Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

minune contemporana


29 raspunsuri la acest subiect

#21
roxana1974

roxana1974

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.060 mesaje

Postat 14 aprilie 2006 - 17:38

Alin, macar pe Sabina o crezi, nu?



vidiazni, ce-si face omu' cu mana lui se numeste lukru' manual [^]...

#22
xenocid

xenocid

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.940 mesaje

Postat 14 aprilie 2006 - 19:00

quote:
Originally posted by roxana1974

Alin, macar pe Sabina o crezi, nu?



vidiazni, ce-si face omu' cu mana lui se numeste lukru' manual [^]...



In majoritatea timpului da, ii acord multa incredere
[:D]



*segmentation fault*

#23
adrienne12

adrienne12

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 804 mesaje

Postat 14 aprilie 2006 - 21:05

Darel, m-ai atins la partea cu ghinda. Eu as prefera ca "minuni" din astea cu ghinda sa nu se mai intimple in curtea mea. In fiecare toamna ma spetesc adunind frunzele lor (citeva camioane, nu glumesc). Si nu cad toate odata, puf, sa stiu ca mucesc si gata! Ghindele astea cresc si intr-un pahar cu apa! Tre' sa tai copacii astia ca ma aduc la disperare!




#24
Sabina

Sabina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 11.695 mesaje

Postat 14 aprilie 2006 - 21:48

quote:
Originally posted by xenocid
quote:
Originally posted by roxana1974
Alin, macar pe Sabina o crezi, nu?
vidiazni, ce-si face omu' cu mana lui se numeste lukru' manual [^]...
In majoritatea timpului da, ii acord multa incredere[:D]*segmentation fault*
bun si-asa;-)))da ia zi, atunci, daca nu e pe bune, care e explicatiunea? aia stiintifica.
Sabina si [hippi] Sofia Galagia Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.

#25
mate

mate

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 268 mesaje

Postat 20 aprilie 2006 - 12:40

quote:
Originally posted by Sabina
quote:
Originally posted by xenocid
quote:
Originally posted by roxana1974
Alin, macar pe Sabina o crezi, nu?
vidiazni, ce-si face omu' cu mana lui se numeste lukru' manual [^]...
In majoritatea timpului da, ii acord multa incredere[:D]*segmentation fault*
bun si-asa;-)))da ia zi, atunci, daca nu e pe bune, care e explicatiunea? aia stiintifica.
Sabina si [hippi] Sofia Galagia Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.
Mai,nu fiti copii,cititi linkul dat de Elena din Wikipedia si apoi credeti-ma pe mine ca facui "minunea" la scoala in anul doi...Oana,mamica lu' Iepurici Alerg P'Aici[bibe](27 Nov 2004)Christinel[copil]New ZealandOsamaCine da din coate...departe ajunge...

#26
claudia_a

claudia_a

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.301 mesaje

Postat 20 aprilie 2006 - 16:28

Si eu stiu de lumina de la Ierusalim... mi-as dori tare mult sa ajung, dar daca nu ajung nu-i bai, ca tot cred ce se intampla acolo!

Avem nevoie sa credem - ca altfel viata ar fi prea fada! Daca vom continua sa credem ca suntem ca suntem, ca dupa moarte nu e nimic, ca totul se intampla din intamplare... atunci ce semn mai are viata![xx(]

Cred ca este adevarat pentru ca sufletul meu simte si crede asta; minunile sunt langa noi si totusi nu le vedem; mai rau este ca nici nu ne dam silinta sa le simtim si sa le traim...

Tot ceea ce traim noi - simtim (nu se poate altfel): mergi-iti simti picioarele, muncesti-simti ca esti sau nu implinit intelectual, bei ceva-simti gustul si te simti satul, iubesti-simti cum iti tremura toata fiinta, faci bine-simti ca esti implinit, mergi la biserica-simti ca ai pace in suflet.... de ce oare nu vrem sa simtim ca, chiar credem in Dumnezeu si in minunile lui???? [^]

Pacat...

[:D]si apropo de ghinda... eu consider ca atata timp cat creste in curtea ta e o minune, pe care eu insa nu o pot simti (desi mi-as dori mult sa am o casa si atata loc in care sa-mi cada si sa-mi infloreasca ghindele [:D])...[xx(] Orice ne-ar da Dumnezeu tot nemultumiti vom fi...[V] Asa va fi mereu...



Ioana nasturica

Noi si Ioana



#27
claudia_a

claudia_a

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.301 mesaje

Postat 20 aprilie 2006 - 16:30

Si tot am uitat ceva[:D]...

Si chiar de ar fi hipnoza sau un mecanism supra natural care aprinde o asa zisa lumina care nu arde... ce conteaza???[cool] Dumnezeu tot exista si minuni tot face... de ce sa cred in una??? eu cred in toate...asa ma simt eu bine!!![^]



Ioana nasturica

Noi si Ioana



#28
Elena

Elena

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.066 mesaje

Postat 20 aprilie 2006 - 19:35

Am observat ca aceasta chestiune, a minunilor, este foarte subiectiva; fiecare credincios are propriile 'repere' precum si propria viziune si imagine despre cine e si cum e Dumnezeu, atunci cand considera ceva a fi o minune sau nu. Si cred ca opiniile fiecaruia trebuiesc respectate, pentru ca nu suntem toti la fel. [flo]

Eu mi-s inginera si de felul meu o fire pragmatica, iar astea (impreuna cu putinul pe care il stiu eu despre Dumnezeu) ma fac sa fiu destul de sceptica si sa ma impresioneze mai putin minuni contemporane ca cea prezentata aici (si in general prezentata de oricare biserica !!), mai ales, cand vorba Oanei, poate fi experimentata de orice student la chimie.

Pe mine personal mai mult ma impresioneaza minunile pe care Dumnezeu le face in inimile oamenilor, in felul cum El le schimba vietile....cand oameni coplesiti de neputintele lor reusesc intr-un mod cu adevarat minunat sa scape de ele, cand gasesc o putere (si adesea o intelepciune) inexplicabila de a trece peste greutatile vietii, in fatza carora altfel, fara ajutorul Lui, ar fi clacat de mult, cand oameni care ani de zile s-au luptat fara nici un rezultat cu boli sufletesti (uneori si trupesti) si care atunci cand si-au incredintat viata si inima Lui, au gasit vindecarea la care nu mai sperau.....



_________________________

"Mare pacoste sa nu ai destul duh ca sa vorbesti frumos, nici destula judecata ca sa taci cand trebuie." (La Bruyere)



#29
yank

yank

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 785 mesaje

Postat 21 aprilie 2006 - 00:22

Asta nu e decit o dovada ca tot evreii sint cei care au pus bazele jocurilor de lumini care sint atat de prezente astazi in discotecile si cluburile moderne!![:D]

Life`s a bitch and then you die



Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -