Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (9)


198 raspunsuri la acest subiect

#21
tebligia

tebligia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 733 mesaje

Postat 20 aprilie 2012 - 20:55

Citat:
citat din mesajul lui Matzaila_81

[:D]
Casuta noastra este putin in camp. Aici cand bate vantul ma simt ca Dorothy in timpul tornadei, pentru ca bate frate. Noi stam si langa lac si vine un curent in unele zile... Asta e una dintre ele.
Tebligia, l-am scos si eu cand erau zapezile mari dar azi dau pas ca e vantul mult prea puternic. Am iesit afara si e numai un vaj.

Mamica de grasunel Alexandru

Nu am stiut k este in camp casutza voastra
:)


#22
Alice_Elena

Alice_Elena

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.390 mesaje

Postat 20 aprilie 2012 - 21:03

La multe luni Sebastian si Andrei!!



Ligiaaa, cat il faci? :))) pup grasanu [pup]



Apropo de plimbat copilul in brate. Sa stiti ca mara a fost suuuper purtata. A trecut prin multe maini inca din spital si a fost mereu super sociabila. Radu in schimb, pt ca n-a vazut atatea brate, e mai mamos. Rade si gangureste la lume, dar de la mine din brate..

Soacramea ma dispera si pe mine ca simteam ca mi-o ia din brate cu japca. Ea probabil vroia sa ma ajute, dar eu nebuna aveam impresia ca imi ia copilul :))) acum ma amuza.

Lasati-va ajutate cat mai mult, asta e sfatul meu!

Bineinteles ca nu o sa faca nimeni ca voi. Nimeni nu o sa ii tina ca voi, nimeni nu o sa ii stearga de kk [:I] ca voi, nimeni nu o sa le dea sa manance ca voi, nimeni nu o sa ii iubeasca cum ii iubiti voi, dar nu ii privati de dragostea altora. Fac parte din viata lor, si un copil iubit e un copil fericit [flo]



Mami de [bibe] Mara Nicolle (20.08.2010) si [bb] Radu Stefan (27.12.2011)

#23
ALTESA

ALTESA

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.429 mesaje

Postat 20 aprilie 2012 - 21:41

Adevarat graiesti Alice[flo].

Faith mie imi adormea Rafael la san cand era mic pana in 3 saptamani si nu se trezea daca-l puneam pe cantar ,acum probabil ca s-ar trezii dar nu mai adoarme ziua la san,decat leganat in scoica,plimbat etc.asa ca dupa ce-l cantaresc il adorm .


Ca tot sunt la capitolul asta tocmai am intrat in soc mi-a adormit Rafael neleganat in scoica in 2 minute cat m-am dus eu la poarta sa iau niste bani,insa mancase inainte 185ml[pk] lapte muls deci copilu meu nu adoarme ca e nemancat[bang].


Pai sa va spun cum sta treaba i-am dat sa suga din dreptul (10ml si tot din el am mai muls 10 si s-a terminat lapticu curgea fff greu ce se producea pe loc si il luase nervii),am muls celalat san care v-am spus e mai mare decat capul copilului 165 ml si mai iesea dar plangea copilu de foame si dupa asta l-am pus in scoica cu intentia sa-l legan dar pana m-am intors de jos a adormit.


Deci nu copilu ii de vina ci eu si tatele mele de la care se ineaca,il ustura PE GAT II DA COLICI SI TOT asa[bang][bang][bang].


Raluk pe burtik ar sta pe salteluta dar intentia mea e sa-l invat sa stea si pe spate[alcool]

[mamica] implinita de[bebic] Rafael-Ioan

#24
iaura21

iaura21

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 753 mesaje

Postat 20 aprilie 2012 - 22:30

am intrat special sa urez LA MULTI ANI lui andrei de ligia si sebastian de anne ,sa fiti sanatosi si iubiti [flo]

fata mea a mancat azi la ora 16 -170 ml [olala]dar in rest cate 100-120 ,incerc sa nu ma mai stresez [:-@] sunt curioasa deseara la proba cantarului daca da cu minus sau cu plus [:D]

alice ,ce inteleapta esti tu si ce bine le zici[flo],sper sa fiu si eu asa la al 2 lea bebe daca mai vine [:)]



mami de printesa ,Flavia Maria ( 27. 12 .2011)

"Intr-o zi un om a murmurat:Doamne vorbeste-mi, si un copac si-a framantat frunzele,dar el nu a auzit.Apoi a intrebat mai tare:Doamne de ce nu imi vorbesti? si un tunet a zguduit cerul,dar el din nou nu a auzit. Omul a privit in jurul lui si a spus:Doamne lasa-ma sa te vad,si o stea a luminat cerul, dar el nu a observat.Apoi a inceput sa strige,Doamne fa o minune ,si in clipa aceea s-a nascut un copil ,dar el nu a stiut. Disperat a strigat mai tare: atinge-ma Doamne si arata-mi ca esti langa mine! Acestea fiind spuse Dumnezeu a coborat si l-a atins dar acesta a alungat fluturele care zbura langa el si si-a continuat drumul.
Ai grija sa nu pierzi o binecuvantare doar pentru ca nu iti apare in felul in care tu te astepti sa se manifeste"



#25
ALTESA

ALTESA

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.429 mesaje

Postat 20 aprilie 2012 - 22:31

intrebare de baraj :se da dar la nunta de argint?

[mamica] implinita de[bebic] Rafael-Ioan

#26
mihaelaradu

mihaelaradu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 737 mesaje

Postat 20 aprilie 2012 - 22:33

Citat:
citat din mesajul lui ALTESA

Adevarat graiesti Alice[flo].

[mamica] implinita de[bebic] Rafael-Ioan

Subscriu! dar....
Azi am fost si noi sa vbm de un restaurant si ne-au cerut 5000 euro pt 100 pers cu mancare, bautura, pian, decoratiuni pe mese, tort si toate astea pt 4 ore [bang] (rog moderatorii sa inventeze si emoticon pt spanzuratoare ca asta mi-a venit sa fac la auzul pretului).
Asa! Si cat am stat noi sa asteptam nesimtita de patroana care a intarziat 30 min, a luat soacra-mea fata (n-am invitat noi soacra la discutii, dar fie-sa s-a scapat si i-a zis ora si locul si ne-am pomenit cu ea acolo). De 2-3 zile Iris doarme ff greu dupa trezirea de la 6-7 dimineata. Azi, la 11:30 nu dormea. Eu nu o legan, ci o tin strans la piept, o mangai pe caput, ii vorbesc si eventual ma balansez eu cu ea (stiti, ca un copil bolnav, ma balansez cu tot corpul, nu stiu cum sa explic), dar niciodata nu o zvantur pe ea stanga-dreapta. Si o ia cucuoana. SI da-i, fratele meu! Stanga-dreapta, stanga dreapta, sus-jos, sus-jos de m-au luat frisoane si transpiratii. Incerc sa-i sugerez frumos ca lui Iris nu-i place zguduita. "Pai uite ca a adormit.", imi spune experta poporului. No, ma gandesc,nici fata nu ma ajuta. Pune-o jos. Ei bine cum a pus fata in carut, da-i cu voma in jet, plans, urlete, tipete. A dat sa o ridice, dar efectiv am impins-o si mi-am luat copilul. Deci voi nu ma credeti, dar soacra-mea e o narcisista si o terorista. Nepotul meu se teme de ea efectiv. Si n-are, frate, o vorba buna pt nimeni. Azi iar mi-a impuiat capul ca nu stiu ce manager s-a dat la ea si ca nu poate sa ma ajute cu o oferta de pret de la hotelul respectiv (ala e manager la room-service, nu la restaurante, dar simtea nevoia sa imi arate, inca o data, cat e ea de sexi, si eu de grasa). Episod care a urmat unui cadou cu dedicatie: Elancyl pt celulita[alcool][alcool][alcool] insotit de sfatul:"o femeie trebuie sa se ingrijeasca, altfel sotul se va uita in alte parti [bang]". Si surpriza! Elancylul expira in 29 aprilie (e terapia aia de 14 zile).
No ca iar m-am varsat! As incepe si cu sotu', dar mai las si pe alte dati![q][q][q][q][q][q][q][q][q]


Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

#27
tebligia

tebligia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 733 mesaje

Postat 20 aprilie 2012 - 22:50

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena
La multe luni Sebastian si Andrei!!Ligiaaa, cat il faci? :))) pup grasanu [pup]Apropo de plimbat copilul in brate. Sa stiti ca mara a fost suuuper purtata. A trecut prin multe maini inca din spital si a fost mereu super sociabila. Radu in schimb, pt ca n-a vazut atatea brate, e mai mamos. Rade si gangureste la lume, dar de la mine din brate.. Soacramea ma dispera si pe mine ca simteam ca mi-o ia din brate cu japca. Ea probabil vroia sa ma ajute, dar eu nebuna aveam impresia ca imi ia copilul :))) acum ma amuza. Lasati-va ajutate cat mai mult, asta e sfatul meu!Bineinteles ca nu o sa faca nimeni ca voi. Nimeni nu o sa ii tina ca voi, nimeni nu o sa ii stearga de kk [:I] ca voi, nimeni nu o sa le dea sa manance ca voi, nimeni nu o sa ii iubeasca cum ii iubiti voi, dar nu ii privati de dragostea altora. Fac parte din viata lor, si un copil iubit e un copil fericit [flo]Mami de [bibe] Mara Nicolle (20.08.2010) si [bb] Radu Stefan (27.12.2011)
SUBSCRIUAlice il fac baiat bare si sexy

#28
iaura21

iaura21

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 753 mesaje

Postat 20 aprilie 2012 - 22:55

matza [pup] noua nu ne plac neam biberoanele avent si de-astea avem cele mai multe...iar colici ,ce sa zic nu am avut niciodata asa cum spuneti voi ,nu are crize de plans niciodata doar dupa ce papa vreo 60-80 ml cateodata ,plange pt. ca eu insist dar daca o las in pace rade la mine [:D],deci cand nu vrea ,nu vrea si pace ...
iar cu lasatul singuri ,o las si eu in patutul ei sau al nostru si se joaca sau adoarme singura ...sunt eu mai nebuna si labila asa cateodata dar denaturata nu sunt [:D]



mami de printesa ,Flavia Maria ( 27. 12 .2011)

"Intr-o zi un om a murmurat:Doamne vorbeste-mi, si un copac si-a framantat frunzele,dar el nu a auzit.Apoi a intrebat mai tare:Doamne de ce nu imi vorbesti? si un tunet a zguduit cerul,dar el din nou nu a auzit. Omul a privit in jurul lui si a spus:Doamne lasa-ma sa te vad,si o stea a luminat cerul, dar el nu a observat.Apoi a inceput sa strige,Doamne fa o minune ,si in clipa aceea s-a nascut un copil ,dar el nu a stiut. Disperat a strigat mai tare: atinge-ma Doamne si arata-mi ca esti langa mine! Acestea fiind spuse Dumnezeu a coborat si l-a atins dar acesta a alungat fluturele care zbura langa el si si-a continuat drumul.
Ai grija sa nu pierzi o binecuvantare doar pentru ca nu iti apare in felul in care tu te astepti sa se manifeste"



#29
tebligia

tebligia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 733 mesaje

Postat 20 aprilie 2012 - 23:19

Nici eu nu-l legan dupa baitza ii dau sa pape si adoarme in patutul lui cu muzica de la balansoar aia de la jucariile de deasupra patului nu-i place ..
eu de soacra ce sa zic are puiul mic 3 luni si a venit de 3 ori sa-l vada si eu stau in pantelimon si ea in fndeni sunt doar 5 statii de masina....
Mama mea e divina si dulce si Andrei o adora asa k nu-mi trebuie soacra sa ma incurce:)):)):))

#30
alina_anto

alina_anto

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.404 mesaje

Postat 21 aprilie 2012 - 01:43

Citat:
citat din mesajul lui tebligia
Mama mea e divina si dulce si Andrei o adora asa k nu-mi trebuie soacra sa ma incurce:)):)):))


Ideal!

Eu nu il mai pot lasa deloc singur pe Filip decat legat in carucior. Pt ca pe pat/canapea/patut se intoarce pe burta si isi mai baga si nasul in saltea si imi da emotii.. Mai da' parca e duracell, cum il asez pe pat, in urmatoarea secunda e deja pe burta. Faza asta o amuza teribil pe Sara.

noapte buna mamici!

Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -