Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

lucreaza cineva la Parlament?


23 raspunsuri la acest subiect

#1
enachescug

enachescug

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 146 mesaje

Postat 26 iulie 2007 - 13:12

Dragii mei,

Am vazut niste posturi scoase la concurs la Parlament. Si ma cam tenteaza sa incerc avand in vedere ca locul unde lucrez nu prea imi mai ofera nimic nou. Va rog, daca lucreaza cineva la Senat sau Camera Deputatilor, imi poate raspunde, PE PM bineinteles, la urmatoarele intrebari:
- care e atmosfera de lucru? Cum sunt colectivele in general, e mancatorie mare? Cum sunt sefii?
- am vazut care sunt salariile de baza,(unde lucrez acum, tot institutie publica e salariul destul de bun) ma intereseaza cam ce sporuri se dau, in mod practic.Cam cat se ia salariul in mana, sa zicem pentru un post de consilier parlamentar.
- nu ma sperie munca, dar ma intereseaza, daca in caz de Doamne fereste, poti pleca o ora doua?
Va rog daca aveti si alte informatii relevante sa-mi spuneti! Ma scoateti dintr-o mare dilema!

#2
Anuska

Anuska

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 729 mesaje

Postat 26 iulie 2007 - 14:18

Unde ai vazut aceste posturi? Si ce fel de posturi?

Da detalii daca poti ca parca m-ar interesa si pe mine.





[;)]*********************************[;)]

Poze noi cu familionu'

Poze la intoarcerea cu Teo(bb2) acasa De la botezul Teodorei Din parcul Tineretului



Povestea nasterii Anei 17.03.2000 si Povestea nasterii Teodorei(bb2) 8.10.2004






#3
melina34

melina34

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 482 mesaje

Postat 26 iulie 2007 - 14:58

scuze, eu am o nelamurire, tu spui ca,,am vazut care sunt salariile de baza,(unde lucrez acum, tot institutie publica e salariul destul de bun)", unde anume ai vazut ceea ce spui?
daca ai salariul destul de bun acolo unde lucrezi..de ce te mai chinui sa te muti? si apoi, de ce direct consilier?stii ce conditii trebuiesc indeplinite pt asta?

M.

dev xero ellinika...

#4
enachescug

enachescug

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 146 mesaje

Postat 26 iulie 2007 - 16:12

pt anuska. Pe siturile www.senat.ro si www.cdep.ro la oportunitati de angajare.
pt.melina 34. Tot in anunturile postate am vazut care sunt salariile de baza, Si mai exista si ordonanta parca 12 pe 2007 unde este grila de salarizare a functionarilor publici. Am spus de ce ma tenteaza sa plec. Cred ca e suficient. Consilier e postul scos la concurs. intra pe siturile de mai sus si vei vedea conditiile.
Nu vreau sa intru in disputa cu tine dar parca simt o oarecare iritare in postarea ta. Lucrezi cumva acolo si am deranjat cu asa intrebari? daca doar mi se pare imi cer scuze.


#5
melina34

melina34

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 482 mesaje

Postat 26 iulie 2007 - 16:28

mai........draga!!!as putea sa-ti ofer informatiile cerute si mult mai mult decit atit; NU MAI lucrez acolo, mi-am dat demisia acum 3 luni;
culise si cancanuri sint de povestit la greu...dintr-un motiv sau altul(spor de confidentialitate) n-o sa-ti spuna nimeni ceva;nu vreau sa te sperii sau sa-ti tai elanul, cunosc sistemul atit de bine incit iti doresc multa bafta!

M.

dev xero ellinika...

#6
enachescug

enachescug

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 146 mesaje

Postat 26 iulie 2007 - 17:08

Melina 34, am inteles mai mult decat ai scris. Multumesc.
Daca vrei poti sa-mi dai detalii care nu fac obiectul sporului de confidentialitate.
Nu te teme ca-mi tai elanul ca deocamdata nu mi l-am facut! Eram si sunt in tatonari.

#7
melina34

melina34

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 482 mesaje

Postat 26 iulie 2007 - 17:30

Ok, atunci watch this: ai pe cineva care sa iti asigure protectia acolo? un demnitar I mean...

M.

dev xero ellinika...

#8
enachescug

enachescug

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 146 mesaje

Postat 27 iulie 2007 - 15:00

Melina 34,
Nu, nu am. Sau nu vreau sa am.
Acum imi dau seama ca m-a lovit un moment de naivitate crezand ca voi putea trece de un concurs si rezista acolo fara nici un sprijin. Vazusem un post intr-o zona in care am ceva experienta si imi faceam si eu iluzii ca as putea ... Dar peste o saptama plec in concediu si poate mi se mai coace mintea.
In fine, necunoscand cum stau lucrurile credeam ca un om care isi face treaba e ok si fara sprijin. Imi inchipuiam cum stau lucrurile dar nu stiam pana la ce nivel.
Multumesc tare mult.

#9
Anuska

Anuska

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 729 mesaje

Postat 27 iulie 2007 - 16:44

quote:
Originally posted by enachescug
Melina 34,Nu, nu am. Sau nu vreau sa am.Acum imi dau seama ca m-a lovit un moment de naivitate crezand ca voi putea trece de un concurs si rezista acolo fara nici un sprijin. Vazusem un post intr-o zona in care am ceva experienta si imi faceam si eu iluzii ca as putea ... Dar peste o saptama plec in concediu si poate mi se mai coace mintea.In fine, necunoscand cum stau lucrurile credeam ca un om care isi face treaba e ok si fara sprijin. Imi inchipuiam cum stau lucrurile dar nu stiam pana la ce nivel.Multumesc tare mult.
Cred ca si mie mi-a trecut.....Uitasem (sau am vrut sa uit) ca traiesc in Romania..... [xx(][;)]*********************************[;)]Poze noi cu familionu'Poze la intoarcerea cu Teo(bb2) acasa De la botezul Teodorei Din parcul TineretuluiPovestea nasterii Anei 17.03.2000 si Povestea nasterii Teodorei(bb2) 8.10.2004

#10
melina34

melina34

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 482 mesaje

Postat 28 iulie 2007 - 02:48

din pacate este adevarat si trist [bang];


M.

dev xero ellinika...


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -