Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Fluturasi de martie-aprilie 2011 (147)


65 raspunsuri la acest subiect

#11
ina.click

ina.click

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.341 mesaje

Postat 28 aprilie 2012 - 10:13

oh nu-mi vine sa cred ca intram la scutecila!

cum a trecut timpul...

#12
madutza_bra

madutza_bra

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.806 mesaje

Postat 28 aprilie 2012 - 13:24

Neata fetele!



haideti la cafelutza, care mai sunteti pe acasa si nu ati plecat inca in vacanta [:D] [cafea] [cafea] [cafea] [cafea] [cafea] [cafea] [cafea]



ally, [pup] ce tare ai fost cu cel mai nou capitol [pk][:D][:D]



yvy, viss, felicitari putiutilor pentru mers [flo] Cred ca stiau ei ca ne mutam casuta si au zis sa faca mutarea in picioruse [olala][:D][:D]



Noi aseara am fost la o pereche de fini, ne-am intors tarziu si ne-am trezit de voie ..deh viata de huzur [:D][:D] Pe la pranz plecam din Bucuresti..pana atunci program de voie



cami, si la noi tot asa, odiseea lui cristi este incala scutece [:D]..pana in iarna



mandreeac, eu sunt de acord sa stergem albumele. Vom avea mai mult spatiu si vom urmari mai usor fetele care sunt active si pun poze.



Fetele, va rog spuneti daca sunteti toate de acord cu asta, daca nu e ok, renuntam la idee [flo][flo][flo]



Cozonacelul meu, Cristian Andrei

Buburuza mea, Catalina Ioana



Mada, mami fericita si implinita de [bonjovi]Cristian Andrei - 29.12.2008 si [zana] Catalina Ioana - 15.02.2011



Poze



---------------------------------------------

Ceea ce nu te doboara , te intareste!



Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!

#13
strumphitza

strumphitza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.666 mesaje

Postat 28 aprilie 2012 - 14:56

[hia]

...sa spun, sa nu spun ...??? [:-@]urasc ploaia la acest moment !!![bang] si cum ar spune englezu` "rain rain, go away!!! come again another day !!! "[zirea][toanerele]

azi si maine avem avertizare de ploi din abundenta , pe sapt viitaore arata ploaie pana vineri inclusiv, cine stie daca nu se razgandesc azi maine si arata ploaie pana in iunie !!! [bang][bang]

ieri nu am iesit deloc, azi nici o sansa, la fel maine.... soarele e plecta in romanica vad [8D] sa va fie de bine la 30 grade [hot] pai rau v-o mai fi mai fetelor, fie-va mila si de mine si trimiteti ceva grade in termometre si cateva raze de soare cat sa pot sa ies si eu pana la coltul strazii macar in parculet sa imi aerisesc creierii juma de ora [:D][asia] daca tot a plouat ieri toata ziua, am facut o gramada de treaba ca a stat Nick cu piscoata, am calcat un munte de camasi de ale sotului si ale mele [pk] spalat cateva masini, gatit, mancat... si pe seara tarziu relaxat [8D] dar azi noapte m-am invartit pe toate partile posibile nu stiu ce naiba, ca nu am baut nici 2 cafele, numai un espresso dimi si atat, nu stiu ce oi fi patit, o fi de la vreme.... ma mai durea si burta si mijlocul, spatele tot de la umezeala cred ca m-a luat de data asta [q][q] off off viata mea [:D][alcool]

azi am in plan sa gatesc daca tot stam in casa, am sa fac o musaca de cartofi cu carne de [porc] la cuptor , o reteta adaptata de mine, nu e chiar ca la carte, un fel de placinta mai bine spus , cum ii spune Nick [bibe] si o banana cake sau clatite la cuptor cu branza dulce si vanilie cu multaaaa smantana [pofta][pofta] deja imi ploua in gura [:I] abia astept sa le fac , nu am mai mancat musaca de prin ianuarie si nici clatite [pofta][yum]

hai ca am trancanit destul, ma duc la treburi... si va urez vreme buna si distractie placuta in minivacanta !!! si sa nu ma uitati cu soarele ala da ? [fum]

si nasicilor noastre de weekendul asta, catank si scrish, le urez finuti sanatosi si crestinare cu har , petrecere frumoasa ! [disco][bis]

mada si tu ai grija cum rupi tocurile , da ? [;)][pk][pup]


Va pup si pe mai tarziu ! [pup]



#14
madutza_bra

madutza_bra

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.806 mesaje

Postat 28 aprilie 2012 - 15:29

strumph, trimit eu vre-o 10 grade in plus la termometru fata de ce aveti voi. E bine? [:D]



Cald si frumos la noi, de maieu si papuci [:D] si prajit la soare.

La botez sper sa tin ritmul cu oltenii, ca si eu sunt jumate [:D]



Spor la treburi si tot ce ti-ai propus azi! Sper sa plece ploaia curand de la voi. [pup][pup][pup]



Cozonacelul meu, Cristian Andrei

Buburuza mea, Catalina Ioana



Mada, mami fericita si implinita de [bonjovi]Cristian Andrei - 29.12.2008 si [zana] Catalina Ioana - 15.02.2011



Poze



---------------------------------------------

Ceea ce nu te doboara , te intareste!



Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!

#15
AllyLaur

AllyLaur

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.036 mesaje

Postat 28 aprilie 2012 - 23:10

Buna seara!!!

Strumpitz, sincere condoleante![asia]

Viss, Yvyana felicitari puiutilor!!!

Andreea, Madutza, distractie placuta!!!

[pk] Am pus poze cu Duracell !!! [pk]



Eduard Andrei [copil] 02.04.2011


#16
MaryM85

MaryM85

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.463 mesaje

Postat 28 aprilie 2012 - 23:13

BUNA! Strumpy ia vreo 20 de grade de la mine, ca la noi sunt destule, ne-am si bronzat,[8D][:D]. CE HARNICA AI FOST SI MANCARE BUNA![pofta]Si eu am facut piftie si tarta cu mascarpone si capsuni![pofta][pofta]LASA CA ASA AJUNGI CU TREBURILE LA ZI SI FACI CASA LUNA!Piscoasa ce face nu protesteaza ca nu o scoti?[pup]
Fetelor si eu sunt de acord cu stergerea albumelor, oricum ele nici nu mai au parola.[:D][:I]
YVIANA ce bine ca incepe sa mearga Larisa era si timpul nu?[:D][disco]


mami fericita de[comoara] Alexandra Mirela(06.04.2011)

#17
strumphitza

strumphitza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.666 mesaje

Postat 29 aprilie 2012 - 12:38

Buna dimineata![8D]

Ce fac fetele ? toata lumea la gratarele? buni micii si berica? [alcool] ...bun bun, ca aveti si soare si e frumos , va invidiez, cum ar spune Ally, la maxim [:D] aici ploua cu galeata, continuu de vineri, nu se opreste deloc, deloc [bang][bang]

M-am trezit cu gatul stramb, si nu stiu de ce, cred ca am dormit prea mult timp numai pe o parte[doh] am dormit mai mult si mai bine azi noapte dar ce rost ca m-am trezit cu gatu` stramb? [:D]

Yvyana felicitari Larisei pentru mers [bis] asa da , de acum ai ce te tine dupa ea [:D][pk][pup]

Ally am admirat carliontiosul tau scump [olala] e o veselie copilasul asta, si un poznas [8D] ce as mai fi vrut si eu un bb cu par carliontat ca avea de unde sa ii ia, ca are Nick un par cret de numa, dar la ea se fac numai cateva valuri pe la parul de la spate, poate la urmatorul iese si cu ceva carlionti mai multi[:D] [pup]

Mary ieri nu am prea avut ce face , am gatit si spalat 2 masini de rufe si cam atat, curatenie era facuta de joi de fata de la curatenie, am stat toti 3 in casa si ne-am jucat, mancat papa bun, uitat la tv ... de astea in familie [olala][pup]


Ma duc sa imi beau cafeluta si sa pap o feliuta sau poate chiar 2 de banana cake ca am facut ieri 2 portii [:I][:D][pofta]

[cit]




#18
strumphitza

strumphitza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.666 mesaje

Postat 29 aprilie 2012 - 17:13

Vad ca numai eu cu ploaia mea am ramas pe aici !! [pic]

..si ploua...plouaaaa cu galeata !!![bang] da mocaneste asa, asezat... [q] nici urma de soare, nici o speranta [alcool] O invidiez pe soacra mea!!!![nervo][hot] dupa ce ca a fost in febraurie 2 saptamani la plaja si soare in Caraibe, acum pleaca in croaziera pe mediterana pe 2 mai si se intoarce pe 18 [q][q] vreau si eu soare si sa rasfat [q][:D] au un itinerariu frumos, merg pe toata coasta de sud, incepand cu spania si portugalia, terminand cu cipru, grecia, muntenegru , sa nu mai spun ca o sa vada croatia, italia si franta ca e de inteles ca o sa le vada a mia oara ,da ce conteaza, o sa aiba soare cat incape, eu raman cu ploaia [bang][bang] ...

Noi ne-am baut cafeluta de dimi , ne-am jucat, am papat chec, mami a facut papa de pranz, iar am mancat [:D] si am facut clatite cu branza si vanilie si acum sunt la cuptor [pofta]...na ce sa facem si noi daca nu putem scoate nici un deget afara , stam in casa si ne gasim de treaba, adica papat bine si stat cu burta-n sus [:D][:I] abia astept sa ma infig in clatite, miroase asa de bine de pe la bucatarieeee[pofta][yum]

ma duc sa descarc pozele ca ne-am si pozat ca daca tot nu putem iesi afara am bagat piscoata in sedinta foto[foto] ca se plang cei de pe acasa din Ro ca nu le arat detule poze cu piscoata [alcool]

[fuga]

#19
AllyLaur

AllyLaur

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.036 mesaje

Postat 29 aprilie 2012 - 18:26

Buna ziua!!!
Strumpitz, uite am intrat eu sa-ti tin putina companie cat doarme Duracell ,asa ma relaxez si eu nitel[:D]. Mi-a placut aia cu ”va invidiez la maxim” [cool]. Noi am iesit la un gratarel dar imediat cum s-a terminat totul de facut a inceput ploaia [xx(]...si era asa frumos si cald, doar 29 de grade. Sunt tare trista, pentru prima data a facut si Eduard febra. A luat raceala de la copilasi de afara cu care sta botic in botic...ca era firesc...cum ii vede fuge direct la ei si ii pupa si imbratiseaza. Si mititelul a facut febra si ii curge nasucul zici ca-i robinet. Nici nu ma mai lasa sa-l sterg. I-am bagat supozitor si i-am pus inainte de culcare spray in nasuc pentru a respira mai bine. El mititelul este tot energic dar parca nu 100% si nici nu a papat cum papa de obicei. Acum conteaza mai putin toate astea, ci sa se faca el bine cat mai repede ca mor de mila lui[q]. Multumim pentru aprecierile la adresa carliontatului meu minunat[asia]. Si eu cand am fost ca el aveam parul cret...apoi treptat s-a indreptat pana de devenit lins [:D]. Daca ramane cu el asa o sa semene in partea parintilor mei, amandoi au parul ondulat. Pofta mare la papat toate delicatesele bucatareasa desavarsita ce esti[asia]...mie imi place sa fac dar de mancat nema. Asteptam poze cu picotica cea minunata si iti doresc sa iasa soarele cat mai repede si pe strada ta!!! [pup][flo]


Eduard Andrei [copil] 02.04.2011


#20
AllyLaur

AllyLaur

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.036 mesaje

Postat 29 aprilie 2012 - 18:39

Fetelor, s-a propus ca pentru mai mult spatiu pe Picassa si nu numai sa renuntam la albumele fetelor care nu au mai fost active absolul deloc pe o perioada foarte lunga!!!


Sunteti de acord sa le stergem albumele ???




-Trupa Pro [:D] [pk] : Andreea, Madutza, Ally, Mary .




Eduard Andrei [copil] 02.04.2011



Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -