Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Strategii ....(split stiinta - descoperiri)


201 raspunsuri la acest subiect

#191
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 18 martie 2012 - 00:25

Sunt perfect de acord ca atitudinea pozitiva face enorm de mult in vindecarea oricarei boli, inclusiv a cancerului. Aici pentru ca bolnavii sa fie pozitivi si optimisti, primesc sprijin gratuit de la psihologi.



Ce solutie e aceea ca pacientul sa fie refuzat de medic pentru ca nu are atitudine pozitiva? De parca e simplu ca buna ziua: Da, sunt bolnav de cancer, poate in 6 luni mor, dar sunt plin de optimism...sau cum?





pur si simplu...



Hobby



calator de profesie



#192
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 18 martie 2012 - 00:51

eu ma refeream la faptul ca nu poti deveni bolnav daca gandesti pozitiv si traiesti o viata in liniste, bucurie, pace si iubire.


apoi, capcaune, pe bune ca mi-ar place si mie sa plec pe covorul zburator la munca.[:D] dar nu s-a inventat inca tesatura .

alina

#193
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 18 martie 2012 - 10:44

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

eu ma refeream la faptul ca nu poti deveni bolnav daca gandesti pozitiv si traiesti o viata in liniste, bucurie, pace si iubire.



alina


Vise.
Sa iti spun de cate ori m-au intrebat pacientii bolnavi de cancer, de cele mai multe ori stadiu avnsat/depasait " dar de ce am facut boala asta? ca am mers la Biserica, m-am rugat", oameni care erau siguri ca lor nu li se poate intampla.


**Fur is for petting***

http://www.facebook....tiicaini?ref=ts
http://www.facebook....100001793812916


#194
Victoria_mami

Victoria_mami

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.541 mesaje

Postat 18 martie 2012 - 16:07

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta
eu ma refeream la faptul ca nu poti deveni bolnav daca gandesti pozitiv si traiesti o viata in liniste, bucurie, pace si iubire.alina
Aiurea! Am scris eu mai devreme de copil nascut cu leucemie. Si restul de copii care la 2-3 ani sunt diagnosticati cu fel de fel??? Tot din cauza gandirii negative? Aiureli..._____________________________________________Mami Nadia si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella [fetita] 22.05.2008 VICTORIAAcute Lymphoblastic Leukemia

#195
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 18 martie 2012 - 17:43

sunt visele si aiurelile mele.
sunt convingerile mele si pe acest forum ar fi frumos sa putem sa ne spunem parerile fara a fi luati in deradere .

daca te duci la biserica si te rogi nu presupune ca iti traiesti viata in bucurie si iubire. iar copilul inainte de nastere se formeaza intr-o femeie care gandeste si isi traieste viata asa cum stie.

alina

#196
AB_AC

AB_AC

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.526 mesaje

Postat 18 martie 2012 - 18:48

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

eu ma refeream la faptul ca nu poti deveni bolnav daca gandesti pozitiv si traiesti o viata in liniste, bucurie, pace si iubire.



Ba deobicei te loveste exact cand nu te astepti. Si cu cat esti mai calm, linistit si fericit te descoperi intr-o faza mai avansata decat unul care se cauta toata ziulica ca-i ingrijorat si de un fir de par.

Buflea cancerul nu e o condamnare la moarte in stadiile I, II. Apoi e un mare depinde pentru ca organismul e deja obosit si tratamenele sunt mult mai agresive si omoara mult mai multe celule sanatoase ... de fapt o oboseala si o sfarseala continua ar trebui sa duca pe oricine la medic. Chiar si pe optimisti!

#197
ladyJ

ladyJ

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.837 mesaje

Postat 18 martie 2012 - 18:51

Alinta, dar ce presupune sa iti traiesti viata in bucurie, liniste si iubire? Poti da exemple?



--------------------------------------------
´´Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei´´S.F.

#198
Victoria_mami

Victoria_mami

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.541 mesaje

Postat 18 martie 2012 - 20:26

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta
sunt visele si aiurelile mele. sunt convingerile mele si pe acest forum ar fi frumos sa putem sa ne spunem parerile fara a fi luati in deradere .daca te duci la biserica si te rogi nu presupune ca iti traiesti viata in bucurie si iubire. iar copilul inainte de nastere se formeaza intr-o femeie care gandeste si isi traieste viata asa cum stie.alina
Alina din respect pentru persoana ta ma abtin sa comentez. [flo]_____________________________________________Mami Nadia si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella [fetita] 22.05.2008 VICTORIAAcute Lymphoblastic Leukemia

#199
Victoria_mami

Victoria_mami

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.541 mesaje

Postat 18 martie 2012 - 20:28

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta
sunt visele si aiurelile mele. sunt convingerile mele si pe acest forum ar fi frumos sa putem sa ne spunem parerile fara a fi luati in deradere .daca te duci la biserica si te rogi nu presupune ca iti traiesti viata in bucurie si iubire. iar copilul inainte de nastere se formeaza intr-o femeie care gandeste si isi traieste viata asa cum stie.alina
Sotia reverendulu de la biserica noastra a fost diagnosticata cu cancer de ficat si pancreas... oare o fi trait fara Dumnezeu in viata ei? Cu ganduri negative? Sau o fi fost vreo betiva? Sau...? Sau...?_____________________________________________Mami Nadia si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella [fetita] 22.05.2008 VICTORIAAcute Lymphoblastic Leukemia

#200
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 18 martie 2012 - 21:17

victoria, inteleg de ce abtii, pentru ca tu gandesti din punctul tau de vedere, al mamei care are un copil bolnav.

nu trebuie sa ma jignesti, chiar nu trebuie pentru ca ti-am spus deja ca sunt convingerile mele.


a-ti trai viata in bucurie inseamna in primul rand sa poti ierta celor care ti-au gresit pentru ca si tu la randul tau gresesti. fara voie sau cateodata cu voie, adica cu stiinta sau fara stiinta.
a-ti trai viata in iubire inseamna sa iubesti tot ceea ce te inconjoara. de la natura la oameni, oameni care gresesc.
sa nu judeci pe altul si sa fi convins ca rostul nostru in lume este cert.

lady, nu iti pot da exemple de oameni care chiar reusesc asta, nici eu nu pot inca , dar imi doresc.

alina


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -