Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (9)


198 raspunsuri la acest subiect

#191
mady_19

mady_19

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 595 mesaje

Postat 26 aprilie 2012 - 01:28

fetelor..lamuriti-ma si pe mine daca stiti cumva...indemnizatia asta, daca am completat pentru 2 ani...ti-o da statul doi ani?sau numai un an?..si..inca ceva.dupa un an poti sa incepi serviciul chiar daca ai completat dosarul pentru 2 ani?adica sa pot depune o cerere ceva...

#192
ane-maria

ane-maria

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 506 mesaje

Postat 26 aprilie 2012 - 01:32

Citat:
citat din mesajul lui dr_anca
Gata treaba curatenie in bucatarie, rufe, mai am dar chef ba.Alina bafta la dr. La al doilea incercam sa ne corectam greselile[:)] Si noi avem pe un obraz bubite mici, rosii dar uite ca nu am timp sa ajung cu bebe pe nicaieri,sper sa treaca cu Exomega desi si pe aia o dau doar o data pe zi [alcool].Sters la fundut- eu doar cu apa si vata sau dischete demachiante, la fel se irita de la orice servetele desi sunt sensitive.Incercati si alizee Toujours-changing mats de la Lidl- sunt mai mici si mai ieftine 10 buc in pachet.O zi frumoasa!Nasterea unui zambetAnca cu [pis] cuminte Sara-Stefania si bebe Adela-Alexandra
La noi a functionat cu tarate , stiu ca e o metoda babeasca insa se pare ca a dat rezultate.Am spalat-o 3 zile la rand cu asta si au disparut, nu am folosit nicio crema.[pup]ANE-MARIA mamica fericita de Bianca  ( 08.02.2012)

#193
cicineata

cicineata

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 123 mesaje

Postat 26 aprilie 2012 - 03:11

Mady, daca alegi 2 ani, indemnizatia e in suma fixa de 1200 lei (sper sa nu gresesc), daca alegi 1 an se calculeaza in fct de veniturile brute din ultimele 12 luni, dar nu poate fi mai mare de 3400 lei. Daca te intorci la serv mai devreme primesti 500 ron lunar pana la implinirea varstei de 2 ani.

[baietel]

#194
carina

carina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.339 mesaje

Postat 26 aprilie 2012 - 10:13

Citat:
citat din mesajul lui ane-maria
Mihaela nu sunt experta insa din experienta iti spun ca e posibil sa nu fie LM consistent si sa i se faca des foame , tu mananci bine ? gandeste-te si la treaba asta. eu am observat ca atunci cand am sanii mai moi decat de obicei si nu mananc f bine nici ea nu se satura din ce papa si nu doarmne bine dar asta e cazul meu poate la tine e alt motiv pt care se trezeste asa des noaptea. Bianca mea deja nu se mai trezeste in timpul noptii si dc o face se intampla 1 -2 pe saptamana.[pup]


ANE-MARIA mamica fericita de Bianca  ( 08.02.2012)

Nu exista lapte neconsistent!!!!!! Exista doar copii diferiti! Toma daca ar fi laptele meu neconsistent sau nu s-ar satura ar lua 2 kg intr-o luna? Si cu toate astea se trezeste de 2-3-4 ori pe noapte.
Miha Toma se trezeste cand il doare ceva sau trage parturi. Uneori readoarme singur, ca acum, alteori are nevoie de mami pentru asta. Cite#537;te si despre hIgh need babies: http://www.askdrsear...-high-need-baby
Alina despre cum sa ajuti cresterea in greutate la copii alaptati: http://kellymom.com/...-gain_increase/

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda, Carina (deja domnisoara) si bebe Toma
http://andaoana.com/
http://www.flickr.com/photos/andaoana/

#195
CristinaGoji

CristinaGoji

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.836 mesaje

Postat 26 aprilie 2012 - 10:35

Anda - asta cu high need baby e exact descrierea lui Vladut al meu, ia Mish pare sa urmeze acelasi tipar, doar ca Mishu are noroc de o mama mai experimentata, fata de Vladut, care a avut o mama total nepregatita pentru un astfel de copil si a trebuit sa se pregateasca din mers.



Mami de Mihai (08.01.2012)Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)

Vladic

Daria

Mihai



Blog



"We do not stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."



Author unknown

#196
andieelen

andieelen

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 118 mesaje

Postat 26 aprilie 2012 - 11:09

Neatza mamici! NE apropiem si noi de trei luni. Trebuie sa il duc pe bebe la pediatru? Noi am mers la o luna ca avut bebe niste problemute (de fapt eram eu o mamica superstresata, el nu avea nimic) si la 2 luni pentru vaccin. Acum nu are nicio problema, urmatorul vaccin e la 4 luni dar nu stiu daca se impune vreun control. Daca il intreb pe pediatru sigur zice sa vin (ca doar controlul e pe bani). Voi cum faceti?
La multi cm si kg bebeii! La multi ml mamicile!

#197
izish83

izish83

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 146 mesaje

Postat 26 aprilie 2012 - 11:21

Neata si de la noi. Pofta buna la cafea/ceai.
Afolosit cineva picaturile alinan pt colici? Eu am inlocuit espumisanul si sab-simplexul cu ele. Sper sa dea rezultate. La noi nu a mers nici infacolul.[bang]
Mihaela-si al meu bebe se trezea fff des noapte sa suga, dar de vreo saptamana i-am bagat numai lapte praf noaptea si doarme mult mai bine. Explicatia este logica: laptele praf se digera mai greu ca cel matern si deci ii tine de foame mai mult timp.

#198
ian.feb2012

ian.feb2012

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 316 mesaje

Postat 26 aprilie 2012 - 11:46

CAPITOL NOU



[shopi]Mamicile bulgarasilor de ianuarie-februarie 2012


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -