Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (58)


203 raspunsuri la acest subiect

#101
matusa77

matusa77

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 863 mesaje

Postat 17 martie 2012 - 15:32

Crispo, eu stiu ca nu scot afara cand au febra.sanatate lui V.

mama lui Ducu -nazdravucul
15 iulie 2010

#102
ilinca79

ilinca79

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 994 mesaje

Postat 17 martie 2012 - 15:33

Of Cris, multa sanatate lui Vlad. I-ai dat si antibioticul? La noi e vreme buna, daca e si in Zalau la fel, nu cred ca-i dauneaza sa-l scoti 15-20 de minute la soare (dar e o parere neavizata)[pup]

Bumblebee sa inteleg ca tu nu mai consumi deloc LV simplu? Eu am cumparat acum cateva luni lapte de capra in ideea sa-i dau lui Victor, dar l-a refuzat si n-am insistat nici eu, ca m-a dat pe spate mirosul [alcool] Branzeturile imi plac si mie, iar iaurtul de LC si Lv de la Covalact e preferatul lui Victor. A iesit buna praji? Am salvat reteta, o prestez saptamana viitoare.

Eladea mult succes in noul business, mi se pare o chestie cu potential mare. Unde tineti capritele? Deci te-ai asociat cu fratiorul...inca un motiv ca sa fac doi copii [:D]

Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

#103
puiutz_mic

puiutz_mic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.370 mesaje

Postat 17 martie 2012 - 16:14

Crispro imi pare tare rau ca Vladut s-a imbolnavit iarasi [bang][bang] Off, cred ca infectia e destul de puternica daca nu vrea febra asta sa scada sub 39. Dar prima data cate zile i-ai dat antibioticul?

Cu probioticele zic si ca si Bumble, sa-i dai si 10 zile dupa ce termini antibioticul sau pana se regleaza kk.

Sanatate multa lui Vladut, sa-si revina cat mai repede! Si voua multa putere si rabdare!

Raducu ar fi dormit non-stop cand avea febra... nu stiu cum mai rezista Vladut... [pup][pup]

Elena, mami de Raducu cel cumintel
12.08.2010

Sunt Raducu si am implinit 1 AN !!!

[bum]


#104
crispro

crispro

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.007 mesaje

Postat 17 martie 2012 - 16:19

Data trecut i-m dat antibioticul din prima zi, timp de 7 zile. Acum i-am dat dimineata prima doza, tot 7 zile tb. Asa e de rupt, incerc sa il culc si nu adoarme, dar abia isi tine ochii deschisi. Azi noapte a dormit 5 ore si azi vreo 20 min. Si arde tot. I-am pus scum si paracetamol supo, are 39.2.



Ce rau e sa iti vezi copilul bolnav :(



Cristina , mami fericita de bebe Vlad [copil] (17.07.2010)



Poze



Sa-l ajutam pe Alex

#105
eladea2005

eladea2005

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.368 mesaje

Postat 17 martie 2012 - 16:21

salutare fete!



e o zi superba, am fost afara, la cumparaturi...m-am apucat sa caut retete cu brocoli pt pici, ca tot am cumparat...si am dat peste site-ul asta cu retete cu brocoli asa ca m-am pus pe gatit...[:D]



va multumesc pt gandurile bune si urarile voastre...[pup] [pup]Doamne da sa mearga...[:D]



ilinca, da, musai mai trebuie unu...[:D] daca nu pt afaceri macar pt joaca...[:D]



*********************************************************

Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)



*********************************************************

POZE CU PRINTISORII 2012...





Printul Eric are...

Printisorul Filip creste...



BLOG DE PICI...



#106
crispro

crispro

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.007 mesaje

Postat 17 martie 2012 - 16:22

Io ma gandesc ca de asta nici nu ii scade febra, ca nu doarme, nu se odihneste.



Cristina , mami fericita de bebe Vlad [copil] (17.07.2010)



Poze



Sa-l ajutam pe Alex

#107
eladea2005

eladea2005

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.368 mesaje

Postat 17 martie 2012 - 16:23

Citat:
citat din mesajul lui crispro
Data trecut i-m dat antibioticul din prima zi, timp de 7 zile. Acum i-am dat dimineata prima doza, tot 7 zile tb. Asa e de rupt, incerc sa il culc si nu adoarme, dar abia isi tine ochii deschisi. Azi noapte a dormit 5 ore si azi vreo 20 min. Si arde tot. I-am pus scum si paracetamol supo, are 39.2.Ce rau e sa iti vezi copilul bolnav :(Cristina , mami fericita de bebe Vlad [copil] (17.07.2010)PozeSa-l ajutam pe Alex
of cristina, bietul Vladut...imi pare tare rau ca e bolnavior...stiu cum e si cu antibioticele, si cum se simt copilasii de la si dupa ele...dar important e sa tratati infectia...apoi incet incet va reveniti...iti sugerez sa-i aerisesti bine camera, sa fie un aer placut, nu cald...la febra mare nu trebuie caldura.... si sa nu fie prea imbracat...sanatate va doresc...[pup]*********************************************************Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)********************************************************* POZE CU PRINTISORII 2012... Printul Eric are... Printisorul Filip creste...BLOG DE PICI...

#108
ainotna

ainotna

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 653 mesaje

Postat 17 martie 2012 - 17:37

Crispro, imi pare tare rau ca e bolnavior Vladutu. Nu mai stiu daca ai scris dar eu n-am citit, are semne de raceala sau altceva? Sa stii ca Bogdan o singura data a fost pleostit la febra (saptamana trecuta), in rest in patru ani, de cate ori a avut febra era vesel si vioi. Parearea mea e sa nu il scoti afara, mai ales daca are febra peste 39. Organismul e slabit si nu poti stii ce mai ia si de prin aer. Parerea mea...
In plus eu tot aud ca e epidemie de rubeola si varicela, nu prea inteleg cum prescriu doctorii antibiotic fara sa astepte cele trei zile, mai ales ca vuieste toata presa de stirile astea.
Sanatate muuulta, muuulta! Sa ii scada febra! [pup][pup]




#109
crispro

crispro

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.007 mesaje

Postat 17 martie 2012 - 19:18

Mersi mult fetele de ajutor, de sfaturi![pup]



Ainotna,da, are semne de raceala.E o amigdalita ce a revenit in forta (dupa 3 sapt), cu rosu in gat, cu muci aposi si nas infundat.



A dormit 30 de min in 3 reprize, are 38.7. Ioi, abia astept sa mai treaca vreo cateva zile sa ne fie mai bine un pic.



Cristina , mami fericita de bebe Vlad [copil] (17.07.2010)



Poze



Sa-l ajutam pe Alex

#110
crispro

crispro

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.007 mesaje

Postat 17 martie 2012 - 23:35

Noi tot asa suntem, cu febra mare. Amsunat iar la spital, era inca dr de dimi, a zis ca nu am ce face, ca sigur la noapte nu dormim, dar spera ca pe maine noapte sa fie mai bine. V e cu ochii inchisi, dar nu doarme, se foieste, plange, e in bratele mele.



Cristina , mami fericita de bebe Vlad [copil] (17.07.2010)



Poze



Sa-l ajutam pe Alex


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -