Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Bobocei de Sept-Oct 2012 (4)


222 raspunsuri la acest subiect

#11
Ramona_bm

Ramona_bm

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 484 mesaje

Postat 24 februarie 2012 - 16:14

Deocamdata ma las pagubasa cu adaugatul ticker-ului la semnatura ca nu-mi iese.............asta este

________________________________________________________
[mamica] fericita de [zana] Elisa Maria (26.10.2010)

[gravired] 5+


#12
anidaz

anidaz

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.786 mesaje

Postat 24 februarie 2012 - 16:35

Pentru ca meritati un raspuns in legatura cu absenta mea aici o sa copiez mesajul pe care i l-am trimis Danei :

”Da sunt bine insa nu stiu de ce inca nu ma pot reintegra in acest forum,imi sunteti dragi toate deja si citesc sa vad cum va simtiti,daca sunteti bine,dar parca nu pot scrie,sunt 2 ani in care nu am mai scris deloc fiinca am fost un grup de aspirante care ne-am facut un forum al nostru si acolo scriam,in urma unor neplaceri l-am inchis si-am deschis altul si am ajuns sa ne cunoastem atat de bine incat in functie de zonele tarii ne vizitam chiar si ma simt de parca le-as trada daca scriu in alta parte desi fetele m-au incurajat sa scriu la odisee fiindca asa pot impartasi gandurile ,bucuriile si temerile cu voi care sunteti gravidute,dar imi ia timp.

Nu te superi pentru ce am scris te rog?

As vrea sa spun fiecareia ceva dar parca sunt legata de maini.

Bobocelul ,eu e bine l-am vazut ieri avem deja manute ,picioruse,am auzit inimioara bu-bum,bu-bum ,am intrat in a zecea saptamana.”



Insa acum ca una dintre acele fete ,Ramona_Bm, ma va insoti in aceasta odisee,deja totul imi este mai familiar si cred ca da imi voi dezlega si eu mainile,in plus astept ca alta fata sa renunte la temeri si sa se inscrie si ea aici,sunt niste dragute abia astept sa le cunoasteti.





[gravired]9+



BB Zepa Imagine postata

#13
anidaz

anidaz

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.786 mesaje

Postat 24 februarie 2012 - 16:37

Despre decizia guvernului cu o luna de stat acasa taticii eu sunt foc si para,in primul rand pentru ca la atata hartogarie cata este de facut,nu stiu cine se incumeta ,asa ca ei vor fi in castig si noi vom pierde bani si o luna din concediu...



[gravired]9+



BB Zepa Imagine postata

#14
anidaz

anidaz

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.786 mesaje

Postat 24 februarie 2012 - 16:43

In rest sunt indragostita iremediabil de bobocelul meu, am crosetat deja o prima caciulita ,si abia astept sa fac eco pentru dublu test ca sa-l vad iar.

Mie de exemplu nu mi-e rau in fiecare zi am zile in care bolesc si altele in care sunt fresh,acum sa vad cat m-or tine greturile ,sper totusi ca peste vreo doua saptamani sa le dau uitarii cu totul.



[gravired]9+



BB Zepa

#15
ramona7575

ramona7575

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.588 mesaje

Postat 24 februarie 2012 - 16:52

Anidaz - cred ca majoritatea din noi am activat(activam) la o alta odisee dar nu cred ca fetele din acel grup s-ar supara daca scrii si aici, nu e nevoie sa semnam "condica" in fiecare zi, scrii cand simti nevoia sau cand crezi ca poti da un sfat pentru o viitoare mamica.
Cred ca perioada noastra de gravi.este un pic mai incarcata fata de celelalte odisee, daca as scrie acolo despre temerile mele parca ma consider in plus fatza de ceea ce se discuta [asia] de aceea scriu si aici.
Te pup ![pup]

Azi sarbatoresc 11 ani de la casatorie [olala][olala], mi-am luat copilul la un restaurant si ne-am facut de cap [pk][pk], diseara vb.cu sotul pe net si vom sufla intr-o lumanare de pe o prajitura pe messanger [olala][olala]

Apropo - am cumparat de la plafar niste "rondele din grau expandat cu glazura de iaurt".... un deliciu de bun, merita incercat la starea noastra de rau.

La capitolul trecut scria cineva de o febra la burta, pe interior (?), cred ca este vorba de marirea uterului, am si eu astfel de stari, aseara m-au trecut niste intepaturi groaznice dar au cedat in 10 minute...



Ramona - mami de Stefan - 27 aprilie 2009
[gravi] + 7

#16
lalu85

lalu85

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 422 mesaje

Postat 24 februarie 2012 - 17:07

Va salut dragele mele[pup]
Vin si eu cu o intrebare...Aveti anticorpi la Rubeola? Eu nu am...si sunt ingrijorata din cauza asta....mi-a spus dr. sa ma feresc de colectivitati, de aglomeratie....Se mai confrunta vreuna din voi cu ceva de genul asta?
Va imbratisez[flo]

lalu85 [gravi] 13+

#17
anidaz

anidaz

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.786 mesaje

Postat 24 februarie 2012 - 18:52

Ramona muuulti ani inainte ,fericiti si cu sotul aproape cat mai curand!!!



Lalu eu nu stiu daca am sau nu,nu am facut analizele alea,dar preventiv am fost in concediu medical in ultimele 2 saptamani,exact din motiv de scarlatina,varicela,rubeola sau ce-ar mai putea face copiii pe la gradi,de luni merg iar la serviciu,dar parca nu ma mai trage inima as prefera acasa la caldurica sa-mi protejez puiutul,aaah ce closca am devenit si nici n-a iesit puiul la lumina,[:-)))]



[gravired]9+



BB Zepa

#18
lalu85

lalu85

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 422 mesaje

Postat 24 februarie 2012 - 19:15

Multu anidaz. Am inceput de teama sa merg la serviciu numai cu masina, ma feresc de magazine mari....uff ecam nasol[q]
ramona multi ani inainte[pup] sa fiti sanatosi si fericiti[flo]
Va pupic pe toate[flo]


lalu85 [gravi] 13+

#19
g_rainbow

g_rainbow

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 172 mesaje

Postat 24 februarie 2012 - 19:18

Ramona,la multi ani fericiti impreuna[flo][flo][flo]

eu am anticorpi si pt rubeola,si citomegalovirus, si toxoplasmoza....sunt dotata[alcool]

Gabrielle, mami de Lucas (14.10.2010) si [gravired] 12+


2 ingerasi in ceruri, opriti din evolutie la 12 si 16 saptamani
mutatia MTHFR C677T heterozigota si mutatia MTHFR A1298C heterozigota

#20
corinuka_g

corinuka_g

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 953 mesaje

Postat 24 februarie 2012 - 19:34

buna dupa-masa burtici!
adina si eu am cont pe-un forum de-o vesnicie..imi sunt dragi fetele de-acolo, ne-am cunoscut intre noi, ne-am vizitat, ne-am ajutat cu bani la fiv-uri sau Doamne fereste am fost alaturi de una dintre fete cand i-a murit sotul...suntem ca o familie, este un topic de aspirante, dar sunt acolo si gravidute si mamici, ceva in genul "n-am uitat de unde am plecat"
scriu si acolo, mai mult acolo chiar, de aia nu intru asa des...probabil si pentru ca suntem la-nceput, inca nu ne cunoastem asa bine, inca "n-am dat din casa tot" [:D]
dar nu mai sutn aspiranta, sunt burtica!! astept de-o gramada de vreme sa am acest statut..si atunci o sa-ncerc sa intru mai des, sa schimbam informatii, pareri, sa facem mancare impreuna, sa ne interpretam analizele, sa plangem la un film, sa exaltam la prima miscare a lui bebe...abia astept sa trecem prin toate astea impreuna..in timp o sa ne-ndragim una pe alta, o sa ne certam (dar usor, asa, sa nu suparam boboceii), o sa ne incurajam, o sa fim alaturi una de celelalte...nu credeti? [flo]
ramona la multi ani fericiti impreuna!
va pupez

____________________________
[gravi] 8+ Multumesc Doamne!



Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Frățiorul

    Denisa1996
    - Astăzi, 07:04

  • Cum a fost testul de toleranță la glucoză?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 00:45

  • Pregatiri

    Julix94
    - Ieri, 22:25

  • Burtica rotunda

    Roxana3001
    - Ieri, 18:47

  • Ecooo

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 17:38

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -