Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 {4}


218 raspunsuri la acest subiect

#21
My_Lady0091

My_Lady0091

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.630 mesaje

Postat 01 aprilie 2012 - 11:02

Mady_19, imediat dupa nastere erai asa de dezorientata...si ma regaseam in tine, imi regaseam toate emotiile si nedumeririle din sarcina anterioara...si ma durea starea ta!!asa ma bucur ca ai depasit toate si ai fot muuuuuuuult mai puternica decat mine![pup]esti o frumoasa, o sensibila si te ador![pup]ai o familie minunata![flo]



gianina193, rar mai dai pe aici.vad mai mereu poze pe FB, ai o grasunica de fetita, l-a intrecut pe feciorasul lui Alice[pup].sper ca esti ok![flo]



georgia_c, pe mine ma distreaza rau titulatura de "zanici", deoarece cand ma uit in oglinda, numai a zana nu arat[:D][alcool]. te pupacesc si mersicpt. link-urile utile pstate aici.v-ati reglat cu alaptatul?cum e acum?[flo]



Annesi, silvi23, cicineata, anagel_lexi, lalitzutza...mi-e dor de voi[q]....abia astept sa postati mai des.va pup puii![pup]



tebligia, am vazut ieri o poza cu tine pe FB, esti asa frumoasa![pup]si ai slabit muuuuuuult, bv!pupam feciorul care-ti seamana leit![olala]



aerlilian...multumesc ca existi.atat![pup][flo]



Yasmin, Annisia, elenii...tare as vrea sa va citesc mai des, din suflet o spun!!![grup]



Mar_ysa...tu esti o super mami si o super femeie...din toate punctele de vedere...te admir nespus...si mereu invat de la tine![flo]



Nicole1980, cmf voi?toate bune?[pup]








mami pentru un [*] ochios:Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009) & un bulgaras pufos:Alexa Micaela Christine (26.01.2012)

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca


#22
My_Lady0091

My_Lady0091

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.630 mesaje

Postat 01 aprilie 2012 - 11:15

Danezza, suzieq, migulet,kraluca, olim, adriana_buc, cristina, mihacor, bubbles21, sophia_m...voi de ce nu mai postati? macar un semn ca sunteti bine, mamici scumpe![pup][flo]Pe bune ca ma tot gandesc ce ati patit!!erati active inainte![flo]



Dr.anca, esti asa finuta si esti deopotriva o persoana inteligenta si informata...eu una sunt fanul tau declarat...emani siguranta si precizie in toate![:)][flo]



Adc...ti-am mai spus...eu te consider frumoasa...si esti![flo]ce-ti fac comorile?[flo]



revin mai pe seara cu restul de "declaratii"[flo]acum imi plang ingerasii![panic]








mami pentru un [*] ochios:Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009) & un bulgaras pufos:Alexa Micaela Christine (26.01.2012)

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca


#23
ALTESA

ALTESA

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.429 mesaje

Postat 01 aprilie 2012 - 11:20

neata[:)] las ca dau eu o [cafea] cristina!


lady dar tu ,tu ce faci? cum te simti asa in 4? cum e ? [flo]

pe mine da ,m-ai citit bine mereu stresata (din dorinta de a nu gresii ceva ,dar gresesc mai mereu si mai e si varsta frageda,mereu pe fuga ca asa sunt eu mai zapacita[alcool],dar nu stiu cat de minunata sunt[:D].

Poate ar fi frumos sa ne cunoastem mai bine,eu stiu sa scriem cateva randuri despre noi[:)] incepi tu lady ca esti veterana pe forum?[:I]

Dragelor dar cate kg aveti in plus de va simtiti asa rau? nu lasati kg sa va darame ,ganditi-va ca au avut un scop aceste kg sa ca mai acum cateva saptamani va mandreati cu ele(eu una cand era vb. sa fac piata plecam pe jos ,si sotul nu intelegea si eu ii spuneam ca vreau sa ma vada lumea ca mare,rotunda si frumoasa sunt[:D](nu glumesc))

[mamica] implinita de[bebic] Rafael-Ioan


Edit :sau dau o [berica] ca am auzit ca stimuleaza lactatia

#24
anca_cls

anca_cls

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 433 mesaje

Postat 01 aprilie 2012 - 11:39

Citat:
citat din mesajul lui ica7

Off Mihaela te inteleg perfect pt ca si eu am avut primele 2 1/2 de foc si cred ca daca mai durau putin o luam pe campii. Eu nici nu am avut ajutor. O sa vezi ca o sa fie mult mai usor dupa 2 1/2-3...
Asa de mult mi-as dori sa ma duc la sport sau la masaj, dar din pacate n-am cu cine sa-l las pe pitic. Mi-am reactivat aparatele de sport din casa si cel mai placut...aparatul de masaj.... Nu e ca la sala, dar e ceva...

Oare sophia, puiutza ce mai fac? Au mai intrat si n-am vazut eu?

Mami de strumf [bebic] Robert Stefan ( 31.12.2011)


La mine e soacra si ma ajuta prin casa, mai face o mancare, curat... si cum mergem noi asha impreuna la plimbare cu caruciorul , nah...mai povestim.... Si ma pune dracu' sa ii zic acuma intr-o zi printre picaturi, din vorba in vorba, ca eu am de gand sa alaptez vreo 6 luni si pe urme vreau sa merg la sala si daca voi avea lapte si in conditiile astea (mergamd la sala) voi mai alapta o masa-doua pe zi..... Doamne ce teorie mi-a tinut, ca nu e o gandire matiura, ca ma gandesc la mine si nu la copil...Dar eu putea,m sa fac chestia asta fara sa ii spun , nu? Cum as putea si acuma sa spun ca nu am lapte si sa o las mai moale, nu? Tare m-am suparat pe ea...Ca sa mai cer si parerea altora si i-am spus ca nu e corpul altora ca e al meu si la un moment dat trebuie sa redevin si eu femeie, nu? Ca is cat o vita si nu ma incape nici o haina ...Pe mine chiar nu ma incape, am 77 kg...si 1.71, arat chiar rau...Ea zice ca ce m-a jignit cineva, ca a zis sotu' ceva? sau altcineva mi-a zis ceva in legatura cu asta? Io ii spun ca nu e vorba de cei din jur ci e vorba pur si simplu de starea mea de spirit si de cum ma simt eu...
Ea zice ca nu are nimeni pretentii de la mine acuma...[bang] Auzi!!!

Asa m-a enervat de rau...dar proasta sunt eu ca i-am spus ce intentii am............Va dati seama ca dc se va intampla sa nu mai am lapte sau sa nu-mi ajunga (cum am eu mereu impresia in ultima vreme) ea va zice ca asha am vrut...[bang]

mamica fericita foc de Eva Georgiana

#25
bulinuta27

bulinuta27

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.159 mesaje

Postat 01 aprilie 2012 - 12:41

mihaela si mie mi-a venit cm [bang]



lady esti asa simpatica in dimineata asta [pup]



de miercuri ma scurg intr0una si peste anemia mea...azi de dimineata nu am putut s ama dau singura jos din pat, am si vomat de la ameteala...sunt varza [bang]



si nu mai am nici o picatura de lapte...nici una [q]



bulinuta mamica de bulinel dragutel Rares Ioan [auto] (19.07.2006 - 9:37) si de viforel [bebic] Filip Andrei (10.02.2012 - 11:55)



Poze noi





minune mica



Poze









#26
bulinuta27

bulinuta27

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.159 mesaje

Postat 01 aprilie 2012 - 12:42

aaa si eu am 87 de kg [q] si nu am voie nici sala din cauza coloanei







bulinuta mamica de bulinel dragutel Rares Ioan [auto] (19.07.2006 - 9:37) si de viforel [bebic] Filip Andrei (10.02.2012 - 11:55)



Poze noi





minune mica



Poze









#27
ica7

ica7

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 428 mesaje

Postat 01 aprilie 2012 - 12:55

Anca ce simpatica ai fost [:)] tu ai fost sincera si ia uite unde ai ajuns.
Lady... dragutza de tine - printre cata treaba ai tot ai cate o vorba pt fiecare.[flo]
Eu am fost fff ocupata si n-am intrat vreo 2 sapt, dar ieri am recuperat tot ce ati scris, iar acum m-am mai linistit deci o sa fiu din nou activa.

Mami de strumf [bebic] Robert Stefan ( 31.12.2011)

#28
aly_k

aly_k

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 190 mesaje

Postat 01 aprilie 2012 - 13:06

neata fetelor
Si eu mai am vreo 7 kg in plus,nu prea am slabit cu alaptatul,ca am mancat mult dulce,incerc sa ma las de dulciuri,ca pote mai dau si eu jos din kg.
My lady ii foarte bine cu alaptatul,bubulina se satura doar de la un san la fiecare masa,papa la 3-4 ore,foarte rar cere mai des,doar daca ii foarte obosita si nu poae sa adoarma singura.a pus 400 g in 2 saptamani,are 5900 g.Noapte ma trezeste de 2 ori,pe la 3 si pe la 6-7 ca sa pape,dar sunt obisnuita cu programu,ca ma trezesc inainte sa planga,iar pe la 9.30 se trezeste si nu mai doarme.Eu doar dimineata apuc sa fac treaba,ca pe la 12-13 trebuie sa iesim la plimbare,ca daca nu iesim face scandal..
Baie eu ii faceam o data la 2 zile,ca a fost frig,dar am inceput sa o spal in fiecare seara.
Ma tot streseaza lumea din jur ca sa incep deja DIVERSIFICAREA,incep sa nu mai rezist sa ma cert cu ei si sa le explic ca nu vreau,si mamici tinere imi spun sa ii dau sa mance,ca ele asa or facut si imi ararta exemplu copii lor ca sunt mari,ca nu ii bine sa ii dau atata lapte.Iar eu tot le explic ca laptele de mama ii cel mai bun si ca poate sa mnca cat mai mult,mai ales ca ii foarte bun,noi deja am depasit dublu greutati de la nastere.
Ma deranjeaza doar ca fetita mea mai vomita,dar doar seara cand ii foarte agitata si da foarte mult din picioruse si se mai si forteaza sa se ridice in fundulet,plange daca nu reuseste.
[flo][flo] la toate mamicile si puiuti lor
Adaugatima si pe mine pe facebook Alina Albinutza
http://www.facebook....p?id=1737441408

Alina [mamica] de Isabella Andreea
[14.12.2011]

#29
bulinuta27

bulinuta27

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.159 mesaje

Postat 01 aprilie 2012 - 13:17

aly eu zic sa nu bagi in seama pe nimeni...laptele tau e cel mai bun pana la 6 luni...eu nu mai am nici o picatura [q]...nu incepe diversificarea acum daca ia in grutate...crede-ma ca stiu ce vorbesc, rares a fost suspect de diabet si am ajuns la cea mai buna dr de diabet si nutritie ptr copii de la noi din bucuresti si ea a zis ca e cea mai mare greseala sa incepi diversificarea inainte de termen, si nu se incepe cu fructe [pup]



bulinuta mamica de bulinel dragutel Rares Ioan [auto] (19.07.2006 - 9:37) si de viforel [bebic] Filip Andrei (10.02.2012 - 11:55)



Poze noi





minune mica



Poze









#30
catiushor

catiushor

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 374 mesaje

Postat 01 aprilie 2012 - 13:22

lady [pup], ma bucur ca iti par asa sigura, dar nu sunt[bang]. mai trag de sfatul Google si ma bucur ca exista. ma gandesc cate mai am de aflat si de tras pt ca bebele meu sa creasca intr-un mediu frumos si sanatos. Sa creasca sigur pe el fara prejudecati (nu ca mine).
Si da, simt ca sunt altfel pentru ca Dumnezeu mi-a trimis un dar de care sa am grija si de care sunt responsabila. Nu mai e vorba doar de mine. Sunt mamica!!! asa ca voi !!!
va pupacesc!!!

mami de bebitza [bibe]Gruitza[bibe]
[disco](01 ianuarie 2012)[disco]
http://designartizan.blogspot.com/


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -