Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Clasa PREGATITOARE 2012-2013 (4)


295 raspunsuri la acest subiect

#21
Mirrin

Mirrin

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.935 mesaje

Postat 23 februarie 2012 - 12:06

Citat:
citat din mesajul lui dandana
inbox, de ce spui ca e inscrierea cu cintec?dandana mamica de gargarita [copil] iubita 17.07.2006
eu sper sa fie fara cantec, dar la cate bete-n roate se pun ( vezi mesajele de pana acum...), eu de exemplu, vreau la alta scoala decat cea la care sunt arondata, asa ca ma astept la cantece :). Lumea mea

#22
diana_jors

diana_jors

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.159 mesaje

Postat 23 februarie 2012 - 12:08

Citat:
citat din mesajul lui Lillo

Diana in cat timp e gata buletinul?



Teoretic o saptamana, dar practic exista o singura zi de ridicari... eu am depus actele lunea asta, si il pot ridica martea viitoare (dar era acelasi lucru daca le depuneam joia trecuta, tot martea viitoare s-ar fi putut ridica).



Bafta la evaluare! Si Alex e mai timid... vedem ce-o fi [:)]



Diana [mamica] de [cavaler] Alex (23 aprilie 2007)

Alerg 42 pentru o sansa

"When you cross that finish line - no matter how slow, no matter how fast - it will change your life forever." (Dick Beardsley)

#23
dandana

dandana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 65 mesaje

Postat 23 februarie 2012 - 12:26

bine, hai sa va spun si eu [bang] ca m-am enervat!

am sunat ieri la noi la scoala pt ca nu am fost recenzati si precizarile spun ca trebuie sa ii anunti. se trecem este ton si atitudine dar raspunsul a fost "bine", nu tu nume, strada, ma rog ceva ce se scrie in lista aia! am zis ca asa o fi dar azi citesc mai bine precizarile si parca imi suna rau, dau tel la nrverde si tipa de acolo si-a inghitit cuvintele si mi-a zis sa ma duc cat mai repede cu buletinul la scoala, adica e cum am inteles din ultimul paragraf (nu esti in evidentele lor intri pe locurile libere la nivel de bucuresti chiar daca ai domiciliul in circumscriptie)

dandana mamica de gargarita [copil] iubita 17.07.2006

#24
usorlili

usorlili

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 250 mesaje

Postat 23 februarie 2012 - 12:39

Dana m-ai pus rau pe ganduri. Pe T l-a recenzat o prietena din bloc pentru ca noi nu eram acasa. Am sunat si eu la scoala arondata sa vedem daca chiar ne-au luat in calcul. Mi-a zis sa o sun peste 10 minute. La naiba cu regulile lor ca daca nu m-am saturat.

Revin sa va spun cat de ofciala a fost recenzarea lui T de catre vecina de la parter.












[flo] Parerea mea [flo]

#25
Inaf78

Inaf78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.024 mesaje

Postat 23 februarie 2012 - 12:39

DANDANA ai dreptate. Du te cat mai repede la scoala; cine stie peste ce "plictisita" ai dat la telefon...

http://www.ismb.edu....RECENSAMANT.pdf

PRECIZARI
privind cuprinderea copiilor în clasa pregatitoare si în clasa I,
în anul scolar 2012-2013

1. În situatia în care adresa de domiciliu / resedinta nu se regaseste în nicio circumscriptie scolara din municipiul Bucuresti, parintii se vor adresa Inspectoratului Scolar al Municipiului Bucuresti printr-o solicitare scrisa pâna pe data de 24.02.2012

2. Parintii copiilor care nu au fost recenzati în perioada 30.01-18.02.2012 sunt rugati sa se adreseze unitatii de învatamânt în a carei circumscriptie scolara este arondata adresa de domiciliu / resedinta pentru a fi luati în evidenta.

3. În cazul în care prescolarii nu se regasesc în evidentele unitatilor de învatamânt respective, scolarizarea acestora în anul scolar 2012-2013 se va face pe locurile ramase libere la nivelul municipiului Bucuresti.


#26
dandana

dandana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 65 mesaje

Postat 23 februarie 2012 - 12:42

pai despre asta vorbeam si eu, stai ca sun iar la scoala!

adica nu mai sun deloc, ma duc acolo [bang]

dandana mamica de gargarita [copil] iubita 17.07.2006

#27
usorlili

usorlili

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 250 mesaje

Postat 23 februarie 2012 - 13:00

Am vorbit la scoala si este ok. Au luat in calcul discutia cu vecina si ne-au pus pe lista.

[flo] Parerea mea [flo]

#28
Inaf78

Inaf78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.024 mesaje

Postat 23 februarie 2012 - 13:18

Pentru Corina Tutza

http://www.ismb.edu.... 2012-02-17.PDF

Adresa MECTS 30159/17.02.2012

1. In art.15, alin.(5) lit. a) din Legea 84/1995 republicata, cu modificarile si completarile ulterioare, valabile pina la data intrarii in vigoare a prevederilor privind clasa Pregatitoare din noua Lege a educatiei nationale nr.1/2011, cu modificarile si completarile ulterioare, sunt mentionate cele trei grupe de varsta ale invatamntului prescolar, respectiv:
- grupa mica;
- grupa mijlocie;
- grupa mare, pregatitoare pentru scoala,
Totodata, art.l9 alin 2 din Legea invatamantului nr.84/1995 republicata, cu modificarile si completarile ulterioare clarifica sintagma grupa mare, pregatitoare pentru scoala, mentionind faptul ca se referi la copiii cu vArste intre 5-6/7 ani.

3. In formatiunile de studiu numite, conform practicilor diferite, grupa mare, grupa pregatitoare respectiv grupa mare,pregatitoare pentru scoala, copiii au parcurs curriculumul specific nivelului II (pt.copii de 5-6/7 ani) atingand aceleasi finalitati.

4. Avind in vedere cele de mai sus, tuturor copiilor care implinesc varsta de 6 ani pana la data de 31.08.2012 inclusiv si care au frecventat formatiunile de studiu numite grupa mare sau grupa pregatitoare sau grupa mare, pregatitoare pentru scoala, in anul scolar 2011-2012, li se aplica prevederile art, 5 alin. (5) lit. a) din Metodologia privind cuprinderea copiilor ln clasa pregltitoare si in clasa I pentru anul scolar 2012-2013,
aprobata prin ordinul ministrului educatiei, cercetarii, tineretului si sportului nr. 3064/2011, ca urmare, acesti copii au dreptul de a fi inscrisi in clasa I, la solicitarea scrisa a parintilor/tutorilor legal instituiti, fara o evaluare a dezvoltarii psihosomatice.


#29
usorlili

usorlili

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 250 mesaje

Postat 23 februarie 2012 - 15:20

Spicuiri din conferinta Oanei Badea (de azi, de la 12.00).

http://www.jurnalul....tiei-605077.htm

In legatura cu inscrierea la alta scoala decat cea arondata, concluzia mea: totu-i relativ si cred ca va fi tot pe bani, ca-n anii trecuti.

Edit, ca am mai gasit cate ceva:
http://www.realitate...tii_916428.html

Aici este inregistrarea intreagii conferinte, pentru cine are nervi:
http://www.privesc.eu/Widget





[flo] Parerea mea [flo]

#30
Inaf78

Inaf78

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.024 mesaje

Postat 23 februarie 2012 - 15:36

USORLILI: multumesc de linkuri. am citit articolele. cand ajung acasa voi urmari si inregistrarea conferintei. bine ca nu a anuntat cine stie ce alte modificari...


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -