Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Bulgarasii de ian.feb2012 in casa noua! {1}


233 raspunsuri la acest subiect

#11
kraluca

kraluca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 624 mesaje

Postat 20 martie 2012 - 15:43

sa dea domnul sa avem numai vesti buna!
mar_ysa - este super ultimul tau mesaj din odisee... vom tine minte reteta [:D]
danezza - mie mi-a fost recomandat si infacol din marea britanie (nu acesta din farmaciile romanesti, ca este fabricat in olanda)
si daca tot vorbeati despre mult ravnitele sfaturi, va rog sa-mi spuneti daca sa-mi las pitica de 6 sapt si ceva sa doarma 6-7 ore noaptea fara sa se trezeasca. am auzit mai multe opinii si-s bulversata

mami fericita de Ariana (05.02.2012)

mutatia heterozigota a A1298C si C677T
tratment: clexane 0.4/zi, femibion 2, cetebe, magne B6

#12
ellenii

ellenii

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 694 mesaje

Postat 20 martie 2012 - 15:45

Lady, multumim pentru noua casuta!

Sa ne regasim cu bine si sa ne bucuram de bebelusi sanatosi! Grijile vor veni cu siguranta peste noi din ce in ce mai multe si mai mari, dar sunt convinsa ca impreuna, ca si pana acum, vom reusi sa ne linistim si sa ne incurajam una pe alta. Eu am gasit de multe ori raspunsuri la intrebarile mele care din pacate, din lipsa timpului au fost nerostite, si va multumesc fiecareia in parte. Desi am stat mai mult in umbra, imi doresc ca macar aici sa fiu mai prezenta, asa cum eram candva pe forum.

Va pup![flo]

ma duc sa citesc mesajul de predare a stafetei!

#13
adc

adc

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 565 mesaje

Postat 20 martie 2012 - 15:51

Bine ne-am regasit la sectiunea noua! Nici mie nu imi vine sa cred cat de repede a trecut timpul.

Toni, bine ai revenit, intr-adevar cybele ne-a tinut la curent cu evolutia micutei tale si am tinut strans pumnii pt fiecare progres inregistrat. Cat de multa putere trebuie sa fi avut pe parcursul acestor 12 saptamani, si cate emotii. Felicitari pt greutatea fetitei si te asteptam in continuare sa ne povestesti despre ea. Te pup.

Suzie, noi o sa avem botezul in 12 mai. Dar acum imi dau seama ca sotul meu nu a vorbit inca la biserica desi localul l-am rezervat. Trebuie neaparat sa nu scap asta din vedere, daca uit eu asa ramane! [:D]

____________________________________________
Where there is a will there is a way.

Mami de Andra (18.02.2006) si Cristian (4.02.2012)

#14
mihaelaradu

mihaelaradu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 737 mesaje

Postat 20 martie 2012 - 15:51

Citat:
citat din mesajul lui carina
Citat:
citat din mesajul lui mar_ysa_28
Mihaela de cate ori postezi ma uit la poza ta de profil si vad in loc de florile acelea pe care pe privesti.... pe Iris!!!Denisa, super mami de [comoara] Leyre Alexandra 08.11.08 & Kariss Yasmin 30.01.12****************************************************Inainte si in timpul lui Kariss!****************************************
Si eu [:D]. Inainte sa nasca am tresarit de cateva ori [:D]Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!Anda, Carina (deja domnisoara) si bebe Tomahttp://andaoana.com/http://www.flickr.com/photos/andaoana/
Va [pup] si va multumesc! Am o poza asemanatoare cu Iris, dar in varianta "my big, fat, ugly mommy" [:D][:D][:D] Astept sa ma scutur de gusa si apoi ma trag in chip toata ziua [:D]Apropo, eu am dat jos 12 kile in 4 zile dupa nastere..cred ca aia era apa din tesuturi, asa-i?! Vreau sa imi fac niste analize fiindca retin fff multa apa cu toate ca eu beau multe lichide pe zi.Anda azi noapte ma tot gandeam la tine si imi faceam planuri pentru cand veti veni in Cipru (anul asta sau urmatorul, nu conteaza)..dar fii atenta la ce ma gandeam eu azi noapte: Oare tu ai accent de ardeleanca acum sau ti-ai pastrat accentul? [bang][:D]Iris (25.02.2012) made in/by Mihaelahttp://flowerspeaking.wordpress.com/

#15
mihaelaradu

mihaelaradu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 737 mesaje

Postat 20 martie 2012 - 16:00

Citat:
citat din mesajul lui ellenii

ma duc sa citesc mesajul de predare a stafetei!

Unde????

Iris (25.02.2012) made in/by Mihaela
http://flowerspeaking.wordpress.com/

#16
Alice_Elena

Alice_Elena

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.390 mesaje

Postat 20 martie 2012 - 16:01

Bine v-am gasit in casa noua!

Va urez sa aveti parte de multe multe bucurii si impliniri alaturi de bebelaci! Sa va bucurati de fiecare secunda alaturi de ei pt ca timpul trece repede si vi le fura



Mihaela, o sa isi faca iris un program, n-o sa mai stea toata ziua la san si atunci va fi mai bine. Profitade vremea de la voi si mergeti pe afara, te ajuta super mult. Si la fizic (ca tot te plangi) dar mai ales la psihic. In legatura cu al doilea copil :) mai ai timp sa te hotarasti. Dar cand iti va zambi iris pt prima data (cu toata fata, cu ochii), cand va face primii pasi sau cand iti va zice "mama" (sau mami cum imi zice mie mara [:D]) uiti TOT. Uiti ca a plans, uiti ca n-a dormit, uiti ca ti-a fost greu [pup]



Adriana, Anca, voi ce mai faceti?

Denisa :)) m-ai facut sa rad. Bine ca ati gasit solutia pe moment si ca ati imortalizat-o



Mami de [bibe] Mara Nicolle (20.08.2010) si [bb] Radu Stefan (27.12.2011)

#17
mihaelaradu

mihaelaradu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 737 mesaje

Postat 20 martie 2012 - 16:09

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena



Mihaela, o sa isi faca iris un program, n-o sa mai stea toata ziua la san si atunci va fi mai bine. Profitade vremea de la voi si mergeti pe afara, te ajuta super mult. Si la fizic (ca tot te plangi) dar mai ales la psihic. In legatura cu al doilea copil :) mai ai timp sa te hotarasti. Dar cand iti va zambi iris pt prima data (cu toata fata, cu ochii), cand va face primii pasi sau cand iti va zice "mama" (sau mami cum imi zice mie mara [:D]) uiti TOT. Uiti ca a plans, uiti ca n-a dormit, uiti ca ti-a fost greu [pup]





Mami de [bibe] Mara Nicolle (20.08.2010) si [bb] Radu Stefan (27.12.2011)



[q] dupa cum scri tu aici diseara m-as apuca sa mai fac unul.

Noroc, ca nu avem "verde" la [sex]

Te felicit pentru optimismul de care MEREU ai dat dovada. Eu nu imi amintesc ca tu sa te fi plans vreodata de ceva. Multumesc, ca ne ti in priza [pup]





Iris (25.02.2012) made in/by Mihaela

http://flowerspeaking.wordpress.com/

#18
gianina1983

gianina1983

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 259 mesaje

Postat 20 martie 2012 - 16:18

Bun gasit in casa noua sa dea domnu sa avem bebelusi sanatosi,sa umplem pagini la nesfarsit doar de vesti bune si povesti frumoase cu ai nostri bulgarasi[pup][pup][pup]
Lady multumiri pt mutare si intreb si eu unde putem admira mesajul de predare a stafetei[olala][flo][flo][flo].
Mihaela intrebai ce imi mai face pitica ei bine noi inca mai intindem de tutica cand nu vrea sa mance sau e obosita sau sau sau.....face tot ce ai scris tu de Irisuca a ta[alcool][alcool]din nefericire se pare ca si la noi lapticu meu bate in retragere sau nu e suficient de consistent dar nu imi mai bat capu ca deja o iau pe aratura,papa san cat vrea ea dupa vin cu biberonul cu 40-50 ml completare si asta cand il vrea ea nu o fortez.Ii dau completare deoarece a luat destul de greu in greutate a2a luna(600gr)si la proba cantarului iar a iesit aiurea ba papa 80-100ml ba 40-50 asa ca doctorita nea zis ca decat un copil cu probleme de greutate care pot duce la multe alte probleme mai bine ma linistesc si cu un zambet larg si multa dragoste ii servesc piticii completare.
TONI bun venit acasa,felicitari pt pitica ta puternica si sa va dea Dumnezeu sanatate sa ne scrii mereu doar povesti frumoase despre voi.[pup]
Va poop pe toate si sa auzim doar de bine.[pup][pup][pup]

Mami de pisicuta MARIA-ELENA...17ian2012

#19
biancabia

biancabia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 542 mesaje

Postat 20 martie 2012 - 16:45

Bun gasit va spun si eu in noua casuta!
Sa avem parte de tot ce e mai bun si frumos!
Alice ai perfecta dreptate. Alexis s-a trezit si a plans in fiecare noapte pana la 2 ani si 2 luni. In primele luni manca din 2 in 2 ore, intre scos aerul, pampers pana adormeam trebuia sa ma trezesc. Nu imi amintesc sa ma fi simtit vreodata obosita psihic sau cu atat mai putin satula de situatie.

Raluca eu o las pe Iris sa doarma si 5-6 ore noaptea, adica cat vrea ea.


Bianca [mamica] ALEXIS ARIAN (5/01/2009) si IRIS AMELI (16/02/2012)

#20
biancabia

biancabia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 542 mesaje

Postat 20 martie 2012 - 16:48

Miha poate reusesc in week-end sa fac poza cu picii si tati ca nu avem inca toti



Bianca [mamica] ALEXIS ARIAN (5/01/2009) si IRIS AMELI (16/02/2012)


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Astăzi, 17:30

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -