Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Bulgarasii de ian.feb2012 in casa noua! {1}


233 raspunsuri la acest subiect

#21
bulinuta27

bulinuta27

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.159 mesaje

Postat 20 martie 2012 - 16:52

bine v-am gasit in casuta noua! sa Deie Domnul sa avem numai bucurii si sa ne fie puiutii sanatosi!



multumesc de sfaturi...am muls toata noaptea si pana spre dimineata am reusit sa ii golesc si sa nu ma mai doara!



bb nus ce a avut azi noapte...de la 3 pana spre dimineata nu a dormit nicicum...ba plangea, nu papa [bang]...a adormit pe la 7 [bang]...e prima noapte cand face asa...plange si nu papa...am inceput polyvital azi dimineata si ieri i-am dat protectis...a facut caca azi la greu mititelu'



kraluca lasa copilul sa doarma ca eok sa doarma 6-7 ore [pup]



olga aveti un model de invitatie electronica? sau scrieti

voi? [pup]



acum stam afara...am scos calculatorul, apa, suc, fructe , caietele lui rares si stam afara



pup



bulinuta mamica de bulinel dragutel Rares Ioan [auto] (19.07.2006 - 9:37) si de Filip Andrei (10.02.2012 - 11:55)



Poze noi





minune mica



Poze









#22
tebligia

tebligia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 733 mesaje

Postat 20 martie 2012 - 17:37

Lady multumim de casa noua sa avem bebei sanatosi cuminti sa creasca frumos si armonios
Noi azi am implinit 2 luni si i-am facut un tortulet frumos si gustos...yammy yammy va invitam la o felie
va pop

#23
aerlilian

aerlilian

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.307 mesaje

Postat 20 martie 2012 - 17:48

Mihaela, ai remarcat bine, Alice este extrem de tonica si nu se vaita niciodata de nimic. In plus e atat de tanara si frumoasa...[bang]
Alice, as iesi dupa 16 dar ca sa vin in IOR scot masina si atunci cand ne intoarcem nu mai gasesc loc de parcare iar eu imi tin caruciorul (scheletul) in masina...Cum sa facem? Doar sa-l iau in marsupiu dupa amiaza, dar nu stiu cat e de comod...Da-mi o idee!

Mamica lui Tudor
http://community.web...vhost=community

#24
Matzaila_81

Matzaila_81

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.655 mesaje

Postat 20 martie 2012 - 18:03

Casuta noua, m-am emotionat si m-a lovit melancolia. Nu-mi vine sa cred ca am trecut prin atatea impreuna. Ma bucur ca am puiul in brate dar mi se si strange putin sufletul ca o perioada asa de frumoasa s-a incheiat.
Va multumesc mult pentru tot, pentru ca mi-ati usurat drumul, pentru ca m-ati facut sa rad, m-ati incurajat cand eu ma plangeam si pentru ca totul a fost mai usor sau mai frumos datorita voua. Iar acum ca sunt mama sunteti planul meu de rezerva si nu ma mai panichez pentru ca stiu ca daca e urgenta va scriu voua si capat raspuns.

Adc, eu cred ca o sa-i pastrez o parte din hainute pentru ca mi-s dragi. probabil ar fi insa deliciul fetitei mele daca as avea una. hainutele astea sunt tare simpatice pentru papusile pe care le-am vazut prin magazine.

Nu stiu cine a scris ca-i doarme fetita de la 9 la 6 dimineata, sa ma ierte Dumnezeu dar am simtit o urma de invidie. Al meu are un ceas in pampersul ala si oricat l-as obosi la 2.30 - 3.00 da alarma. Nu am incercat insa sa-l tin afara mai mult de o ora.
Aerlilian, purcedem si la asta.


Mamica de grasunel Alexandru

#25
alina_anto

alina_anto

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.404 mesaje

Postat 20 martie 2012 - 18:09

BINE V-AM REGASIT IN NOUA CASUTA!!![flo][flo][flo]

Aseara am intrat pe forum cu gandul sa fac transferul de la odisee - aici, dar nu m-a lasat Filipone..a tot plans, a fost ff agitat.

Multumim Lady!![pup]

Toni ma bucur mult pt evolutia printesei tale! Este, ca si mama ei, o invingatoare! Va pup si va imbratisez cu drag pe amandoua![pup]

Lui Filipone i-am facut azi vaccinul. De data asta am mers pe schema de la stat. Sper sa nu faca vreo reactie..

Ne luptam cu piele extrem de uscata si tot ce am folosit i-au facut mai rau. am incercat ulei de masline, ulei de galbenele, gama Trixera-Avene, Stelatopia- Mustela, chiar si advantane-singurul care are efect, dar pe care nu il pot folosi decat ocazional, fff putin... Am schimbat detergentul, am incercat tot, acum i-am dat cu bephanten si vad ca il ajuta..

Gianina eu nu ma mai stresez cu cantaritul lui Filip, ii dau sa suga ori de cate ori vrea si vad ca e f ok. Si el a luat putin in luna a 2-a: 600 g. dar asta e ritmul lui si m-am impacat cu situatia asta. Oricum biberon nu vrea, asa ca ii dam tot inainte cu tzitzi.

Georgia, voi ce mai faceti? [pup]

Cat de curand vreau sa ne mobilizam si sa ne vedem cu bebeii in parc. ce ziceti?



Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

#26
alina_anto

alina_anto

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.404 mesaje

Postat 20 martie 2012 - 18:15

Citat:
citat din mesajul lui aerlilian

Mihaela, ai remarcat bine, Alice este extrem de tonica si nu se vaita niciodata de nimic. In plus e atat de tanara si frumoasa...[bang]
Mamica lui Tudor
http://community.web...vhost=community


Subscriu![:)]


Alina mamica fericita de ScortzisoaraSara-Maria (09.05.2008) si Filip-Andrei(14.01.2012)

#27
bulinuta27

bulinuta27

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.159 mesaje

Postat 20 martie 2012 - 18:32

matza draga noi stam afara mai mult de 4-5 ore...am vb cu pediatra si a zis ca e ok chiar ne-a recomandat sa stam doua ture de 3 ore pentru ca omulet doarme si sa ii faca pofta de mancare [pup]



alina si eu vreau sa ne vedem pe undeva printr-un parculet cu piticeii!



ligia La Multe lunite pentru puiut!



bulinuta mamica de bulinel dragutel Rares Ioan [auto] (19.07.2006 - 9:37) si de Filip Andrei (10.02.2012 - 11:55)



Poze noi





minune mica



Poze









#28
Matzaila_81

Matzaila_81

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.655 mesaje

Postat 20 martie 2012 - 18:38

Bulinuta, asa o sa fac si eu, bine ca am aflat [:D]

Alina, la noi a mers Avene Pediatril pentru asta mic, avea fata cel putin uscata rau, o rana aproape. Ne-a mai pus pe drumul cel bun.

Mamica de grasunel Alexandru

#29
adrianaBuc

adrianaBuc

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.292 mesaje

Postat 20 martie 2012 - 19:00

Bine v-am gasit in casa noua!

alice, noi suntem bine. Natalia creste, azi o cantaresc; saptamana trecuta avea 4800g. Eu sunt varza de oboseala, mai nou dorm cu ambele fete in camera pentru ca Rebeca urla noaptea dupa mine, dar intentionez sa o intorc in camera ei pentru ca Natalia face crize de colici la 5 dimineata si o trezeste. Am de munca mult, nu am timp nici sa respir. Pupicei

________________________
Mamica de [copil] Rebeca Stefania - 03.07.2010 si [bb] Natalia Ioana - 06.02.2012

#30
ALTESA

ALTESA

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.429 mesaje

Postat 20 martie 2012 - 19:15

hey de cand asteptam casuta asta,bine ne-am regasit[flo]

Eu si Rafael am fost tare ocupati 3 nopti mi s-a trezit din ora-n-ora din cauza la parturi si nu il puteam linistii decat cu tzat asa ca l-am supra alimantat si ziua imi varsa tot ce papa noaptea si nu mai accepta sanul.

Azi l-am scos afara 2 ore jumate si diseara are program de inot si sper sa doarma bine la noapte.


maine facem si noi vaccinul si sper sa fie bine .

Ce ma intereseaza in mod deosebit voi a-ti mai scos bebeii afara in ziua cu vaccinul si in urmatoarele zile? le-ati dat ceva preventiv pentru febra?la ce alte reactii sa ma astept?

[mamica] implinita de[bebic] Rafael-Ioan


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -