioada asa si am cumparat altul care imi arata si saptamanile si surpriza aveam 2-3saptamani de sarcina foarte ciudat si foarte uimiti mi-a venit mestra cu dureri mari am mers de urgenta la doctor acolo mi-a zis ca nu e sarcina si uterul e normal si arata bine am facut dupa anlize sange beta hcg si a iesit valoarea 5,6 deci doct mi-a zis ca e negativ mentionez ca iar am o inarziere destul de mare de aproape 2 saptamani nu am simptome de sarcina dar simt ca sunt mereu obosita rau nu imi este dar imi creste burta si eu nu sunt mancacioasa sunt slaba am 54 kg,ce parere avetima poate ajuta cineva?multam si pupici



mergi la alt doctor si repeta analizele etc., destul de ciudat sa iasa doua teste de sarcina pozitiv ...

Nina,mami de, [fetita]





Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -