Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Aspirante optimiste! (775)


197 raspunsuri la acest subiect

#21
IPopica

IPopica

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 483 mesaje

Postat 14 martie 2012 - 22:40

Deny, n-am zis ca nu cunosti; te-am sfatuit doar sa nu demarezi asa ceva pana nu te documentezi temeinic, pentru ca este un proces extrem de greoi si dificil.


I.P.

#22
dana0000

dana0000

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 984 mesaje

Postat 14 martie 2012 - 22:41

Citat:
citat din mesajul lui gabyv
Dana, maine o sa ai test pozitiv, dar e inutil sa iti faci. (si unul de sarcina poti strica, ca sa vezi liniute duble, face bine la moral, iti zice baba[:-@])

Gabi ma gandeam eu sa fac un test sa vad si eu 2 liniute din pipi al meu pt prima oara in viata[alcool]
Popi i-as omora pe aia de la medlife...[pup]

------------------------------------------------------------------------------------------
Ovare polichistice, Sex Hormone Binding Globuline sub limita,DHEA - S peste limita.....inca nu am intalnit medicul sa stie tratamentul sa aduc aceste 2 analize in limite :(

#23
DenyAnd

DenyAnd

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.545 mesaje

Postat 14 martie 2012 - 22:42

Citat:
citat din mesajul lui IPopica
Deny, n-am zis ca nu cunosti; te-am sfatuit doar sa nu demarezi asa ceva pana nu te documentezi temeinic, pentru ca este un proces extrem de greoi si dificil.I.P.
Inca o data multumesc pt sfat[flo].Stim deja cat de greu si dificil este procesul adoptiei.__________________________________________________________________Dragonelul meuCu ajutorul lui Dumnezeu voi fi [gravired]Un proverb spune: "O inima vesela este un bun leac, dar un duh mahnit usuca oasele".

#24
kitty-27

kitty-27

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.468 mesaje

Postat 14 martie 2012 - 22:47

Citat:
citat din mesajul lui gabyv

Kitty, iti aduci aminte bine ca eram urmarita de un endocrinolog, dar nu pt probleme la tiroida, ci pt prolactina marita. De asta te si intrebam. Mie mi se pare destul de mare prolactina ta. O prolactina marita te impiedica sa ovulezi, asa ca s-ar putea si de la asta sa nu observi glera de ovulatie.
Pe mine la o prolactina de 800 si ceva, m-a pus sa fac un RMN la hipofiza, ma suspecta de un adenom. Ce este si mai bizar, e ca ea mi-a scazut fara tratament. Dar luam ceva de tensiune si am schimbat asa ca dr a zis ca poate de la asta era.

Dana, maine o sa ai test pozitiv, dar e inutil sa iti faci. (si unul de sarcina poti strica, ca sa vezi liniute duble, face bine la moral, iti zice baba[:-@])

gaby culmea ca in fiecare luna am avut glera...am ovulat...pt ca am urmarit si ecografic...si temp bazala...si tocmai acum cand iau tratament nu..bine eu sunt optimista e doar z12...astept sa vedem.si apropo inseamna ca la tine a fost crescuta pe baza de stres sau daca cumva ai luat ac..la mine a fost tot timpul crescuta..si asa a ramas.si pe mine m-a suspectat de adenom..la radiografie n-a iesit nimic..o sa fac si un totmograf acolo se vede mai bine,dar intai sa vad rezultatul daca a scazut ceva pe acolo.



aspiranta optimista




#25
IPopica

IPopica

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 483 mesaje

Postat 14 martie 2012 - 22:54

Dana, sa privim partea buna a lucrurilor: mi-am dus masina la spalat; si cum n-am telefon d-ala inteligentu', 45 de minute n-am fost stresata; s-au miscat foarte repede nenea aia ce-i drept, m-am si mirat de eficienta lor [8D]
Deci daca celulele astea micile raman pe bune in locatie, si rezista si numarul regulamentar de saptamani, atunci progenitura rezultata va sti deja sa tocane cu destele pe tablia patutului.



I.P.

#26
kitty-27

kitty-27

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.468 mesaje

Postat 14 martie 2012 - 22:58

Citat:
citat din mesajul lui DenyAnd
Citat:
citat din mesajul lui IPopica
Deny, n-am zis ca nu cunosti; te-am sfatuit doar sa nu demarezi asa ceva pana nu te documentezi temeinic, pentru ca este un proces extrem de greoi si dificil.I.P.
Inca o data multumesc pt sfat[flo].Stim deja cat de greu si dificil este procesul adoptiei.__________________________________________________________________Dragonelul meuCu ajutorul lui Dumnezeu voi fi [gravired]Un proverb spune: "O inima vesela este un bun leac, dar un duh mahnit usuca oasele".
deny nu fi suparata...sunt doar niste sfaturi..tu tot ce crezi ca ai in inima vei face..indiferent de ce-ti va spune lumea...eu una o sa lupt sa am bebele meu pana o sa intru la menopauza...si cred ca si atunci imi voi intreba dr..sigur nu se mai poate face ceva?..in fine..ceea ce vrei tu sa faci mi se pare un gest frumos...si care te implica doar pe tine si familia ta..nu si a celorlalti din jurul tau..[pup][pup][pup]aspiranta optimista

#27
kitty-27

kitty-27

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.468 mesaje

Postat 14 martie 2012 - 22:59

Citat:
citat din mesajul lui IPopica

Dana, sa privim partea buna a lucrurilor: mi-am dus masina la spalat; si cum n-am telefon d-ala inteligentu', 45 de minute n-am fost stresata; s-au miscat foarte repede nenea aia ce-i drept, m-am si mirat de eficienta lor [8D]
Deci daca celulele astea micile raman pe bune in locatie, si rezista si numarul regulamentar de saptamani, atunci progenitura rezultata va sti deja sa tocane cu destele pe tablia patutului.



I.P.


ce haioasa esti!!!![:D][:D][:D][:D][:D]



aspiranta optimista




#28
dana0000

dana0000

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 984 mesaje

Postat 14 martie 2012 - 23:03

Clar ala micu al tau Popi va stii ce inseamna sa astepti[:)]
Si tel d-ala "smart" am eu,am insistat sa imi iau si acum imi dau seama ca nu prea imi foloseste[:D]Dar deh...sunt in trend[pk]

------------------------------------------------------------------------------------------
Ovare polichistice, Sex Hormone Binding Globuline sub limita,DHEA - S peste limita.....inca nu am intalnit medicul sa stie tratamentul sa aduc aceste 2 analize in limite :(

#29
Monique77

Monique77

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.848 mesaje

Postat 14 martie 2012 - 23:10

oricum deny...ai zis o vorba adevarata dar dureroasa:

copii fara mame si mame fara copii.......
suna crunt..... dar asa e.....
si pe mine ma batea gandul sa adopt...pana sa fac laparo si sa descopar endometrioza

ma impacasem cu gandul ca nu pot avea copilul meu si daca voi putea in final ii voi iubi pe amandoi la fel de mult

cred ca daca as adopta un copilas, as plange si l-as iubi
atata tristete e pe lume....
si atata nevoie au de noi bietele suflete parasite de oameni fara inima....

un mare bine as face....

insa am intrat si am citit si m-am descurajat de ce scriau fetele pe forumul de adoptii - ca legea de fapt e aceeasi, la fel de grea....ca sisteul nu te ajuta si ca tot cu anii se asteapta. si iti prezinta cate un dosar la 2 ani...si daca risti sa il refuzi....cione stie cand te mai intalnesti cu ocazia...

e descurajant

acum ca am gasit o cauza de infertilitate prefer sa mai lupt o vreme pentru bebelul meu... m-am remontat si cred cu ardoare ca il voi avea intr-o zi

o iau deci de la 0 si sper ca intr-o zi sa gasdesc maniera potrivita pentru a-l concepe......

insa admir oamenii care adopta si nu renunta nici la visul lor de a fi mamici

Aspenter (75 mg) 1/zi

#30
kmy_black

kmy_black

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.727 mesaje

Postat 14 martie 2012 - 23:22

buna fetelor!!!

abia am reusit sa va [cit] din urma!!!

iar gasisi discutii [duel]!!! ufffffffffffffffffffff

deci: fiecare are dreptul la opinia proprie, e normal ca nu vom fi mereu toate de acord in orice subiect dar haideti sa nu adancim si mai mult prapastia!!!

din cate am vazut Lorena nu a intrat azi? sper ca nu erau ochelarii aburiti si sa fi sarit tocmai postare ta!!!

Mica imi pare rau de z1[grup], dar nu ne descurajam, ok?!





kmy, [mamica] de [copil] IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011

[foto]bobocelul mamei[foto]fetele mele de suflet

Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!






Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -