Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 {6}


229 raspunsuri la acest subiect

#221
biancabia

biancabia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 542 mesaje

Postat 10 aprilie 2012 - 14:14

Citat:
citat din mesajul lui mihaelaradu


Vai Bia la noi norocul e ca doarme ziua binisor, in special daca e afara, dar oricum are reprize de cel putin 2 ore somn-1 ora gangureli, si tot asa. Noaptea e circ total. La fiwcare 1 ora vrea san. Frate, eu nu mai inteleg nimic. Sapt trecuta dormea si pana la 4 cu mami. De la 23 la 04. A fost un vis; s-a dus alea placeri! :p
Am
Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/


pai de aia eram asa socata azi-noapte ca si Irisucu doarme bine ziua. ea draguta doarme bine si noaptea, doar ca la ea noaptea incepe dupa 1-2[:-)))]
Las' ca peste cativa anisori cand o sa povestim despre primele luni in loc sa spunem: "a/al mea/meu manca si dormea, nu am stiut ca am copil" si cu asta gata, putem sa povestim cum petreceam noi [:D]. Nu va suparati pe mine ca stiu ca suferiti alaturi de gargarite dar trece. eu am masa de calcat si teancul de haine de ieri dupa-amiaza pe canapea in sufragerie si nu reusesc sa le calc[alcool][alcool]


Bianca [mamica] ALEXIS ARIAN (5/01/2009) si IRIS AMELI (16/02/2012)

#222
bulinuta27

bulinuta27

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.159 mesaje

Postat 10 aprilie 2012 - 14:24

neata fetele



am avut si noi o noapte de framantari...mama ei de burtica...



bag o cafea mare si va citesc dar nu stiu cand termin si mesajul de scris [:D]



izish plec cu amandoi ca nu am scapare [:D] i-am zis lui rares asa in gluma ca il lasam pe bb acasa si s-a suparat rau de tot pe mine [:I]...nu plecam in turcia caci trebuia acum in mai dar imi e frica ptr ca acolo hotelurile sunt departe de orase, spitale. plec in bg si in grecia pe langa salonk cam la 30 min sa stiu ca in caz de ceva ajung imediat [pup]



suzieq eu si cu rares am plecat la o luna la munte si la doua luni la mare, e drept ca era septembrie si nu l-am dus pe plaja...eu zic sa o scoti afara chiar daca e frig...noi iesim zilnic, chiar si cand ploua un pic ca stam sub streasina [:D] caci altfel nu ma inteleg cu el



bubbles noi i-am spus mult timp lui rares bulinel [:D] de fapt fetele de la odiseea lui si acum ii spun asa [:D]



danezza si eu tot cu booking de multi ani dar acum nu gasesc nimic sa imi convina nici acolo si nici la prietena mea care are o agentie [bang]



miha
pupa gaza sa ii treaca bubita...off Doamne ce mai fac si puii astia!



anca
stiu cat sunt de scumpe noi ne-am mutat de 1 an jumate si inca in sufragerie nu am lustre [:D]...e adevarat ca is si ciufi io si nu imi convine orice dar...



cati
ce scump e Gruita!!![olala]







bulinuta mamica de bulinel dragutel Rares Ioan [auto] (19.07.2006 - 9:37) si de viforel [bebic] Filip Andrei (10.02.2012 - 11:55)



Poze noi





minune mica



Poze









#223
aerlilian

aerlilian

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.307 mesaje

Postat 10 aprilie 2012 - 14:29

A patra zi fara colici! O minune!!! Dar cu trezitul noaptea...tot de doua ori, la 02 si la 05. Asta este...macar nu mai sufera copilul de dureri de burtica. Ieri a facut kk de doua ori, asa ca va dati seama ce uimita am fost. Mai nou, e foarte fericit la mami in brate, in pozitia aceea cu fata spre public. Am fost prin Sun Plaza zilele trecute si a fost pt prima data cand a fost treaz. A zambit la toata lumea, a gangurit, a ras cu pofta la raionul de jucarii, mai ales la cele muzicale care aveau "try me".
Dana, jos palaria pentru perseverenta. Dumnezeu te-a iubit si te-a rasplatit pentru pierdere, chiar daca un copil nu poate fi inlocuit cu altul. Dr tau este un om minunat, intr-adevar. Iti spuneam mai demult ca mie mi-a salvat viata. Ce m-a impresionat foarte tare la el de i-am devenit pacienta a fost faptul ca refuza cu ostentatie sa faca avorturi. Si mi s-a parut de mare exceptie. Un medic care lupta cu infertilitatea si refuza sa faca avorturi. Cinste lui!
Mihaela, mi-e dor de o barfa despre soacra-ta! Nimic nou?[pup]
Alina, ce faceti voi, ce fac printul Filip si printesa Sara?
Alice, ti-am urmat sfatul si m renuntat sa mai cumpar tricouri, am cumparat body-uri de vara si pantaloni scurti.[alcool] Sa ma opreasca cineva!!!

Mamica lui Tudor
http://community.web...vhost=community

#224
iaura21

iaura21

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 753 mesaje

Postat 10 aprilie 2012 - 14:35

Citat:
citat din mesajul lui suzieq


Ma incadrez perfect in descrierile voastre: saptamana trecuta nu a luat numai 150 grame, nu ma adoarme singur, eventual numai seara la ultimul somn, mananca mai greu. Am noroc ca doarme noaptea. El este alimentat cu lapte muls de mine, oare e normal sa doarma 8-9 ore in continuu noaptea? AM ajuns ca dimineata la 7 sa-l trezsc eu sa-i dau sa manance. Ai vostri cam cat mananca in 24 de ore? Eu am impresia ca tot stagnam si nu mananca suficient.
Mami de soricel Vlad, 01.02.2012
MTHFR C677T Homozigot



da e normal sa doarme noapte bebelusii, ei cam dupa 1-2 luni ar trebui sa-si scoata masa de ora 3 de noapte ,cred ca mai putin cei alptati,dar si a mea doarme cate 8-9 ore pe noapte iar la 6 o cam trezesc eu daca nu da semne si apoi doarme iar pana la 9 , nu mai zic peste zi cand doarme destul de mult si de bine ( singura adoarme dar cu suzi),asta cred eu ca o si ajuta sa ia asa bine in greutate( zic bine pt. ca dupa 3 luni iau mai putin in greuate decat la inceput, a mea a luat cam 400 gr in juma de luna acum) desi manaca putin zic eu ,fata de cat citesc pe cutie de lapte ca ar trebui sa-i fie portia .



mami de printesa ,Flavia Maria ( 27. 12 .2011)

"Intr-o zi un om a murmurat:Doamne vorbeste-mi, si un copac si-a framantat frunzele,dar el nu a auzit.Apoi a intrebat mai tare:Doamne de ce nu imi vorbesti? si un tunet a zguduit cerul,dar el din nou nu a auzit. Omul a privit in jurul lui si a spus:Doamne lasa-ma sa te vad,si o stea a luminat cerul, dar el nu a observat.Apoi a inceput sa strige,Doamne fa o minune ,si in clipa aceea s-a nascut un copil ,dar el nu a stiut. Disperat a strigat mai tare: atinge-ma Doamne si arata-mi ca esti langa mine! Acestea fiind spuse Dumnezeu a coborat si l-a atins dar acesta a alungat fluturele care zbura langa el si si-a continuat drumul.
Ai grija sa nu pierzi o binecuvantare doar pentru ca nu iti apare in felul in care tu te astepti sa se manifeste"



#225
suzieq

suzieq

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.768 mesaje

Postat 10 aprilie 2012 - 16:04

Bulinuta iesim si noi aproape zilnic, dar daca bate vantul si e umezeala nu prea vreau sa-l scot.


Incerc sa fac capitol nou daca nu a inceput nimeni.

[pup]

Mami de soricel Vlad, 01.02.2012
MTHFR C677T Homozigot


#226
ian.feb2012

ian.feb2012

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 316 mesaje

Postat 10 aprilie 2012 - 16:08

Va invit la capitol nou:



[url="http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=171745&nm=Bulgarasi-de-ianuariefebruarie-2012-7"]



[shopi]Mamicile bulgarasilor de ianuarie-februarie 2012

#227
biancabia

biancabia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 542 mesaje

Postat 10 aprilie 2012 - 18:42

Citat:
citat din mesajul lui aerlilian


Mihaela, mi-e dor de o barfa despre soacra-ta! Nimic nou?[pup]


Mamica lui Tudor
http://community.web...vhost=community


[:-)))] si mie


Bianca [mamica] ALEXIS ARIAN (5/01/2009) si IRIS AMELI (16/02/2012)

#228
lalitzuza

lalitzuza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 431 mesaje

Postat 10 aprilie 2012 - 23:41

Raportez din Constamta;Andrei s-a comportata f bine pe drum ,am zburat pana in Buc si de acolo a venit sora mea si ne-a preluat . A fost vesel a si dormit sa vedem cum adormim.
Suzi - eu a depus dosarul marti si a tb adev. de la C AS

mamica fericita a lui Andrei

#229
ane-maria

ane-maria

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 506 mesaje

Postat 11 aprilie 2012 - 04:04

Citat:
citat din mesajul lui danezza

ideea e sa n ai datorii restante la bugetul local ..de 1 an, 2, 5, 7 ..
hai ca nu scriu, nu scriu dar si cand o fac .. v-am umplut pagina (se vede ca doarme bebe)

Citat:
citat din mesajul lui suzieq

Asta cu impozitul nu am mai auzit-o pana acum, duc eventual chitantele ca am platit si pentru anul asta.

Mami de soricel Vlad, 01.02.2012
MTHFR C677T Homozigot



Mami de Eva Nicole - 01.02.2012


MTHFR C677 Homozigot

Esti o mamica puternica Danezza . Felicitari!!


ANE-MARIA mamica fericita de Bianca  ( 08.02.2012)




#230
lalitzuza

lalitzuza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 431 mesaje

Postat 11 aprilie 2012 - 23:15

buna dimineata , scriu repede ca azi plecam , bagaj inca nefacut da
Izish83 pernuta gasesti la magazinele dm din Real -scuze daca au mai raspuns si alte fete dar atat am apucat sa citesc gata fug sa fac bagajul sa vad daca mi -am pastrat dexteritatea
pup




















luat

mamica fericita a lui Andrei


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -