Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

LMA!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***410***


439 raspunsuri la acest subiect

#71
novus

novus

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.559 mesaje

Postat 16 martie 2012 - 17:51

Citat:
citat din mesajul lui inapreda
Citat:
citat din mesajul lui novus
Inapreda, sper ca nu te-am suparat cu remarca mea privind nemultumirile tale [flo][pup][pup] !Alexandra (03.03.09)
Cum sa ma supar? Nu era nimic de suparat. Oi fi eu sensibilicoasa dar nici chiar asa! [pup]"You don' t have a soul. You ARE a Soul. You have a body" - C. S. Lewis
Asa ma gandeam si eu dar am vrut sa fiu sigura [:D][pup] !!Alexandra (03.03.09)

#72
inapreda

inapreda

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.474 mesaje

Postat 16 martie 2012 - 17:59

Mai zic doar ca, momentan, nu-mi mai place la club si nu o sa mai scriu. Nu sint suparata, sint bine, sanatoasa dar nu ma mai regasesc. Ca sa intelegeti mai bine o sa va povestesc ceva: la prima facultate, am avut o prietena foarte buna cu un nume foarte frumos, Ruxandra. Eram de nedespartit zi si noapte, desi nu ne asemanam foarte mult. Ei bine, parintii au hotarit sa o transfere FARA stirea ei, de la faculta' din Cluj la cea din Ploiesti. Astfel incit, a trebuit sa ne despartim de azi pe miine. Ea a stiut "azi", eu am aflat abia "miine" pentru ca eram la Bistrita cind ea a fost pusa in fata faptului implinit si, pe vremea aceea, nu existau telefoane mobile. Ne-am intilnit direct la gara, cu 10 minute inainte de a pleca. Am dat apa la soareci mai rau ca bocitoarele dar i-am promis ca nu nu o sa-i raspund la nici o scrisoare [:I], desi nu-mi imaginam viata fara ea. Cred ca n-a inteles niciodata de ce am facut asta, pentru ca m-am tinut de cuvint si nu i-am scris un rind, in ciuda rindurilor ei imploratoare. DE ce am facut asta? Pentru ca nu as fi acceptat niciodata ca Ruxi -cum ii spuneam eu- sa fie mai putin decit...Ruxi [:I] Sint convinsa ca in situatia de atunci, ne-am fi scris zilnic scrisori lungi patate de lacrimi, apoi, din ce in ce mai rar, de zi de nashtere, de Pashte si de Craciua, apoi, deloc [q]. Ori, eu n-as fi putut suporta asta. Am preferat sa ramina pentru mine "Ruxi, cea mai buna prietena a mea". Si, desi acum o caut, nu mi-am schimbat "viziunea". Si, de aceea, nu o sa mai scriu -nu pentru ca ma alint cum nu bine a intuit Pisigri, ci pentru ca prefer sa-mi aduc aminte de voi asa cu am fost.
Va pup. [pup]

"You don' t have a soul.
You ARE a Soul.
You have a body" - C. S. Lewis







#73
anamariame

anamariame

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.474 mesaje

Postat 16 martie 2012 - 18:04

Gina, ce good-bye letter ne-ai scris! [q][q][q][q][q]




#74
anamariame

anamariame

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.474 mesaje

Postat 16 martie 2012 - 18:05

Eu tocmai intrasem sa iti spun ca am 3 zile de cand nu am mai fumat, asta e a 4-a...
Si ca ma apuc de renovat, o sa pun in practica sfaturile tale! [flo]




#75
novus

novus

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.559 mesaje

Postat 16 martie 2012 - 18:14

Inapreda, ti se respinge demisia temporara de la club !!



Am inceput noi anul prost dar sigur il sfarsim bine si in formula completa asa ca te rog nu ne abandona nici macar virtual [flo][pup][pup][pup]



Alexandra (03.03.09)







#76
novus

novus

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.559 mesaje

Postat 16 martie 2012 - 18:35

Citat:
citat din mesajul lui anamariame
Eu tocmai intrasem sa iti spun ca am 3 zile de cand nu am mai fumat, asta e a 4-a...Si ca ma apuc de renovat, o sa pun in practica sfaturile tale! [flo]
Anamariame, felcitari pt lasatul de fumat [pk] !!Si succes la renovari !Eva cum mai este ? continuati cu Singulair-ul ?Alexandra (03.03.09)

#77
chatonel

chatonel

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.856 mesaje

Postat 16 martie 2012 - 18:35

ops, ina, ai fost mult prea dura cu Ruxandra ta... sper ca i-ai explicat cum vedeai tu lucrurile atunci... sireaca

Famille Dragoon, mami de [roker] Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose
[hippi]

#78
novus

novus

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.559 mesaje

Postat 16 martie 2012 - 18:38

Chatonel, m-am uitat peste articolul pus de tine dar cum franceza nu mi-a placut niciodata [:I] am inteles asa in linii mari cate ceva , poate ne mai povestesti tu una alta despre atmosfera de acolo si volumul de munca care vad ca duce la gesturi extreme [q]



Alexandra (03.03.09)







#79
Floric

Floric

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.523 mesaje

Postat 16 martie 2012 - 18:46

Ina in speranta ca vei intra si vei mai citi din mesajele noastre eu imi exprim intelegerea fata de decizia ta insa inevitabil vine intrebarea WHAT???. Asa cum spuneam intelegm decizia ta de o pauza dar nu pricep motivul. Chair daca nu trebuie sa il inteleg dar eu inca sunt copil si merg pe principiul cauza efect.



In fine, ai fost de un real folos. Ne-ai draganit, ne-ai spalat, ne-ai imbracat si a fost tare bine alaturi de tine.



Macar ca o scrisoare POST Retragere, asteptam o vorba despre petrecere.



Petrecere frumoasa![pup][flo]



Poze Raru

Poze noi



Rares Rarisel cel mai frumusel [aerob]



#80
Anaan

Anaan

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.342 mesaje

Postat 16 martie 2012 - 18:53

Salutare!

[flo][pup]La multi ani, Lucian! Sa ai o viata frumoasa![pup][flo]Simona, sa-ti traiasca baiatul si sa-ti aduca numai bucurii![pup]

La multi ani, Ina!La multi ani, Victor![flo]

Ina, tare m-a intristat mesajul tau, dar nu pot pretinde ca nu te inteleg, adevarul e ca si pentru mine ceva-ceva s-a destramat pe aici... Oricum, prezenta ta a fost una dintre prezentele care m-au facut sa nu renunt la forumeala, asa ca parerea mea de rau pentru pauza pe care vrei sa o iei este cu atat mai mare. Zic "pauza", fiindca sper din suflet ca va fi doar atat si ca vei reveni la sentimente mai bune. Sa petreci frumos maine![pup]


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -