Sari la conținut

Sari la conținut


* * - - - 4 voturi

experiente mistice - (6)


386 raspunsuri la acest subiect

#351
3x3

3x3

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 749 mesaje

Postat 16 ianuarie 2019 - 10:17

Jeremiah 23:18 New King James Version (NKJV) 18 For who has stood in the counsel of the Lord, And has perceived and heard His word? Who has marked His word and heard it? Caci cine a stat in consiliul Domnului, si cine a perceput si auzit cuvantul Lui? Cine a marcat cuvantul Lui? (traducere personala) 

Miniaturi atasate

  • pagina din biblie.JPG

Editat de 3x3, 17 ianuarie 2019 - 10:01 .


#352
3x3

3x3

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 749 mesaje

Postat 16 ianuarie 2019 - 10:46

Cine suntem asa cum ne vede DOMNUL Dumnezeu al lui Israel, Tatal nostru, nu are nimic de a face cu nici o teorie descrisa in lumea asta mare si evoluata! 


Editat de 3x3, 17 ianuarie 2019 - 09:53 .


#353
mianda

mianda

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.267 mesaje

Postat 16 ianuarie 2019 - 21:34

Iti dai seama ca pana la urma e doar o interpretare personala si ca nu exista adevar absolut?



#354
3x3

3x3

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 749 mesaje

Postat 17 ianuarie 2019 - 00:58

cine crede?


Editat de 3x3, 17 ianuarie 2019 - 02:20 .


#355
3x3

3x3

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 749 mesaje

Postat 17 ianuarie 2019 - 01:47

Este scris ca va veni timpul când nu vor suferi sound doctrine -invățătura .

 

For the time will come when they will not endure sounddoctrine, but according to their own desires...
 
traducere personala:
Caci timpul va veni cand ei nu vor indura invatarura rasunatoare ( invatatura care sa rasune in flesh- in ce adusi in flesh de Domnul Isus Christos in flesh la viata), ci in acord cu dorintele lor..."
 

 

Venirea Domnului Isus Christos in flesh  cu EL care este CUVANTUL este singura doctrina care ar trebui predicata in lumea asta mare. In 2 Ioan 1:7 este scris, cine nu predica despre venirea Domnului Isus Christos este un deceiver si un antichrist .


Editat de 3x3, 18 ianuarie 2019 - 23:55 .


#356
3x3

3x3

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 749 mesaje

Postat 17 ianuarie 2019 - 09:58

Iti dai seama ca pana la urma e doar o interpretare personala si ca nu exista adevar absolut?

exista un singur adevar perfect si perfectat in Jesus Christ,Fiul lui Dumnezeu,:

El a fost crucificat, a murit, a fost ingropat si a fost ridicat din morti a treia zi dupa Scripturi pentru toti cei care au fost, sunt si vor veni. 



#357
3x3

3x3

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 749 mesaje

Postat 17 ianuarie 2019 - 11:06

Psalm 148:6-8

Praise the Lord from the earth, you great sea creatures and all the depths, fire and hail, snow and cloud, stormy wind fulfilling His word"

" Preamareste pe DOMNUL de la pamant, tu  creaturi de mare si toate adancurile, foc si grindina, zapada si nori, vanturi furtunoase implinind cuvantul Lui"...

In felul acesta, crezand ce este scris in psalmul 148, am aflat cine de la ceruri, si cine de la pamant! 


Editat de 3x3, 17 ianuarie 2019 - 12:44 .


#358
3x3

3x3

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 749 mesaje

Postat 17 ianuarie 2019 - 11:43

Cine mai crede pe DOMNUL?


Editat de 3x3, 17 ianuarie 2019 - 12:50 .


#359
mianda

mianda

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.267 mesaje

Postat 17 ianuarie 2019 - 12:37

mianda, uite ce spun: eu nu stiu unde esti, in ce parte a lumii locuiesti(si nici nu vreau sa stiu; DOMNUL stie!). Am sa rog DOMNULUI Dumnezeu, Tatal Nostru,  in numele Domnului Isus Christos sa nu aduca ploaie la locul unde salajuiesc cei care spun ca "nu exista adevar absolut", decat daca cei din ceruri va lupta in unul ca sa corecteze, sa ajute sau sa creasca samanta in pamantul in care "el" creator seamana in adevar cuvantul inspirat de Dumnezeu in Scripturi. 

 

Vedem cui  raspunde Dumnezeul Atotputernic, Cel care vine pe nori! Si tu, te rogi cui i te rogi de obicei,  si vedem "adevarul" in deed!

 

Nu stii ca DOMNUL raspunde prin putere cereasca celor care sunt adusi in flesh?

 

Psalm 148:6-8

Praise the Lord from the earth, you great sea creatures and all the depths, fire and hail, snow and cloud, stormy wind fulfilling His word"

" Preamareste pe DOMNUL din pamant, tu  creaturi de mare si toate adancurile, foc si grindina, zapada si nori, vanturi furtunoase implinind cuvantul Lui"...

In felul acesta, crezand ce este scris in psalmul 148, am aflat cine de la ceruri, si cine de la pamant! 

 

[batcap]

 

Dar tu roaga-te, eu iti spun cand sta ploaia!



#360
mianda

mianda

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.267 mesaje

Postat 17 ianuarie 2019 - 12:41

Uite cum cer eu ajutor celor care sunt adusi la mine si sunt in ceruri cu DOMNUL, cu norii:

sunt trompeta! 

 

 In Scripturi, unul dintre motivele  cand se suna trompeta este de a cere ajutorul. Daca asa scrie in Scriptura, cine sunt eu sa nu cred? Mai mult, de cateva ori cand ma chinuiam din greu sa fac fata in drumul meu in mine cu cuvantul din Scirpturi, am sun trompeta, si in 24 ore cerul a fost complet acoperit de nori, de la rasarit la ape intinse, de la sud la nord. Insa ei cand au venit, nu am stiut ce sa fac cu ei! Si pana la mijlocul zilei, norii s-au risipit. Mi-a parut rau ca i-am deranjat! Dar a fost o experienta in care am primit certitudinea ca ei vin aproape cand sunt chemati...asa cum este descris in cuvant! 

 

Asta-i un adevarat delir!




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -