Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 {4}


218 raspunsuri la acest subiect

#11
Alice_Elena

Alice_Elena

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.390 mesaje

Postat 31 martie 2012 - 19:15

cristina, uite aici si aici



Mami de [bibe] Mara Nicolle (20.08.2010) si [bb] Radu Stefan (27.12.2011)

#12
CristinaGoji

CristinaGoji

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.836 mesaje

Postat 31 martie 2012 - 19:33

Gata, Alice, am verificat [:D] Mersi. [pup] Reflex moro prezent si la noi. Mi-au placut bulanasele. [olala]



Mami de Mihai (08.01.2012)Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)

Vladic

Daria

Mihai



Blog



"We do not stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."



Author unknown

#13
alina_anto

alina_anto

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.404 mesaje

Postat 31 martie 2012 - 20:38

Wooooowwww ce bulanase are Raducu lui Alice!!!![pk]

Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

#14
mihaelaradu

mihaelaradu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 737 mesaje

Postat 01 aprilie 2012 - 02:14

Ica si pe mine ma dor genunchii si am pus totul pe seama kilogramelor in plus. Ideea e ca eu am cam muuulte in plus peste greutatea in raport cu inaltimea. Si de aici sar la Anca.
Dupa ce am venit acasa din maternitate, cand nu acumulasem atata oboseala, eram o grasa zambareata, epilata, parfumata, cu unghiile facute (asa citisem eu ca poti combate depresia) si sotul venea acasa fericit ca are o nevasta cum n-are nimeni: happy. Dar!!! Acum sunt obosita de ma bat de toti peretii, nu-mi mai arde de ras si in plus, am impresia ca sunt mereu suparata sau ca ar trebui sa fiu suparata. Azi am mers la o plimbare pe plaja, doar noi doi, dar nu mi-a picat bine. Eu am ramas o rotunda si el nu s-a schimbat deloc. M-am simtit naspa si urata, cu toate ca el nu ma lasa sa simt asta. Ma complimenteaza des si imi spune ca abia asteapta sa ne primim acordul de la ginecolog [:I].. Si ca am ajuns aici, incep cu alta grija a mea, dar dupa ce concluzionez. Abia astept sa am liber la sport ca jur sa dau jos tot fiindca, la fel ca si tine, vreau sa il simt din nou pe "vino-ncoa" de partea mea [:D]
Asa, cealalta problema. Inca de ieri, eu sangerez. S-au dus lohiile si mi-a venit CM? WTF?! PArca se zicea ca va intarzia sa apara CM daca alaptez!?!?!?[alcool][alcool] Luni merg la doctor ca ma dispera!
Cati e sublim ce ai scris tu acolo
Prin reflexul Moro, bebelusul incearca sa atinga peretii uterului. E o cautare a "limitelor", incearca sa gaseasca sprijin nefiind obisnuit cu atata largime. Pe cand isi da seama la ce ii folosesc mainile si nu se mai auto-maltrateaza cu pumni si palme peste fata, va disparea si reflexul. Ei nu se sperie de reflex, se sperie ca sunt prea liberi. De aia eu ii pun cate o pernita pe langa ea cand doarme, ca sa nu tresara brusc si sa se trezeasca.
Noapte buna.
Apropo.. Parca fii-mea s-a mai dat pe brazda cu somnul noaptea, insa problema e acum la mine. Nu mai reusesc sa adorm [q] Ar trebui sa consult si un psiholog sau intreb ginecologul ce imi recomanda?![q]

Iris Vanessa (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

#15
ica7

ica7

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 428 mesaje

Postat 01 aprilie 2012 - 09:49

Off Mihaela te inteleg perfect pt ca si eu am avut primele 2 1/2 de foc si cred ca daca mai durau putin o luam pe campii. Eu nici nu am avut ajutor. O sa vezi ca o sa fie mult mai usor dupa 2 1/2-3...
Asa de mult mi-as dori sa ma duc la sport sau la masaj, dar din pacate n-am cu cine sa-l las pe pitic. Mi-am reactivat aparatele de sport din casa si cel mai placut...aparatul de masaj.... Nu e ca la sala, dar e ceva...

Oare sophia, puiutza ce mai fac? Au mai intrat si n-am vazut eu?

Mami de strumf [bebic] Robert Stefan ( 31.12.2011)

#16
tebligia

tebligia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 733 mesaje

Postat 01 aprilie 2012 - 09:51

buna dimineatzaaa
la multe lunitze bulgarasilor GRUIA, EVA NICOLE, VLAD STEFAN...
noi raportam o noapte linistita cu somn de voie si o singura trezire noaptea pe la 1.30...
Azi mergem la Ikea sa cumpar niste perdele noi de baie.. si niste lenjerie pt bebe k poate asa o sa vrea sa doarma si el in par si sa lase masa de infasat k nu mai incape in ea...:))
va pup duminica placuta si celor care serbeaza Floriile petrecere frumoasa

#17
CristinaGoji

CristinaGoji

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.836 mesaje

Postat 01 aprilie 2012 - 10:13

Neatza! Azi nu mai dai [cafea] Ligia? Ca de data asta chiar am nevoie si n-am gram de cafea in casa. Eu promit solemn sa nu mai spun la nimeni ca doarme piticu bine noaptea! De vreo 4 ori am spus pana acum si de fiecare data am avut niste nopti turbate.







Mami de Mihai (08.01.2012)Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)

Vladic

Daria

Mihai



Blog



"We do not stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."



Author unknown

#18
CristinaGoji

CristinaGoji

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.836 mesaje

Postat 01 aprilie 2012 - 10:15

La multe lunite pentru Gruitza, Eva Nicole si Vladut!



Mami de Mihai (08.01.2012)Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)

Vladic

Daria

Mihai



Blog



"We do not stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."



Author unknown

#19
My_Lady0091

My_Lady0091

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.630 mesaje

Postat 01 aprilie 2012 - 10:20

'neatza.vorbiti de greutate? io tre' sa dau vreo 15 jos.[q].am 78.am mai luat 4 kg de la nastere incoace[bang][q].da' nu-i bai.m-am obisnuit sa arat ca un hipopotam[grasa],in ultima perioada mananc mult.am mereu senzatia de foame[xdulci].habar n-am de ce.[:-@]



fete care alaptati si dati si completare...va venit la vreuna menstra?[:-/]



si daca vine...e posibil sa vina o luna da, 7 nu? adica nu in fiecare luna[parasuta]



la Bacau ploua-lapoviteaza[q]








mami pentru un [*] ochios:Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009) & un bulgaras pufos:Alexa Micaela Christine (26.01.2012)

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca


#20
My_Lady0091

My_Lady0091

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.630 mesaje

Postat 01 aprilie 2012 - 10:46

Olga, tu cmf?cmz? nu prea mai esti activa!!poze cu ingerasii unde mai vedem?tu? esti bine?[flo][pup]



Beatrix, cum e bulgarasul nostru sef? recuperat total?[olala][pup]



Alice...si Alexa are reflexul "moro", verificat![pup].Si, daaaaaaaaa, ce bulanase are Raducu[olala]



Iaura, scumpa, mi-e dor de postarile tale multe&lungi.cmf voi? mai vad poze pe FB cu printisoara care-ti seamana leit![olala]



Aly_k, cmf Isabella? cum e acum cu alaptatul? e ok?[pup]



Tonirro, la cate kg a ajuns acum bebe Ilinca?si cum papa?tu?ai reusit sa te odihnesti cat de cat?ea cu sanatatea e ok?ati scapat de complicatii si altecele?[pup]



Ica, te citesc f.rar.esti ok? grasunelul e bine?te pupam, frumoaso![pup]



Catihusor, la inceput, in timpul sarcinii ai lasat impresia ca esti o mama tanara, speriata, novice in toate, insa acum pari si esti super informata, matura, responsabila...pari a fi mama dintotdeauna, nu o tanara care mai daunazi canta intr-o trupa rock[:D]...si te felicit[flo].multumesc pt. informatiile utile postate mereu![pup]



Alinush19_85, SimmoneL, Bella_sib, sunt sigura ca ne cititi!mai posatati o vorba despre voiu si pui.macar sa stim ca sunteti bine[grup]



Sara, shoareku, jessamine, aidoma...dati-ne macar un semn de viata!![pup][flo]



CristinaGoji, pur si simplu te admir!!ai avut o nastere spectaculoasa, esti o persoana matura si mereu te citesc cu interes.ma bucur ca te-am cunoscut, draga mea[flo][pup]



ALTESA...mereu pe fuga, mereu stresata.abia astept sa te cunosc, cand vaveti linisti.imi pari o persoana minunata, cu un suflet curat![flo][pup]



Alina_anto, offffff Alinuta mea!tu, dintre toate, te-ai nascut pt. a fi mama.ai o privire blajina, transmiti atata iubire, atata emotie...te ador si imi doresc sa ajung la aceasta maturitate spirituala![pup]



Faith...imi placi...cum imi place si Annisia, persoanele care au pareri contrare,made my day! sa nu crezi ca nu va plac, va adoooooooor[olala].asa persoane ca voi, sa tot existe pt. ca asa se dezvolta umanitatea!nu prin spiritul de turma.snt mandra ca am ce invata de la voi![pup][flo]












mami pentru un [*] ochios:Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009) & un bulgaras pufos:Alexa Micaela Christine (26.01.2012)

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca



Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Dulce amintire

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:10

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -